Vectra Aracıma ses sistemi topluyorum...

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar sonunda hiç bir deneyimim olmayan bir işe kalkışıyorum.
opel vectra a kasa aracıma ses sistemi topluyorum. 2. el aldığım aracın üzerinde yeni takılmış Pioneer Deh 1100mp3 aux lu mp3/cd çalar var.
4x50 çıkışa sahip ve ön kapı kolonları bağlı değil henüz ki çalıştıklarından emin değilim zaten onlarla işim yok.

arkadalar ise camın orda sacı kesmişler tahminen 16-17cm lik yuvarlak mid kolon varmış ama şu an benim 5+1 bilgisayar hoparlörünün woofer larından söktüğüm 2 adet 30 watt hoparlör var.

onların yerine

pioneer TS-A6993S 6993 460 WATT : 140TL sanırım bunları teyp direk olarak besleyemiyecek. Dolayısı ile bass ihtiyacımıda karşılamak adına anfi ve bass da alcam.

anfi olarak mediamarkt te şu an 145tl ye satılan yeni model 4 yollu üzerinde mavi hilal şeklinde ışığı olan modelden anfi Sierra F90 mış
22273681wcx.jpg

ve

JBL CS 1204 SUBBOOFER 30 CM 1000 WATT

120TL
almayı planlıyorum sizce bunlar birbirine uyum saplarmı?

bütçem bu totalde yeterli ama daha fazla pek zorlayamam. çünkü bunun mdf kutusu var montaj için işçilik ödemesi falan var . araç şu an kktc de.
o yüzden zaten mdf yi kendim yapıcam.

Birde son olarak sormak istediğim şey eğer bass hoparlörünü direk olarak arka camın oraya midlerin ortasına gömsem bagajı mdf kutu yerine kullansam verim alırmıyım?

ek olarak Benim için bass önemli sesin dışarıya çıkması ise yeterli olacaktır. ama tüm mahalleyi sağır edecek bir gürültüye ihtiyacımda yok. osistemler ne kadar tutar bilmiyorum ama araçtan dışarıya doyurucu bir bass çıksa benim için yetecek.

Son düzenleme:

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumu olan kimse yokmu? forumda ses sistemleri ile ilgilenen birilerinin olabileceğini umuyordum.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben ilgileniyorum ama benim tavsiyelerim çok üst seviye kalacaktır, o yüzden susuyorum :)

Arka ile uğraşmak yerine ön kapıları düşünün bence.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bas için kullandığın parçalar sana yeter diyorum.ama eğer sub için kutu kullanmayıp arka cama montaj yapacaksan free air modellerden birini al.

rockyyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim anfi alırken bir bilene sorda al wooferı kaldırabilecekmi kaç watt kaç çıkışlı kaç ohm bunlar önemli.özellikle bunun montajlarını yapan bir yere git ve sor hatta konuş uygun bir fiyata ayarlasınlar sana onlar ilgilensin sen yan gel yat onlar yapar herşeyini

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar resimdek amfiyi aldım. yarın kutudaki özellikleri girerim buraya.

ben aslında direk 2 adet mid hopaqrlör alcaktım pandizota takmak için ama zaten 400watt civarı midler için amfi gerek dediler oyüzden idarelik amfi ve kaldırabileceği bass almaya karar verdim bütçem çok değil zaten 1000ytl lik bi sistemde de gözüm yok artık sizlerede danışarak bu amfiye uyan bir sistem düzenmleyecem. geri kalan mid ve bass ları GG den lmayı planlıyorum fiyat ve seçenek olarak uygunlar bayaa

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığın amfiye 1 adet bass ve 1 takım component bağlayabilirsin.bence ön kapılara da 1 takım al.subwoofer da tavsiyem kicker ,hertz yada blaupunkt alman olur.tabiiki kutubass olmalı orjinal.kablolamayı da çok ucuz tutma orta yollu bişey olsun en azından ve işin ehli olan bir yere yaptır montajı...

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapılarda hoparlör var zatende bağlı değil teybe onlar patlak değilse bağlıycam

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilgileniyorum ama benim tavsiyelerim çok üst seviye kalacaktır, o yüzden susuyorum :)

Arka ile uğraşmak yerine ön kapıları düşünün bence.
katılıyorum oval kabinler kasa olarak bağajı kullandığından subwoofer da bağajda olduğundan çalışması pek iyi olmuyor oval yerine 4 kapıya compenant bagajada sub daha mantıklı olur bence:cool:

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar haklı olabilirsiniz fakat arka kapılarda hoparlör yuvası yok bu durumda orjinali bozup ekstra masraf yapmam gerekecektir.

opel vectra a kasa 94 model aracım.
arka pandizotta 2 adet 16-17cm hoparlör yuvası var şu an