Vectra B Rolanti Sorunu (Aşırı Yüksek)

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantide dalgalanma yaşıyordum. Vites değiştirmek için debriyaja basınca aracın rolantisi aşırı düşüyor ve stop edecek gibi oluyordu. Bazen rolanti esnasında durduk yere stop ediyordu. 500 ile 1500 arasında hızlı bir şekilde oynuyordu. Bende rolanti ayarlayıcısını temizlettim ve contasını değiştirttim fakat şimdi aracın rolantisi 1500 oldu. Klimayı açınca 1100 1200 gibi bir değer oluyor. Ayağımı gazdan çektiğimde önce 900e düşüyor ama düşer düşmez 1500e geri çıkıyor. Sizce sorun ne olabilir?

hasanusta78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı bendede oluyordu.
Hava hortumu yırtılmış.değiştirdiler şimdilik normale döndü bakalım.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesh 2 ile aracın rolantısı ayarlanabılıyor duzelmezse rolantı ayarlayıcısı iğnesı takılıyor olabılır

Son düzenleme:

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi sanayiden geliyorum. Hava filtresi hortumunda minik bir yırtık vardı debimetreden sonra onu değiştirdik. Ayrıca rolanti ayarlayıcısının fişi kısa devre yapıyormuş onu hallettik. Birde ben balata spreyi sıktım kelebeğe tepeden şimdi iyi gibi görünüyor. Tech2 ile 840a ayarladım rolantiyi ilerleyen zamanlarda sorun olacak mı göreceğiz. Teşekkürler herkese

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Balata spreyini kelebeği sökmeden bodoslama üstüne mi sıktınız? :eek:

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun devam ediyor malesef. Balata spreyini hava hortumunu söküp açılıp kapanan bölümden sıktım kenarlara ve hafif hafif sildim gördüğüm yerleri. Rolanti ayarlayıcısı ise yerinden sökülerek temizlendi. Acaba temizledikten sonra bir ayar veya adaptasyon gerekir mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakum hortumlarına bak bir yerden yanlış hava almasın...
olmadı rolantiyi tekrar sök iyice temizle sökük iken biri kontağı çevirsin bak içindeki pim rahat hareket ediyormu? olmadı temizlikde fayda vermiyor değişmek en iyisi olacaktır

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Temizlik işe bazen ise yaramaz. Emin olmak icin rolanti düzensiz iken bir tornavida ile ayarlayıcıya tıklatın. Düzeliyorsa değiştirmeniz gerekmekte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizlik işe bazen ise yaramaz. Emin olmak icin rolanti düzensiz iken bir tornavida ile ayarlayıcıya tıklatın. Düzeliyorsa değiştirmeniz gerekmekte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dediğiniz gibi düzelme oldu. Sanırım benim motor öldü. Hangi marka önerirsiniz peki?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dediğiniz gibi düzelme oldu. Sanırım benim motor öldü. Hangi marka önerirsiniz peki?

Üreticisini bilemiyorum, lakin sponsorumuza danışırsanız daha doğru yönlendirebilir.