Trafikte bir aracı polise ihbar şikayet ettik birşey olur mu?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 2005 c kasa arkadaşın araba ile sinyalimide verip orta şeritten sağ şeride aracın neredeyse yarısını sokmuşken aynada bir ışık parlaması ile geri orta şerite kendimi zor bir şekilde attım. Araç maşallah tek sarsma ile topladı kendini.

Gördüğüm ben şeride geçerken en sağdan bi mersonun bodoslama muhtemel 140-150 ile en sola girmesiydi. Geri çekmesem ya bana girecek yada bariyerlere hep beraber girecektik. Benimde 90-100 dü hızım en çok. İstikamet e5te edirnekapı haliçe

Araç seri olduğundan anında kayboldu ama es kaza kendisini yakaladım ama sola yol veriyordu girdi kayboldu konuşamadım kendisi ile. Genç bi zibidi. Bende plakasını polise bildirip bizi attığı riskten aracın gittiği istikamet bilgisinden bahsettim, kendisini çeviririz dediler ama birşey oluyor mu böyle durumlarda merak ettim.

Var mı bilginiz?
Şeytan diyo sigortacıdan plakadan öğren aracı git bul dal ;) şaka bi yane ne olur bu herife

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisi arayınca kardeşim varsa bir durum seni merkeze alalım gel şikayetçi ol diyor normalde. En kötü senin uyarına göre çevirmiştir bir kontrol yapmıştır ehliyet ruhsat.
Onun dışında sen şikayetçi olmadığın sürece bir cacık olmuyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eskiden olsa umursamazlardı. Ama şimdi o plaka üzerinde gerekli işlemleri yaparlar. Kamera kayıtlarına kadar bakarlar eğer çevirmeye filan girdi ise eniginden cücügüne kadar kontrol ederler. Biraz da korku vermekten geri kalmazlar. Hatta benim hayatımı tehlikeye soktu şeklinde bir şikayet olsa idi. Çekerler karakola tutanak tutarlar dava aç derler.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bişey olmaz polis siz aradığınız içi mecbur öyle cevaplar veriyor,ama icraata gelince bişey olmuyor...Tabi mercedes sürücüsü suçlu,fakat sizinde aracın yarısını sokmadan önce ayna ile bir bakmanız gerek,o tür yollarda sağ sol dinlemiyor kimse helede istanbulda,neyse kazasız belasız atlatmışsınız,dalma işine girmeyin nolur nolmaz :D

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden olsa umursamazlardı. Ama şimdi o plaka üzerinde gerekli işlemleri yaparlar. Kamera kayıtlarına kadar bakarlar eğer çevirmeye filan girdi ise eniginden cücügüne kadar kontrol ederler. Biraz da korku vermekten geri kalmazlar. Hatta benim hayatımı tehlikeye soktu şeklinde bir şikayet olsa idi. Çekerler karakola tutanak tutarlar dava aç derler.

Abi bana bi kaç kez oldu aradığımda emniyeti gel şikayette bulun dediler.
İşin gücün arasında karakola gidip şikayette bulun, şahit bul öyle böyle derken ve sonrasında o adamla uğraş kolay iş değil gibi

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla dedik aradığımız telefonu görüyorsunuz zaten, hayatımızı tehlikeye attı dedik. Polisin keyfine kalır artık. Aracı bulur çevirirler şikayet var diyip ceza keserler yahut tutarlar tutanak bizide arar şikayetimizi resmiyete dökmemizi isterler. Yahutta hiç bir şey olmaz.

Şimdi aşağıdan sesler geliyor sadabat yolu kağıthane mesafe 1 km var ama 2 aracın egzos sesi ortalığı tırmalıyor. Ne oluyor hiç!

Edit: bu arada uploader corsa c senin araçta sanırım hiç öyle boş beleş bir araba değilmiş. Çok iyi topladı araç. Daha önce benzeri sert şerit değişimlerini şirket araçları ile yapmıştım arabalar sağ sol sağ sol zor toparlıyordu. Kıymetini bilin. ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bana bi kaç kez oldu aradığımda emniyeti gel şikayette bulun dediler.
İşin gücün arasında karakola gidip şikayette bulun, şahit bul öyle böyle derken ve sonrasında o adamla uğraş kolay iş değil gibi

Evet haklısın bu konu da ama vatandaş olarak da en büyük eksimiz de burada ya... aman benden uzak Allah'a yakın olsun düşüncesi... ;)

Şimdi olaya başka bir açıdan bakmak da gerek. Düşünün trafik içinde önümüzde yalpalıya yalpalaya dangalağın biri gidiyor adam belli kafa zom... ama biz aman ben yanından geçip gideyim mi demek gerek? yoksa bu hayvanı dur demek mi? bende bu hayvana dur demek gerek ki... bu hayvan yüzünden başkalarının canı yanmasın ;)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Evet haklısın bu konu da ama vatandaş olarak da en büyük eksimiz de burada ya... aman benden uzak Allah'a yakın olsun düşüncesi... ;)

Şimdi olaya başka bir açıdan bakmak da gerek. Düşünün trafik içinde önümüzde yalpalıya yalpalaya dangalağın biri gidiyor adam belli kafa zom... ama biz aman ben yanından geçip gideyim mi demek gerek? yoksa bu hayvanı dur demek mi? bende bu hayvana dur demek gerek ki... bu hayvan yüzünden başkalarının canı yanmasın ;)

Bi gün zengin olursam dandik bi araba alıp böylelerine vurup vurup kaçıcam abi :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisleri gözünüzde çok büyütüyorsunuz arkadaşlar ;)
Ortalığın hali durumu izah ediyor heralde.