Trafik Cezası

• Konuyu başlatan napleser
  • Başlangıç tarihi

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Trafik Cezası

markopasa86 link' Alıntı:
19 km farka 290 TL  002tuhaff Hakikaten iyi geçiriyorlar insanlara. Sanırım yakın bir zamanda bana da gelebilir. Geçmiş olsun Hakan Bey.

Benim anlamadığım tamam şehir içinde 50 km hız sınırı diyelim, biz 70 ile gittik, buna 290 TL ceza kesenler, emniyet şeridini adeta normal şeride dönüştürenlere, insanların hayatlarını tehlikeye atıp trafikte makas yapanlara, motorsiklet ile araçların arasında vızır vızır geçenlere neden bu kadar yüklü cezalar kesmiyor ? şehir içinde normal bir şekilde 70 ile gitmek mi, yoksa makas yapmak mı daha tehlikeli ? İnanılmaz bir dengesizlik var. Eğer 50 ile gidilen yerde 70 ile gidince 290 TL ceza kesiliyorsa, bence makas yapanlara bin tl nin üzerinde ceza kesilmeli, aradaki tehlike dengesine bakacak olursak.

trafikte orta şeritte beklerken, emniyet şeridinden  bilerek gidenlere hakkımı helal etmiyorıum.. araya otomobil girmesin diye peşpeşe  tampon tampona giden kamyon suruculerine mudahale etmeyip, aynı guzergahta sırf istanbul plakalı diye özellikle oltaya düşüren art niyetli(genllemiyorum sahit oldugum görevli) görevliye de hakkımı helal etmiyorum.... walll

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Bende makasçılığa karşıyım ama bazen öyle bir durum oluyorki küfür etmek :) veya sellektör atmak yerine makas yapmayı tercih ediyorum belki utanıp sağdan gider diye.Makası sinyal vererek yapmanın cezası varmı bu arada? :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=2266.msg47283#msg47283 date=1316512267]
19 km farka 290 TL  002tuhaff Hakikaten iyi geçiriyorlar insanlara. Sanırım yakın bir zamanda bana da gelebilir. Geçmiş olsun Hakan Bey.

Benim anlamadığım tamam şehir içinde 50 km hız sınırı diyelim, biz 70 ile gittik, buna 290 TL ceza kesenler, emniyet şeridini adeta normal şeride dönüştürenlere, insanların hayatlarını tehlikeye atıp trafikte makas yapanlara, motorsiklet ile araçların arasında vızır vızır geçenlere neden bu kadar yüklü cezalar kesmiyor ? şehir içinde normal bir şekilde 70 ile gitmek mi, yoksa makas yapmak mı daha tehlikeli ? İnanılmaz bir dengesizlik var. Eğer 50 ile gidilen yerde 70 ile gidince 290 TL ceza kesiliyorsa, bence makas yapanlara bin tl nin üzerinde ceza kesilmeli, aradaki tehlike dengesine bakacak olursak.

trafikte orta şeritte beklerken, emniyet şeridinden  bilerek gidenlere hakkımı helal etmiyorıum.. [/quote]
trafikte orta şeritte beklerken, emniyet şeridinden  bilerek gidip ileride tekrar öne geçip yolun tıkanmasına sebep olanlara hakkımı helal etmiyorıum.. ( cümlenin eksik yerlerini izninizle tamamaldım ümit bey :) )

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
Bende makasçılığa karşıyım ama bazen öyle bir durum oluyorki küfür etmek :) veya sellektör atmak yerine makas yapmayı tercih ediyorum belki utanıp sağdan gider diye.Makası sinyal vererek yapmanın cezası varmı bu arada? :)
Sol şeritte giderken önünüze yavaş giden bir araç çıktığında orta şeride geçip tekrar önüne geçmek değil benim makas diye tabir ettiğim, örneğin 4 şeritli FSM köprüsünde ' yol akıyor durumdayken' en sağdan en sola geçip, sonra zevk olsun diye tekrardan en sağa geçenleri kastediyorum, fakat gelin görünki yol tıkandığında yine yanyana geliyoruz, o kadar uğraştığıyla kalıyor zavallı  011zaa

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Get in the slow lane, bitch.
Ben bu tiplere makas atmayı tercih ediyorum yoksa sizin bahsettiğiniz FSM zavallılarından değilim

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=2266.msg47303#msg47303 date=1316519375]
[quote author=markopasa86 link=topic=2266.msg47283#msg47283 date=1316512267]

trafikte orta şeritte beklerken, emniyet şeridinden  bilerek gidenlere hakkımı helal etmiyorıum.. [/quote]
trafikte orta şeritte beklerken, emniyet şeridinden  bilerek gidip ileride tekrar öne geçip yolun tıkanmasına sebep olanlara hakkımı helal etmiyorıum.. ( cümlenin eksik yerlerini izninizle tamamaldım ümit bey :) )
[/quote]

:D :D

daha ekleyecek o kadar şey var ki... hadi neyse....

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

napleser link' Alıntı:
Ben bu tiplere makas atmayı tercih ediyorum yoksa sizin bahsettiğiniz FSM zavallılarından değilim

çok güldüm... mükemmel bir video.... super....

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
traji komik bir şekilde bu sabah postacı kapıyı çaldı Allah ala mektup da beklemiyordum
neyse kapıya geldi ve belgeyi imzalattı dışarıdan geçen hafta gelen park cezasına benziyordu
ama kendi kendime daha 2 gün önce ödedim bankadan niye yine geldi diye sordum
Neyse cezayı açınca gördüm Radar cezası gelmiş ve mobese kameralarının fotoğraflarını da eklemişler
şehiriçi hız sınırı 50 imiş ben 69 ile geçmişim tam 290 tl ceza gelmiş
şok oldum resmen
Daha bir ay olmadan aracım çekilmişti 50 tl çekici 66 tl park cezası geldi
Bu haftada şehiriçi radar cezası 290 geldi
toplamda 400 tl ceza geldi bir ayda bu ne arkadaş  madd evil_Chamaillerie
hız bile yapmıyoruz doğru dürüst bu gidişle 60 ı geçmeyen bir araç alacağım kendime
1.3 de fazla geliyor bana galiba

çok geçmiş olsun. bu radar işi sürekli olsa insan o sınırın üstüne çıkmaz Ama bu gün var on gün yok Siz sınırda gitmeye çalıştığınızda da arkanızda kıyamet kopuyor Küfür edenler korna çalanlar üstünüze üstünüze gelenler... Bu işe bir standart getirmeleri gerek böyle resmen tuzak.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan geçmiş olsun.

Hata yaptığımda ceza yemeyi değil ama nadiren cezayı hakedip cezamı bulurken sürekli tehlike saçan serserilerin bu işten sıyrılmalarına ifrit oluyorum!!