Süresi Geçmiş LPG Tankı Değiştirilmeli mi Kaldırılmalı mı?

alliyo

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 1994 model aracın muayenesi bu hafta bitiyor. LPG tankı son kullanma tarihi bittiği için değiştirilmeli. Ben de LPG bu fiyattayken çok kârlı olmayacağını düşünüyorum. Ne dersiniz, tüm LPG tesisatını kaldırtmalı mıyım yoksa tank değişimine mi gitmeliyim?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 1994 model aracın muayenesi bu hafta bitiyor. LPG tankı son kullanma tarihi bittiği için değiştirilmeli. Ben de LPG bu fiyattayken çok kârlı olmayacağını düşünüyorum. Ne dersiniz, tüm LPG tesisatını kaldırtmalı mıyım yoksa tank değişimine mi gitmeliyim?
Yarın birgün lpg benzin arasında tekrar makul bir fark oluşması ve lpg'nin avantajlı hale gelmesi durumunda aracınıza tekrar lpg taktırmayı düşünmeyecekseniz, lpg'yi pek sevmeyen birisi olarak tesisatı tümden iptal edin derim. Lpg avantajlı hale gelirse yine kullanmak isterim derseniz, tesisatın iptali sebebiyle yapacağınız masraf ile tank değişiminden dolayı yapacağınız masrafı ve hatta iptal sonrası ihtiyaç duyarsanız yeniden lpg tesisatı döşenmesi masrafını da kıyaslayarak karar vermek daha mantıklı görünüyor.

alliyo

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yarın birgün lpg benzin arasında tekrar makul bir fark oluşması ve lpg'nin avantajlı hale gelmesi durumunda aracınıza tekrar lpg taktırmayı düşünmeyecekseniz, lpg'yi pek sevmeyen birisi olarak tesisatı tümden iptal edin derim. Lpg avantajlı hale gelirse yine kullanmak isterim derseniz, tesisatın iptali sebebiyle yapacağınız masraf ile tank değişiminden dolayı yapacağınız masrafı ve hatta iptal sonrası ihtiyaç duyarsanız yeniden lpg tesisatı döşenmesi masrafını da kıyaslayarak karar vermek daha mantıklı görünüyor.
Dediğiniz gibi yarın bir gün tekrar avantajlı hale gelirse taktırmayı düşünürüm sanırım. Tesisatın iptali tahmini kaça patlar acaba? Sanırım muayeneden sonra yeni ruhsat da çıkarttırmak gerekiyormuş.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi yarın bir gün tekrar avantajlı hale gelirse taktırmayı düşünürüm sanırım. Tesisatın iptali tahmini kaça patlar acaba? Sanırım muayeneden sonra yeni ruhsat da çıkarttırmak gerekiyormuş.
Sistemi iptal etmeyin dursun kullanmasanızda çünkü bagajınızın bir yerinde büyükçe delik var borular için onu kapatamazsınız kaportacı hariç

• Beğen
Tepkiler: alliyo

alliyo

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sistemi iptal etmeyin dursun kullanmasanızda çünkü bagajınızın bir yerinde büyükçe delik var borular için onu kapatamazsınız kaportacı hariç
Anlıyorum ancak o şekilde muayenede sorun çıkarmaz mı?

alliyo

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Depo değişmeden geçmiyor evet. İleride tekrar avantajlı olması durumuna karşı iptal etmeyeceğim sistemi sanırım.

Mehmet38

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben geçen hafta değiştirdim 750 TL ücret karşılığında. Bende sürekli benzinde kullanıyorum ama değiştirmek iptalden daha ucuza geliyordu yanlış hatırlamıyorsam 1100-1200 tl demişti.

• Beğen
Tepkiler: smihci

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Depo değişmeden geçmiyor evet. İleride tekrar avantajlı olması durumuna karşı iptal etmeyeceğim sistemi sanırım.
İptal ettirmemek en mantıklısı söküp kenara koysanız çöp haline gelecek ikinci elden sataım deseniz 200 300 tlye ölücüler sinirinizi bozacak bir süre sonra ben piyasa fiyatı 7500 tl olan tornayı 7250 tlye koydum ikinci ele en fazla veren 2500 tl satmaktan vazgeçtim kenarda dursun daha iyi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sistemi söküp kenara koymakla iş bitmiyor. Yasal iptal için; tekrar proje çizdiriliyor, TÜV muayenesinden sonra ruhsata işletmek için trafik şubesine gidiliyor.