Trafik cezası :(

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmirli arkadaşlar bilirler.Konaktan Çankaya ya giderken Hisarönünde trafik ekibi bekler.Tren garına doğru başka bir ekipte anons edilenleri kenara çeker.
Bu sabah 9 da ofisime gitmek üzere her zamanli yoldan devam ediyordum.Tam o sırada telefon çaldı.Ve ben de bluetooth kulaklığımı takıp konuşmamı yaptım.Ama ilerde ekip en sol şeritte yolumu kesti:) Telefonla görüştüm diye ceza uyguladı.İmzalamak için tutanağı uzattı.Kendisine telefonla konuşmadığımı kulaklık kullandığımı söyleyip aksesuarları gösterdim:)
Anons eden ekiple konuştu falan ama yine de ceza yazdı.
İşin ilginç yanı 2 senedir kulaklık kullanıyorum ve alışkanlık yüzünden evde bile telefonu normal kulağıma koyup konuşmuyorum.
Haksız yere ceza uyguladıkları için canım sıkıldı.Güvenim zaten çok azdı iyice dip yaptı:(
Bu arada memur camdan tutanağı uzattı imzalayın diye.Adama bi baktım hemen geri çekti tutanağı:D
Dedim imzalamıyorum ben onu çünkü orda yazan şeyi yapmadım falan filan...
Herkese kazasız cezasız sürüşler diliyorum.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav abicim niye böyle yapıyorlar anlayamıyorum..
neden özür dileriz bir yanlıslık oldu yerine inata giderek ceza yazıyorlar..?
neden herkes trafik polisini görünce tedirginleniyor?
neden biraz anlayış göstermiyorlar?
ben şimdi yarın oburgun ehliyet aldıgımda bile polis gorunce tırsacam..
e sen gidip orjinal fabrika çıkışlı siyah cama filmli diye anahtarla çizersen camı tabi böyle
olacak..

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al işte gel de bu ülkeye faydan dokunsun.ben akşama kadar bu adamlar için çalışmak zorunda diilim.bu ne terbiyesizlik bende bluetotth kulaklık kullanıorum walla dostum yerinde olsam imzalamazdım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Seyir halinde iken bluetoothla telefon görüşmesi yapmak serbest mi bilmiyorum. O nedenle yanlış yorum yapmak istemem ama sanırım buradaki amaç seyir halindeyken telefon görüşmesi yapmanın sürücünün dikkatinı dağıtıyor olması şeklinde değerlendirilmiş.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla millet trafikte ne rezillikler yapıyor.adamların bana ceza yazdıkları konuya bak.emniyetin sitesinden detaylı bi şikayet maili de yazdım.kendini kral gibi gören trafik ekiplerinden sıkıntı geldi.
Savaş abi arabada yanımızdakiyle konuşunca da dikkat dağılır aynı mantıkla.Bence ekiplerin yaptığı sadece işgüzarlık.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla millet trafikte ne rezillikler yapıyor.adamların bana ceza yazdıkları konuya bak.emniyetin sitesinden detaylı bi şikayet maili de yazdım.kendini kral gibi gören trafik ekiplerinden sıkıntı geldi.
Savaş abi arabada yanımızdakiyle konuşunca da dikkat dağılır aynı mantıkla.Bence ekiplerin yaptığı sadece işgüzarlık.
Ben sana hak veriyorum. Benim bir yakınım benzin göstergesine bakarken araca takla attırmıştı. Ama ellerinde böyle bir koz varsa kullanırlar benim demek istediğim bu. Hani türkçemiz de kitabına uydurmak diye bir deyim vardır ya o nedenle.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kulaklık kullanarak telefonla konuşmak yasak değil bildiğim kadarıyla.zaten ceza tebliğ olsun adliyeye bi dilekçeyle itirazımı yapacağım.
muz cumhuriyeti değil ki burası

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin itiraz et dostum yazamazlar ceza ıptal olcak. bende kulaklıkla konusuorum polısın gozune bakarak hemde :)

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ama itirazın bi işe yaramaz benden söylemesi.

çünkü kurallar gereği arac standardında bulunmayan telefon kulaklık gibi cihazlarında kullanımı yasak sadece araç kiti serbest telf cevaplaman bile yasak yani araç kitinde böle bi sorunun yok 1-2 çalmadan sonra otomatik cevaplar ve sen konuşursun.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ama itirazın bi işe yaramaz benden söylemesi.

çünkü kurallar gereği arac standardında bulunmayan telefon kulaklık gibi cihazlarında kullanımı yasak sadece araç kiti serbest telf cevaplaman bile yasak yani araç kitinde böle bi sorunun yok 1-2 çalmadan sonra otomatik cevaplar ve sen konuşursun.

bende böylebiliyorum umarım yanılıyoruzdur.geçmiş olsun