tüm opellere

• Konuyu başlatan hardcat
  • Başlangıç tarihi

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bugün eyüpteki opel mar a gittim anlattım böle böle diye, evet dediler varmış böyle bir uygulama, bilgisayardan ruhsattaki numaraları falan kontrol ettiler, flex yazılımı uygulayabiliriz dediler fiyat 30 milyon lira, bir saat falan sürüyor, bana artı ne olacak diye sordum epey şey anlattılar, yakıtı olulmu etkilermiş, havayı daha az kirletirmiş, perfomans olumlu etkilenrmiş böyle şeyler söyledi servisteki usta, bakalım dedikleri gibi olacakmı bende çok merak ediyorum, ama ilk öncelikle pisikolojik olarak çok rahatladım :)) 2004 modl arabama son model yazılım yüklendi bunun mutluluğu var şu an sadece ...
niyeti olan gitsin yaptırsın valla, insan epeyy rahatlıyor :)))

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:hıh:Vectra c Z16XE yapılıyormu bilen var mı

bugraburak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu yazılımı bugün opelataköyde yüklettim arkadaşlar.Yaklaşık 1 saat sürüyor ve bu yazılımla birlikte beyne güncel yazılımlaıda yüklediklerini söylediler.Bakalım bir faydasını görecekmiyim sizlerle paylaşırım.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün Opel Gerçek'e gitmiştim. Yeni yazılımı yüklediler. Yukarıda yazıldığı gibi 29 küsür liraya. Aracım 2003 Astra G. Teslim aldığım kişiye ayak üstü, bu güncellemeyi sorduğumda, tüketimi düşüren yeni bi yazılım yüklendi dedi.

- Performansla hissedilir bi değişiklik görmedim. (Ya da henüz göremedim)
- Tüketimi ölçme şansım olmadı, yol bilgisayarı yok çünkü.

Ayrıca arabayı bi güzel iç-dış yıkamışlardı, ama dünkü sağanak yağmur malum :rolleyes:

Bilginize.

Yeni yazılım yüklemeden itibaren ~360 km yaptım şehir içi.
- Performans ve çekişte hissedilir bi değişiklik göremedim.
- Tüketim için; emin değilim ama sanırım biraz iyileşme var. Daha önceden depoyu tam doldurduktan sonra son çeyreğe geldiğimde ~470-480 km olurdu (şehir içi). Şu an 366 km (ş. içi) ve ibre yarımdan biraz fazla gösteriyor. Ay sonuna doğru belli olur, daha net bilgi verebilirim.

Yükleten diğer arkadaşlardan tüketimini takip eden var mı ?

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
abicim egr deki açılmalar kapanmaları ayarlıyor ve düzeltiyor sırf yakıt ve çekiş deil bir de aracınız 100 beygirse 107 falan oluyor

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c.tesi günü Opis te yüklettim, tavsiye ederim. aracın ilk yazılım güncellemesinden sonra çok farketmişti ama bu yazılımla inanın aracım çok farklılaştı. çekiş ve ivmelenme hissedilir seviyede değişti sanki aracım bambaşka oldu. bu şekilde daha az yakacağını tahmin ediyorum, hayırlısı olsun. ilgilenen arkadaşlar bence hiç vakit kaybetmeyin hemen yükletin :)

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw bu opel ne adi bir firma yazılım yüklemeye bile para alıyor anlaşılan şu,daha önceki yazılımlar verim sağlamamış bunu güncelliyorlar ama neden para ile...
cep telefonu alıyorsun internetten bile yazılımını güncelliyorsun...
kardeşimde laguna var garantisi bitmişti abs sorunu için servise gitti komple sistemde değişiklik yapmışlar ve dedikleri şuymuş bu sistemde sıkıntılar var o yüzden fabrika hatalarına karşı araç ömür boyu garantilidir...
para almamışlar...
opel yazılım için bile para alıyor...
ben corsanın direksiyon kutusu için ne mesajlar attım general motor'a adamlar aradı ve corsaların o şekilde bir sorunun olmadığı söylediler...
ah opel güzel araçlar üretiyorsun da birde malın arkasında dursan...