Ufak bir kaza atlattım dün gece. Sizce ne masraf çıkar?

Corsa1.7DTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün gece biliyorsunuz istanbul felç oldu. 10 a yakın kazaya şahit oldum. butun yolların kenarı kazalı araçlarla doluydu. Aman arkadaşlar size tavsiyem karlastikleriniz veya zincirleriniz yoksa zorunda kalmadıkça tarafiğe çıkmayın!

Gece 1 gibi arkadaşımdan eve donerken kar iyice bastırmıştı fakat ana yollar tuzlandığı için henuz açıktı. E-5 e çıksam olay tamamdı. Ama E-5 çıkmam için bi yokuş inmem gerekiyordu. O da bu idi

yokuşun tepesine gelince inemeyeceğimi anladım durmak için hafif frene dokundum ama çok geçti araba kaymaya başladı. hemen frenden çektim ayağımı 1 taktım yapacak bişi yoktu. araba inmeye hızlanarak inmeye başladı frene basmamak için zor tutuyordum kendimi. dreksiyon tepki vermiyordu araç birinci vitesde olamsına rağmen kafsına gore hızlanarak gidiordu. karşımda kaldırım ve kaldırımda iki direk vardı. oraya çıkmamak için elfrenini çektim hafif yan verdim sol on tekerle kaldırıma vurdum ve soldan aşşağıya devam eden yokuşa bıraktım kendimi. Biraz suruklendikten sonra durdum.

Allahtan bana bişi olmadı, kafamı çarptım sadece. hafif bi şişik oldu. hemen indim araçtan. hasar bu idi.

derken hemen arkamdan aynı yoldan aşşa inen bi jip gordum hemen araçtan uzakalaştım. 4x4 mercedes de kızakladı benim son anda kurtulduğum kaldırıma çarpıp iki direğe girdi. Araçtaki ailede de Allahtan bişi yoktu.

aracı bian once sağlam biyere cekmem lazımdı fakat teker kitlenmiş ne ileri ne geri gidiyordu. tek çare çekici cağırmaktı. bu karda biraz zor oldu ama 1 saat sonra çekiciler geldi.

merconun sahibi araçına kufur etmey devam ediyordu.
bu kadar para verdik bu yokuşuda inmezse bu arabanın....
inerkende yokuş aşşa inme moduna almış ve 4 çeker durumda imiş.

çekicilerde birbiri ile kapıştı.
once ben çekicem diye:)

inada bindi iki aynı anda çekti.

en sonunda zorda olsa çekiciye yukledik aracı.

Size ibret olsun diye yukledim bunları arkadaşalar.
sis olun karlı havalarda kar lastiği ve zincir kullanın.
mecbur kalmadıkça yola çıkmayın.

Sizce ne kadar masraf var araçta. direksiyon donuyor ama sadece sağ lastik, sol kilitlendi kaldı ole ne donuyor ne ileri geri hareket ediyor.

Son düzenleme:

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
çok geçmiş olsun önemli birşey olmadığına sevindim...Allah hepimizi kazadan beladan korusun

bizim burda da bundan daha dik bi yukuş var...yukuşa önde kamyon çıkıo...arkada gimsa servis arabası...içinde yolcular...kamyonda zincir yokmuş çıkamamış olduğu gibi geri gelmiş gimsanın arabasının üstüne çıkmış...Allahtan can kaybı olmamış ama tamamen şans

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük geçmiş olsun karlı yolda araba ne olursa olsun araca yön vermek çok zor...çok kötü bir hasar yok gibi ama fiyatı konusunda bir yorum yapamayacağım. Allah büyük kazalardan korusun.

SeSSiz

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş Olsun Allah Hepimizi Kazadan ßeladan Korusun

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. arac nerde? rot kolunu veya rot basını kesınlıkle kırmıs taplayı veya rotılıde bukmustur. foryada bırsye yoktur ınsallah 200 -300 gider gibi kafana takma kar tıpı lastıgın yokmuydu?

ikibinelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ziya büyük geçmiş olsun
bencede nazar değmiş galiba bu arada verdiğin biligiler için cok tesekkur ederım
bende hemen hemen aynı seylerı yapmayı dusunuyorum bu arada
cıkmacının telı varmı bende bıtane bakıyorumda belkı orda vardır bı sorarım
bu arada benım corsa kaskolu kıyamam ben ona...

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi aynı hasar bizde de oldu geçen yaz mobilete çarpmamak için babam kaldırıma sürttü mobilete vursak araba tanınmayacak hale girecekti 1800 ytl fiyat çıkardı servis alt salıncak eğrildi değişti süspansiyon amortisör falan değişti tabii bizim jant rendelenmişti vurmadıkta sürttük ama biraz sert bi sürtmeydi jant+lastik allahtan okadar la sınırlı direkt mi vurdun abi lastiği umarım şanzımanda sorun çıkmaz haberlerini bekliyoruz geçmiş olsun