Trafikte bir aracı polise ihbar şikayet ettik birşey olur mu?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene ramazan bayramında karabüke gittim. dayım yeğenim falan dönüyoruz.horhor geçidi var orayı geçtim yukarıdan aşağı sallandım gidiyorum. zaten yol 2 şeritli sağ şeritte kartal var benim hızım 120 üstü zaten. kartalın sol arka çamurluğuna yarım araba mesafesi kaldı sen arkadan yeşil e30 gel ordan geçmeye çalış bariyere sıfırladım arabayı frene bir asıldım ama dayım arkada uyuyordu koltuğa yapıştı. sonra şerefsizin peşine yapıştım plakayı almak için. aradım gerede polisi dedi adama plaka ve arabayı tarif ettim. 30 km gitmeden otobanda lavugu durdurmuşlar ceza yazıyorlar :D

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey benimde başıma geldi ve bu araç okul servis aracıydı adamın arabası büyük olunca bize yukardan bakıyor hiç üşenmedim yolumu değiştirip adamın peşine düştüm telefonlada polise sürekli bilgi veriyordum aydınlıkevlerde adamı çevirdiler gözümle gördüm tabi sonuçları ne oldu bilmiyorum.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her ne kadar polisin insiyatifine kalmış bir işse de şimdi eskiden daha çok üstüne düşüyorlar.
bu tür şikayetleri mümkünse belgeli veya belgesiz emniyet genel müdürlüğüne mail olarak yaparsanız yaptırımı daha ciddi olur. hele araç içi kamera vs. görüntüleri varsa kesinlikle affetmezler, isteselerde affedemezler.
sizin şikayetiniz internet üzerinden yazılı olarak olayın geçtiği il emniyet müdürlüğüne ilçe vs. ise oradan da ilçe emniyet müdürlüğüne yazılı olarak aktarılır ve işlem yapılması ve işlemin sonucunun bildirilmesi istenir.
size tavsiye herhangi bir konuyu şikayet etmek istiyorsanız o kurum amirine falan değil direk Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, veya bakanlık düzeyinde yaparsanız daha kısa sürede daha net sonuca ulaşırsınız.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subjektif olmadan bariz şekilde hata var ise kesinlikle şikayet ediyorum.Örneğin elinde bira şişesi ile araç kullanan , bariz şekilde makas atarak yol alan , mavi-kırmızı işaret lambalarını yakan vs.vs. Sonuç olarak ben gerekeni yapayım , gerisi polisin sorumluluğu.Ama bir kısmının ceza aldığına , en kötü ihtimalle yakında ekip varsa kontrole tabi olacağını düşünüyorum.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kapalı garaj önüne park edenleri bildiriyorum. Ev adresi park eden arabanın plakası modeli rengi ıvır zıvır ne varsa soruyorlar. :) Birde en sol şeritten 110-120 gibi giderken taciz eden kamyon/tır plakalarını veriyorum.. Keşke fotoğraf gönderip suçlu olduklarını kanıtlaya bileceğimiz bir sistem olsa. ;)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Telefonlar icin Beyaz Masa (İstanbul B.B.) diye bir program var. Fotograf yada video eklenebiliyor. Emniyet seridinden giden, cakar lambalarla teror estiren, etrafimda-cevrem de sokakta olan her seyi belediyeden istedigim her seyi bildiriyorum. Cogu kez de geri donus aldim.

Tapatalk.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşıldığı kadarıyla şikayet sonrası bazı çevirme ve cezalar olmuş. Herşeye rağmen güzel. Bunun artmasıda bence bizim elimizde.
Gördüğümüzü şikayet edeceğiz arkadaş başka yolu yok. Bir magandaya kendimizi ailemizi feda edecek değiliz.
Birebir bi kavgaya girmekte yanlış. Gittin sıkıştırdın çevirdin indirdin aşağı derkeen adam maganda çıkardı silahı küt. Allah göstermesin hayat ona değil ama bize değerli. Bulaşmamak ama şikayet etmek en doğrusu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle seyir halin de şehirler arası yollar da hata yapan sürücü olduğun da mutlaka şikayet edin ve göreceksiniz anın da durduracaklar. Ve gereken işlemleri de yapacaklar. Es geçmemek gerek bu konuyu. Şehir içinde yakalanma durumları zor ama şehirler arası yollar da mutlaka yakalarlar.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kapalı garaj önüne park edenleri bildiriyorum. Ev adresi park eden arabanın plakası modeli rengi ıvır zıvır ne varsa soruyorlar. :) Birde en sol şeritten 110-120 gibi giderken taciz eden kamyon/tır plakalarını veriyorum.. Keşke fotoğraf gönderip suçlu olduklarını kanıtlaya bileceğimiz bir sistem olsa. ;)

ben aldım 40 liralık bir araç içi kamera çok işe yarıyor. özellikle gündüzleri kamera kaydı yeterli.
Allah korusun kaza olsa delil, trafikteki arızalarn görüntüsünü kameradan alıp emniyet genel müdürlüğüne mail atın hiç kurtuluşları yok.
ayrıca park sırasında araca vuran veya kurcalayan olursa onları da kaydediyor.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her ne kadar polisin insiyatifine kalmış bir işse de şimdi eskiden daha çok üstüne düşüyorlar.
bu tür şikayetleri mümkünse belgeli veya belgesiz emniyet genel müdürlüğüne mail olarak yaparsanız yaptırımı daha ciddi olur. hele araç içi kamera vs. görüntüleri varsa kesinlikle affetmezler, isteselerde affedemezler.
sizin şikayetiniz internet üzerinden yazılı olarak olayın geçtiği il emniyet müdürlüğüne ilçe vs. ise oradan da ilçe emniyet müdürlüğüne yazılı olarak aktarılır ve işlem yapılması ve işlemin sonucunun bildirilmesi istenir.
size tavsiye herhangi bir konuyu şikayet etmek istiyorsanız o kurum amirine falan değil direk Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, veya bakanlık düzeyinde yaparsanız daha kısa sürede daha net sonuca ulaşırsınız.

Ahmet abi, direksiyon başında telefonla konuşup beni ve trafiği tehlikeye atan bi bayan sürücünün konuşurken ki fotoğrafını emniyete mail attım, gelen yazılı cevapta geriye dönük işlem yapamadıklarını yazmışlardı. Tavsiye olarak da olay anında 155'i arayarak şikayette bulunmamı önermişlerdi. Tabi siz karakola gider şikayetçi olur delil sunarsanız o zaman iş değişebilir.
Ben o gün kadını 155'e de plaka,renk, marka-model, istikametle ihbar ettim ilgilenelim dediler ama en nihayetinde görev başındaki memurun karakterinde bitiriyor olay.