vectra b klima ve hararet sorun çözülemiyor

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorununuzun çözülmesine sevindim. Bizim vectra da aynen böyle. dur kalk trafiklerde sıcaklık göstergesi kırmızının sonuna kadar çıkıyor. Bu çözümü uygulamam lazım
çok iyi edersiniz zırt pırt servise gidip sinir hastası olmaktansa herkese elletip sağını solunu kurcalatmaktansa bi şase bağlantısı bi radyatör rezistans işlemi 2 tane de müşir birde termostat var zaten başkada bişey yok hepsini toplasan 250-300tl anca yapıyor hiç kafa yormaya değmezmiş bugünki rahatlığımı mutluluğumu anlatamam en sıcak vakitte bile dur kalak 90ı görmedi bile 85 civarında kaldı şimdi sorcam bakalım 100 normal bu araba sıcağı sever diyen bilmezlere izmirin öğle sıcağında klima açık dur kalk trafikte neymiş OPEL SICAĞI SEVMEZ BİZİM USTALAR İŞ BİLMEZMİŞ. herkese en büyük tavsiyem o dur sıfırlayın soğutma sistemini bakın opelinizin keyfine

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke parçaları tek tek değiştirseeydiniz bütün parçaların hatalı olduğunu zannetmiyorum sorun değiştirdiğiniz parçaların birinde ama hangisinde müşür ya da termastat diye düşünüyorum

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu rezistansın yenisi alıp taksak, bende radyatör değiştireceğim farkedermiki ?

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistanstan kastınız radyatör motor fanında olan tüp ise onu tek başına bulamazsınız.Yeni fan motoruyla beraber geliyor.Yenisini almaya gerek yok lehimleme ile de aynı işi görecektir.Yada çıkmacılarda belki bulunabilirsiniz.

Son düzenleme:

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hikayeyi baştan sona okudum, sonunda problem halledilince epey bir rahatladım vallahi. Aha bi de sigara yaktım şimdi :) Geçmiş olsun kardeşim. Güle güle bin. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu 50 tl ye klimaya gaz basıyorlarsa bedava. Geçen sene 180 tl ödedim sadece gaz bastılar bu yazın başında uçup gitmişti, klimacıya gittim minimum sök tak yapacak ya arkadaş para kazancak 300 tl den kapak açtı. Gaz hariç. İnat ettim yaptırmadım :) 50 tl olsa Antalya'da her yaz bastır devam et. Ah Antalya.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha bu arada kimse demesin opel harareti sever normal diye bu benim aynı kasada 5. aracım 1,6 sınada 2,0 gls sinede cd sinede 2,5 v6 sınada bindim hiç böyle problem yaşamadım yazın ortasında şehir trafiğinde klima açık hararet 90 ı geçmiyodu bile..

Opel harereti sever diyen ister usta olsun ister birey, sadece kulaktan dolma fikirlerle konuşuyor. Opel değil hiç bir araç sevmez harareti. Ben özellikle vectranın motorunu patlamaya hazır düdüklü tencereye benzetiyorum. Bu forumda yazan hangi sorun varsa hepsini birebir yaşadım, ve körü körüne 3 yıl para zoruyla bindim. Aracı aldığımda modelinin birinci sınıfı idi ama üç sene boyunca cebimdeki haşlığı kendim yemedim, araçla beraber kendini usta zanneden müsvetteler yedi. Allahıma şükürler olsun ki 1,5 yıl önce sattım ve minumum sorunlu araçlarında olduğunun farkına vardım. Sanayi ve usta müsvettelerinin yüzlerini unuttum. Sana tavsiyem, sat kardeşim sat kurtul, paran cebinde kalsın...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satsam ne alacamki? bu kasada 5. arabam bu belli başlı sorunları olduğu doğru ama daha 10 numara opel ustası görmedim ben, çok basit olan şeyler bile bu nedenle büyük sorun halini alıyor.araç bakımlı olunca sorunda minimum oluyor aslında ben 3. vectrama yağ bakımı haricinde kuruş masraf etmedim, 2000 model vectra cd kaç para piyasada mesela 15bin liraya 17bin liraya nette çok var geçen gözümüzün önünde adam 22bin istedi pazarlık edildi 21.500tl el sıkışıldı anında satıldı ama araç pırıl pırıl 76000km de full orjinal ellenmemiş oynanmış fabrikadan çıktığı günki gibi. iyi araba iyi para birazda şans meselesi tabiki.sıfır alıp sorun yaşayan çok arkadaşımda oldu araba işi şans işi ama en önemlisi sağlam dürüst bir servis

