vectra için tesisat kablo nasıl çekilir?

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Vectra c aracım var. kendime heyecan ararken aliexpress ten dış dikiz aynalar için ok işareti şeklinde led aldım. youtube de bi sürü videosu var nasıl yapılacağı konusunda izledim.
ben aynayı söküp altına yapmasına kadar anladım.
daha önce kabloyu çamurlukta bulunan sinyal lambasına bağlamayı düşünmüştüm fakat kapıdan çamurluğa kadar kabloyu nasıl götüreceğim.
kara kara düşünüyorum.
bu konuda fikirlerinize çok ihtiyacım var.

ikinci sorum ise, aracıma yine aynı yerden 4 tane 30 cm uzunlugunda serit led aldım.
bunları da kapı açınca döşemelerin olduğu yere bağlamayı düşünüyorum fakat bunun kablosunu da nereye bağlayacağım onu da bulamadım. 4 kapıdan hangisini açarsam tavan lambası yanıyor. bunun gibi tavan lambası ile birlikte yanmasını kapı kapanınca sönmesini istiyorum. bunun içinde tavandan kablo çekmek lazım fakat ben o kabloyu aşağı kadar nasıl götüreceğim.
şoför koltuğunun oradaki sigorta kutusuna baktım. fakat orada tavan lambası için sigorta yok. bu konuda da yardımlarınıza ihtiyacım var.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1. seçenek menteşenin yanından çekmek.

2. Seçenek, Original soketi açacaksınız, içinden yeni kabloyu geçireceksiniz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.sorunuzdan başlayalım.tavan elektriği aslında şöför tarafında alt iç direk bölümünde kalın bir soket var kahverengi(-) ve kırmızı(+) kablolar var,ölçüm yaparak da bulabilirsiniz.o iki kablo + ve - uçlar.oradan alabilirsiniz.
Bir diğer alternatif manyetik röle kullanabilirsiniz ki en kolay basit çözüm.röleye elektriği vereceksiniz ve kapı açılınca devre tamamlanacak ışık yanacak.röleyi çift taraflı bant ile kapının menteşe bölümünde istediğiniz noktaya yapıştırır kablolarını kapı soketinden geçirirsiniz.
1.sorunuzda ise kapıdan içeriye elektriği şu şekilde alacaksınız;
Aynadaki ledlerden gelen elektrik kablosunu kapı iç bölümünde sabitleyerek kapı soketine getirin.sonra kapı soketinde boş olan 2 tane pin var.3mm lik matkap ucuyka soketi deleceksiniz dikkatli bir şekilde.kablonuz o delikten geçecek sonra soketi takıp kapatacaksınız.umarım anlatabilmişimdir.
Vaktim olmadığı için aynaaltı aydınlatma yapamadım ama yaparsam bu şekilde yapacaktım.bu yöntemler yurtdışındaki forumlarda reaimli anlatımlı olarak var ibcelemiştim bir ara.
Kolay gelsin.
Bu arada bir sorum olacak aynalara ledi yerleştirdinizmi.2008 modellerde sol ayna karartmalı olduğundan ayna ve rezistans ayrılmıyor nasıl yaptınız özellikle sol aynayı

Sony Z5 ile gönderildi

Son düzenleme:

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2.sorunuzdan başlayalım.tavan elektriği aslında şöför tarafında alt iç direk bölümünde kalın bir soket var kahverengi(-) ve kırmızı(+) kablolar var,ölçüm yaparak da bulabilirsiniz.o iki kablo + ve - uçlar.oradan alabilirsiniz.
Bir diğer alternatif manyetik röle kullanabilirsiniz ki en kolay basit çözüm.röleye elektriği vereceksiniz ve kapı açılınca devre tamamlanacak ışık yanacak.röleyi çift taraflı bant ile kapının menteşe bölümünde istediğiniz noktaya yapıştırır kablolarını kapı soketinden geçirirsiniz.
1.sorunuzda ise kapıdan içeriye elektriği şu şekilde alacaksınız;
Aynadaki ledlerden gelen elektrik kablosunu kapı iç bölümünde sabitleyerek kapı soketine getirin.sonra kapı soketinde boş olan 2 tane pin var.3mm lik matkap ucuyka soketi deleceksiniz dikkatli bir şekilde.kablonuz o delikten geçecek sonra soketi takıp kapatacaksınız.umarım anlatabilmişimdir.
Vaktim olmadığı için aynaaltı aydınlatma yapamadım ama yaparsam bu şekilde yapacaktım.bu yöntemler yurtdışındaki forumlarda reaimli anlatımlı olarak var ibcelemiştim bir ara.
Kolay gelsin.
Bu arada bir sorum olacak aynalara ledi yerleştirdinizmi.2008 modellerde sol ayna karartmalı olduğundan ayna ve rezistans ayrılmıyor nasıl yaptınız özellikle sol aynayı

Sony Z5 ile gönderildi

Hocam araç 2003 model, kararma yok, 1 sorumun cevabını aldım fakat 2 soru da ise, kapı röle demişsin fakat ben hangi kapı açılırsa açılsın yanmasını istiyorum. Bu yüzden röle işi olmaz. Alt iç direk bölümü söket var demişsin fakat ben orası neresi anlayamadım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaput açma kolunun ordaki kapağın altında.yada uğraşamazsan tavan lambasından ince bir kabloyu döşemenin kenarından rahatlıkla aşağı indirirsin.

Sony Z5 ile gönderildi