vectra b yağ tavsiyesi..!!

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yarın yağ değişimi yapcam.. mobil 1 esp formula 5-30 tam sentetik yağın üstüne daha iyi bir tavsiyeniz varmı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç 160.000 üstü, motor aşınmış ise veya şimdiye kadar hiç tam sentetik kullanılmadıysa kullanma, 10-40 ile devam edin. Eskiden yarı sentetik varsa ve yorgun ise keçeler zamanla sertleşiyor, sonra tam sentetikte yavşıyor, araç yağ eksiltmeye başlıyor.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Castrol EDGE 5w-40

Üstüne yağ tanımam , bu yağı koyuyorsun aracına sonra gazı sonuna kadar köklüyorsun ve farkını herkese gösteriyorsun ;)

0000086_castrol-edge-5w-40-4-litre.jpeg

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 210 000 de..ama inanılmaz iyi bakılmış bir araç..motorundan çok memnunum ama bugune kadar karışık kullanılmış, tam sentetık konmuş, yarı sentetık konmuş..bu yağı sormamın nedeni km si yüksek araçlarda koruma sağlıyor diyor sitesinde..daha önce 160 000 de passatım vardı 2.0, ona kullandıgımda aracın daha sessiz çalıştığını gördüm..ama opel için de aynısı olurmu bilmiyorum..passat için kullandıgım mobil 1 5-30 tam sentetik idi..castrol edge bunu ne kadar sağlar bilemiyorum o yüzden fikrinizi almak istedim..ama castrol a da çok güvenmiyorum açıkcası..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mobil den bende çok memnunum, Castrol dan kalamadım, motor açtım. Şans da olabilir. Memnunsanız Mobil ile devam edin, pek yenilik aramayın. Tam sentetik olunca ses azalacağı kesindir. Ayrıca tam sentetik olmasa bile yağ yenilendiği an ses azalacaktır, o yüzden yanıltabilir.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 5 50 tavsiye ederim hem tam sentetik hem de her mevsim kullanilabilir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lubex motor yağını çok tavisye ediyorlar.. kesinlikle yağ eksiltmez diyorlar..bir bilginiz varmı?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 160.000 üstü, motor aşınmış ise veya şimdiye kadar hiç tam sentetik kullanılmadıysa kullanma, 10-40 ile devam edin. Eskiden yarı sentetik varsa ve yorgun ise keçeler zamanla sertleşiyor, sonra tam sentetikte yavşıyor, araç yağ eksiltmeye başlıyor.

aynen ben 5-30 yağ koydurmuştum... her yerden yağ atmaya başladı... şimdi gm 10-40 yola devam..