Trafik cezası :(

prens2381

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandığın bluetooth cihazını telefonun değilde arabanın bir aksesuarı olarak düşündüğümden dolayı satın alıp kullandım derse sorun çözülür. çünkü hiç bir telefon kutusunda sıfır alırken bluetooth cihazı çıkmaz. yani telefon aksesuarı olarak görünmüyor. ben araç aksesuarı olarak aldım dersin :D emin ol mahkeme bu ifadeni değerlendirir..! :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
genelde trafik cezası itirazlarında ceza iptal ediliyor.bakalım tebliğ olsun bi sonucunu da yazarım.
telefonla konuşmuyordum şarkı söylüyordum derim belki işe yarar:D

prens2381

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde trafik cezası itirazlarında ceza iptal ediliyor.bakalım tebliğ olsun bi sonucunu da yazarım.
telefonla konuşmuyordum şarkı söylüyordum derim belki işe yarar:D
o anki saat ve tarihe göre bulunduğun yerin noktasına göre telefonun baz dökümünü isterlerse telefonla konuştuğun anlaşılır, tavsiye etmem :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o anki saat ve tarihe göre bulunduğun yerin noktasına göre telefonun baz dökümünü isterlerse telefonla konuştuğun anlaşılır, tavsiye etmem :D
Fatih, bizim trafik müdürlüğü o teknolojiyi kullanıp olayı ispat etsin ben öderim o zaman cezayı sorun değil.
Görevimiz Tehlike:D

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay bey geçmiş olsun. Bende geçenlere haksız yere bir ceza yedim, nerdeyse polislerele kavga edecektim. bütün gün hız sabitliyici ile 90 km yol yapıp, bir yerde yolun sağ şeridinin çukurlarla dolu olduğu nokta da sola geçip bir kamyon tarafından sıkıştırıldıktan hemen sonra 100 km ile radara girmişşim:):) güler misin ağlarmısın. radarın kurulduğu yerde çok yalnış mevki. 2 ün sonra ilgili yerin trafik şubesini arayıp ağzıma geleni söyledim ismimi de verdim(küfürsüz tabi) adamlara malum yere radar kurmanın yalnış olduğunu , bunu onların daha iyi bilidiğini söyledim. sonra ne oldu dersiniz, bir daha o noktada hiç radar görmedim! benle alakası yoktur galiba?

tuttanağıda imzalamamıştım, mahkemeye gidecektim ama işler nedeniyle uğraşamadım. bütün sürücüleri her şart ve durumda aynı kefeye koyuyorlar.
bence itirazını yap.

prens2381

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih, bizim trafik müdürlüğü o teknolojiyi kullanıp olayı ispat etsin ben öderim o zaman cezayı sorun değil.
Görevimiz Tehlike:D
abi trafik müdürlüğü ispat etmez, o ispat etmekle yükümlü değil, cezayı yazar basar gider :) ancak cezaya itiraz edilmek maksadıyla mahkemeye verilirse, hakimin insiyatifinde olur ve hakim isterse delilleri netleştirmek için Türk Telekominikasyondan talep edebilir. Dur, ben öderim gibi büyük konuşma bence abi, sonra tüm ceza makbuzları senin adresine postalanır :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.. her ne olursa olsun kurallara uymak gerek. uymayınca da cezasına razı olmak gerek malesef:(

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaşanmış olaylar var.Ayrıca mahkemeleri haksız meşkul etmekten savcının kamu davası açılması isteminden mahkeme heyetinin iyi niyetinden sadece bundan kurtulan var.Ceza ödeniyor.:(

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.. her ne olursa olsun kurallara uymak gerek. uymayınca da cezasına razı olmak gerek malesef:(

+1 bencede .en azından yok mahkeme yok adliye taşınmaya gerek kalmaz :D :D

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslına bakarsak hiç bir şekilde telefon kullanmak araç içinde güvenli değil. Almanya da bundan 10 sene kadar önce bunların testlerini yaptı ADAC. Bu testlerde cep telefonu elde, kulaklıkla, ve araç kitiyle farklı farklı denemeler yapıldı. Hatta Almanları bilirsiniz, abartıp aynı testleri müzik dinleme alışkanlıklarıyla bile yapıyorlar. (Klasik müzik, pop, alçak ya da yüksek ses gibi)
Bu testte çok ilginç sonuçlar çıkmıştı. İnsanlar cep telefonu kulaktayken dikkatleri dağılmasından öte, tuttukları elini kullanamadıkları için ve kafalarını o tarafa çevirmeden manevra yaptıkları kaza riski oluşuyor. Aynı risk kulaklık ya da araç kitinde yok. Ama hemen yargıda bulunmayın, çünkü düşündüğümüzün tam tersine bir sonuç çıktı. Telefon kulaktayken insanlar tek elini kullandıklarından, araç kitine ya da kulaklığa göre yola daha çok dikkatlerini veriyorlarmış. O zamanki test sonucuna göre telefonla araç kitiyle konuşmak telefonu kulakta tutmaktan daha tehlikeli çıkmıştı.
Hatta sigara içmekte aynı derece tehlikeli. Ama buna rağmen birçok araçta standart standart olarak küllük ve araç kiti bulunuyor. Devlet bu aksesuarları iptal etmek yerine, yasaklayıp ceza tahsil etmeyi yeğliyor. Çünkü amaç insan sağlığını korumak değil, para toplamak.
Aynı şekilde, madem otoyollarda hız sınırı 130, o zaman fabrikalara ver talimatını, araç hızları şanzumanları ona göre ayarlanıp 130 la sınırlansın, ne polise gerek kalır ne başka şeye. Ama amcamların derdi can güvenliği değil, radarı kuracak, cezayı yazacak. Bi nevi dolaylı vergi ;)