Vectra B2 Kasa Tavan Filmi Nasıl Olur ?

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2001 model Vectra B2 kasa aracım var beyaz renk forumdaki arkadaşlar bilir. Bu araca cam görünümlü tavan filmi nasıl olur sizce ben trafikte birkaç tane görüyorum ama inceleme fırsatım olamadı nette resimde bulamadım. Önerirmsiniz ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Görüntü kısmını bilemem, tamamen zevk meselesi bir uygulama. Ama bilgin olsun; bu tür bir işlemi yaptırırsan aracın tavan rengi değiştiği için ruhsatı da değiştirmen gerekiyor.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntü kısmını bilemem, tamamen zevk meselesi bir uygulama. Ama bilgin olsun; bu tür bir işlemi yaptırırsan aracın tavan rengi değiştiği için ruhsatı da değiştirmen gerekiyor.

muayeneden yeni geçirdim gerekirse ruhsatada işletirim. aramızda bu tarz bir uygulama yapan varsa ve resmini eklerse gerçekten çok aydınlatıcı olur.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satarken sıkıntı olur. neden yaptrıdınız? tavanda boya mı var? bir sürü soru ile muhatap olursunuz...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
muayeneden yeni geçirdim gerekirse ruhsatada işletirim. aramızda bu tarz bir uygulama yapan varsa ve resmini eklerse gerçekten çok aydınlatıcı olur.
Aracın ruhsatında 1.renk olarak siyah (kaplama rengi ne olacaksa) 2.renk olarak da aracın orjinal rengi yazacak. Yani bu iş için araç yeniden EK-1 belgesi ile TÜV'e gidecek, ondan sonra trafik tescil bürosundan yeni ruhsat çıkarılacak. Son zamanlarda bu tür uygulamalar sık yapıldığı için trafik kontrollerinde görevlilerin öncelikle bu işlem üzerinde duracaklarından eminim. Yaptır veya yaptırma ama yaptırırsan da mutlaka ruhsatını değiştir derim.

Son düzenleme:

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani 21 yaşındayım ve bana biraz çekici gibi geliyor :) ruhsata işletmem gerekirsede işletecegim ama birtane bile örnek göremedim henüz :) hep gri renkli vectralarda gördüm...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür uygulamalara Vectra kullanıcıları fazla rağbet etmiyor, daha çok Corsa kullananlar yaptırıyor.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın renginde kaplama yapılıyor mu güneş yanıkları için. benim arabada başladı solma. renk lacivert.

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavan kaplamasının ruhsat işlenmesine gerek yokmuş yeni satılan corsa color edition falan normal olarak geçiyor ruhsata.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aşağıdaki özellik ile tavan kaplama işlemini aynı kefeye koymamak gerekir. Zira aşağıdaki özellik eski sunrooflara oranla bir hayli büyük yapıya sahip aracın standart donanımları içinde olan sunroofdur, malüm kaplama işlemi ise çok farklıdır.
  • Elektrikli Panoramik Sunroof