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık söyleyeyim ben sizinde bildiğiniz Özüm Opel den çok memnunum. Opel vectra işe bu paralara alınacak iyi arabalar arasında. Bu yaşlardaki her araç bazı arızalar yapabilir. Ancak sonuçta bunlar sıfır araç değil ve ufak tefek arızlar yapabilir. parçalar konusunda ise çok pahalı oldukları düşünmüyorum. gerekirse de İstanbuldan ucuz temin edilebiliyor. Sonuç olarak Vectra B leri seviyorum.
Temizine denk geldiniz mi tadından yenmez. Önemli olan alırken biraz fazla verip temizi almak .

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık söyleyeyim ben sizinde bildiğiniz Özüm Opel den çok memnunum. Opel vectra işe bu paralara alınacak iyi arabalar arasında. Bu yaşlardaki her araç bazı arızalar yapabilir. Ancak sonuçta bunlar sıfır araç değil ve ufak tefek arızlar yapabilir. parçalar konusunda ise çok pahalı oldukları düşünmüyorum. gerekirse de İstanbuldan ucuz temin edilebiliyor. Sonuç olarak Vectra B leri seviyorum.
Temizine denk geldiniz mi tadından yenmez. Önemli olan alırken biraz fazla verip temizi almak .
mümin ustayı tanırım oda beni tanır. bu sorunla ilgili en son telefonda görüştüğümüzde ısrarla fanlara bakın dedi ama elektrikcinin gazabına uğradık akşam normal diyen adam sabah ön tarafı dağıtıp fanı kucağına verince ilk devre çalışmıyor dedi.izmir yakın ama uzak .herzaman gidemiyorum malum hafta içi iş vakti hafta sonu çocuk bırakmıyor ilgi istiyor. rutin yağ bakımı haricinde mümin usta bundan sonra..hatta mümin ustayla ilk tanışmamız yine bulunamayan ve geçiştirilen bir arıza yüzünden bornova da yolda kalınca oldu. o zaman iş yerinde araba kaldı çalışmadı kendi ustamı aradım geldi yükledi götürdü arabayı baktı benzin pompası çalışmıyor dedi söktü, dedim akiye tut dene bakim o zaman çalıştı,bu seferde pislik geldi o zaman dedi temizle tak dedim yine çalışmadı uğraşırken filan ne olduysa çalıştı araba (yanlız araba çalışmayınca gaz da da çalışmıyodu) dedim tamammı usta dedi tamam ama bişey var çözemedim dedi. neyse sonra bi hafta sonu spil dağına gidecem çoluk cocuk çıktım yola bornovadan döndüm kırlangıç yağ binasının orda yolda giderken tak stop etti bas bas yok akü bitecek tüptede çalışmıyo. aradım benim ustayı mümin ustanın telini verdi ara sen ben geliyorum dedi (benim ustada izmirdeymiş sınavda) mümin usta geldi benim usta geldi 2 dakka baktı aküden benzin pompasına kısa devre çalıştı gittik hep beraber. baktı gazda da çalışmıyo dedi sorun belli abs beyninin üstündeki sigorta kapağını açtı 1 tane role arızalı değiştirdi sorun bitti o gün bugündür. benim usta daha iyi tanırmış sıkıştıkca onu ararmış bahaneyle tanışdık daha sonra yine bornovada ege tıp otoparkında ahtapot patladı gittim yanına yardımcı oldu.laf uzadı ama diyeceğim şu ; bu arabaların ustaları var var ama onları bulmak mesele, daha önce jokere gittim 2 sefer 3-4 sene önce neler geldi başıma neler

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun,tam emin değilim ama gösterge panelindeki hararet göstergesi arızalı olabilirmi.bi arkadaşımın da başına aynı şey gelmişti,motor sıcaklığıyla gösterge birbirine uymuyordu o da her şeyi değiştirdi sorun gösterge panelinde çıkmıştı.