kaza yaptım,sebebi ne olabilir?

ugur35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle çok geçmiş olsun..benımde başıma gelmişti başka bı aracta 3-4 senelık lastıkler sertleşir lastıkler iyi durumda gözukur ama aldatır kullanıcıyı ve kaymayı hızlandırır..bide viraj içinde fren yapmıssınız abs varmı bılmıorm ama abs bıras daha kaymayı duzenler..tabiki hızda çok onemlı bı konu vırajda ne kadar yere bassada araba merkezkaç'ı engelleyemıyoruz..allah bidaha gostermesın dıorum..arabayı yaptırırken hem lastıklerı hemde balataları bı kontrol ettır derım..

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım şile yolunda tahmin ettiğim viraj şile ayrımından hemen önce, yokuş aşağı olduğundan kontrol etmesi kolay değil.kontrayı o heyecanla fazla vermiş olabilirsin.bir de arkadan atınca fren köklenmez ki ben mi yanlış biliyorum.tam tersine uygun gaz verilmesi gerekir.gene de şanslıymışsın.çok geçmiş olsun...arkadan kayma olayı ise yokuş aşağı olduğundan doğal, arka tekerler yönü kavramakta zorlanır..

hsb33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet.tam şile ayrımının ordaki viraj....bütün olumsuz şartlar mevcuttu..kontrayı refleks olarak verdim ve tabi frene de refleks olarak bastım....artık ney neyi tetikledi bilmiyorum ama baya sağlam kazaydı.üstünden 10gün geçti tam.arabayı bugün boyaya alıyolar.2gün sonra teslim edicekler.sonra ilk işim lastikleri değiştirmek ve rot balans.sonra 40000 bakımı.bide içdış yıkatıcam.o eski şoktaki halim gitti.bunda parçları ucuza bulmamın da faydası var tabi :D ...herkese teşekkür ederim.aracın kaza fotoğraflarını daha sonra yayınlıcam.allah kimseye böyle bişi yaşatmasın.

erhan1967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce Gecmis olsun!!!
Bence lastikler 4,5- 5 yilda özelliklerini kaybetmemesi lazim , ben 8 yil biliyorum, yani alman tüv ü öyle diyor .
bence lastiklerdeki 3.2 bar bayagi yüksek ,lastikler tas gibi olur yani yumusakligini ,yapisma niteligini kaybeder, aslinda yüklü arabaya 2.3 bar yetiyor
tabi bu benim fikrim .
yinede büyük gecmis olsun.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun,sasırdım..
çünkü araba önce onden bırakması lazım,arkadan değil..
ala ala?

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun sizlere birşey olmamış şükür.
soruna gelince görünüşe göre lastiklerin ( raf ömrü 4 yıldır ) ıslak zemini olması gerektiği gibi kavrayamaması olabilir.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun,en büyük hata aracı viraj içine sokarken bütün dengeyi bozacak şekilde frenleme yapmak.Mantıklı olarak kompresyonda girerek frensiz dönseydin savrulmaya bilirdi.Yapmışsın zaten ama bence yetmemiş keşke 3 e çekseydin.Büyük geçmiş olsun bir sebebide yolun ve hava durumunun ekstradanda mıcır yada yoldaki dalga kot farkı vs. gibi birşey olabilir çok etkiliyor çünkü...