Opel Vectra A Rolanti Sorunu

Nosferatu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar 93 model opel vectra a 2.0 arabam var.Sorunum ise araba motor soğuduktan sonra çalıştırdığımda stop ediyor.Motoru 10 dk ısıtmam gerekiyor.Yoksa rolanti giderek düşüyor ve stop ediyor.Rolanti ayarlayıcısı takılı değil ve taktığımda ise dalgalanma oluyor hararet yapıncada sürekli stop ediyor.Gaz ayarı yaptırdım.Fakat sorun yine aynı.Rolanti ayarlayıcısını değiştirsem sorunum çözülürmü.En az 3 kere ustaya götürdüm rolanti sorununu çözemedi.Ayrıca arabayı çalıştırırken gaza basmam gerekiyor.Marşa bastığımda gaz vermeden araba çalışmıyor.Benzin pompası yeni değiştiği halde.

Nosferatu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmadan şunuda söyliyim rolanti ayarlayıcısı takılı iken arabanın nerde hangi hızda stop edeceği belli olmuyor. 4. viteste bile stop ediyor tüm ışıklar yanıyor 1 sn sonra tekrar sönüyor ve hiç bişey yapmadan yola devam ediyorum.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mantıken rolanti motoru olmayınca zaten araclarımız randımanlı calısmaz. bu parça bi işe yarıyor ki konuluyor üretımde.. En basıtınden aynı arabadan bulup onun rolanti ayarlayıcısını takıp deneme yanılma yontemı yapmak.. ben de de aynı sorun var sahsen ben oyle yapıcam. gerekırse rolantı ayarlayıcısı alıcam

Nosferatu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70 veya daha hızlı giderken aracın stop etmeside mi rolanti ayarlayıcısına bağlı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rölanti motorunu o kadar basite almayın, önce araca rölanti motorunu taktırın (iyi bir markayı tercih edin) arıza devam ederse ondan sonra konuyu yeniden değerlendirelim.

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim belki çok alakasız gelebilir ama triger değiştirdinmi sente bozuk olabilir.ben trigeri kendim değiştiriyorum geçen sente 1 diş kayık olmuş dediğin gibi çalıştırırken rölanti düşüp stop ediyordu sonra senteyi yeniden yaptım dalgalanma bile kalmadı

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sente kayarsa araç gaz yemez. Bariz hissedilir.

Senteyi ayarlamak biraz daha zor iştir, önce rölanti valfi takın. Ardından benzin filtresini kontrol edin.

Bujileri ve ateşleme kablolarına bakın. Bunlardan sonra düzelmezse senteye bakın.