Vectra B arabam sürekli yüksek devirde çalışıyor.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba opelciler.
Az önce Vectra B (2001) aracımla çarşıdan geldim. Aracı geri geri park ederken pat diye bir ses geldi ve araç stop etti (ettirmişte olabilirim) Tekrar aracımı çalıştırdım. Araç yüksek rolantide çalıştı ve daha sonra devir saati 2500 ile 3500 arasında sürekli dalgalanıyor. Araç bagırıyor. Stop ederek birkaç defa çalıştırdım Sonuç yine aynı. Aracı çalıştırıken tam aldıgında tırrt diye bir ses geliyor daha önce böyle bir ses yoktu. Yardım ederseniz sevinrim. Şimdiden teşekkürler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek bogazının altında depo havalandırma ventılınden gelen bı hortum var o cıkmıs olabılır bır olsaılık daha var dusukde olsa emme manıfoltu yarılmıstır

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek bogazının altında depo havalandırma ventılınden gelen bı hortum var o cıkmıs olabılır bır olsaılık daha var dusukde olsa emme manıfoltu yarılmıstır

M.Yıldız Teşekkür ederim buldum. Sorun giderildi. Aynı durumla karşılaşan veya karşılaşacak arkadaşlar için açıklayayım. Hava filtresinden gelip motora giren büyük borunun altında gögüs tarafında kalan arada. Yani radyatör su doldurma deposunun üstünden gelen devirdayım hortumunun motorla ilk temas ettigi yerin altında serçe parmagımız kalınlıgında bir hortum çıktıgında yukarıda belirtmiş oldugum hataya sebebiyet veriyor.Bu hortumun ucu pres baskı oldugundan ve de malzeme yorgunlugunda çıkıyor. Tekrar takarsanız sorun ortadan kalkmış olacaktır.Tşk

Son düzenleme:

Watcher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür

Merhaba
Aynı şey başıma geldi. Bu yazıdaki bilgi sayesinde gecenin bir vakti ctesi şehirler arası yolda kalmaktan kurtuldum. Yazıyı okuduktan sonra sorunu çözmem 2 dk aldı.
Allah razı olsun. Büyük sevap işlediniz :)
Selamlar