Torpillllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben terör örgütünün başı olsam iktidarında dostlarımın olduğu bir ülkeye neden düşmanlık besleyip, günde onlarca şehit verdirip dostumun itibarını zedelemek isteyeyim?

Ekonomi okumuşsunuz 2001 ekonomik krizi ve 21 bankanın içinin boşaltılmasından bahsetmem size hakaret olur. Tahsilinize saygım var. Gerekli bilgiler zaten size verilmiştir lisans eğitiminizde.

Ben merhum Alparslan Türkeş'in ülkülerinin din ile barışık insanlar olduğunu sanıyordum. Yanılıyormuşum, cami yapımına bu kadar takıldığınıza göre. Cami yapılmasının nesi rahatsız etti bilmiyorum ama yapılan camilerin zaten büyük kısmı hayırdır. Devletin cebinden pek para çıkmaz. Sadece imam atar.
Benimde anlamadığım Tek başına 9 sene iktidar olmuş bir parti neden bitiremez bunu anlamadım.Sen paşa olmuş adamı içeri atabilecek güce sahipsin.Ver emri yaksınlar yıksınlar ortalığı.Banka boşaltılmış ve yapılan büyük bir günahtır.Ama Başbakan Hiç bir parası yokken Turkuvaz Medya grubunu bankadan kredi çekerek satın alıyor.Banka nasıl kredi verir anlamış değilim.Bunu da size sormak gerekir.Bu hak mıdır?Bende alayım o zaman bir tane medya grubu..Öyle veriliyorsa.Cami yaptırmaya takmamın sebebi bu kadar fazla olması....Dahası insanlar hastalıktan ölürken sağlık kurumlarının az olması.Rahatsız eden olaysa AHLAKSIZLIĞIN bu kadar artmış olması....Lisans eğitimine gelince geç onu.Bunu okuyan okumayan sadece araştıran herkes bilir...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paşayı içeri alan hükümet neden PKK'yı içeri alamıyor diyorsunuz, haklısınız bir ters durum var. Örgüt sizce sadece silahlı mücadele mi yapıyor? Öyle olsa vekillerinin ne işi olurdu mecliste? Heron olayları ile ilgili haberleri siz de görmüşünüzdür. Elimize geçen görüntüler ne hikmetse geç ulaşıyor ilgililere. Yani tek suçlu hükümet mi yoksa TSK'yi dahil etmemiz gerekir mi sizce?
84 yılından beri terör örgütü var.Bitmemesinin nedeni Tsk veya siyasilerin silah kaçırma,uyuşturucu gibi para kaynaklarından elde ettiği gelirler.Bu kadar sene bitmediyse TSK 'da da suç vardır.Lakin Akp iktidarının suçunu yediği parayı gram hafifletmez....

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daldan dala atlıyoruz ama neyse sorular öyle.

Sağlık sektöründe gördüğünüz aksaklık eksiklik nedir?

SSK'lı diye sadece SSK hastanesi gidebilen ve sadece SSK'dan ilaç alabilen insanların bir zamanlar bu ülkede yaşadığını ne zaman unuttunuz? Hastanede muayenehaneme gel, detaylı bir muayene edeyim deyip insanların paralarını alan doktorları ne zaman unuttunuz? Şimdi sağlık ocağına git, muayene ücretsiz. Acillerde de sanırım muayene ücretsizmiş. Türkiye şu anda tıpta dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden biri. Dünyanın bir çok ülkesinden gelip Türkiye'de şifa arayanlar var. İktidarı eleştirin ama sağlık hizmetleri konusunda eleştirecekseniz eğer yanlış yoldasınız. Sağlık konusunda ülkemiz 2000 yılıyla kıyas edilmeyecek kadar iyi seviyede.

Başbakan bankadan kredi almışsa banka da rızası ile vermişse buna bizim söyleyecek bir lafımız yok diye düşünüyorum. Bu durum da bankayı muhattap almanız gerekir. "Başbakana o kadar kredi veriyorsunuz da bana niye vermiyorsunuz" diye, hatta Tüketici mahkemesine bile başvurabilirsiniz. Haklısınız ve hakkınızı arayın mutlaka.

Terörün bitmesini bende en az sizin kadar çok istiyorum. Bu konuda da kimin ihmali varsa hakkımı helal etmiyorum. Baba bile yeri geldiğinde küçük çocuğuna laf geçiremezken bir başbakan da TSK'ya ancak bu kadar laf geçirebiliyor demek ki. Tabi her kurumun içine sızmış örgütün de payı çok büyük. Örgüt sadece eli silahlı gerillalardan oluşmuyor bildiğiniz üzere. Şehir yapılanması da mevcut.

Son düzenleme:

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acillerde muayene ücretsizse ben neden para verdim..130 TL sene 2011 aralık...Ama yeşil pasaportlu biri çatır çatır olur muayenesini.Eczaneden aldığın her ilaç için sanırım 3 TL devlete para veriyorsun.Eskiden bu yoktu.Bunu da yazsaydın keşke...Hastane de hastane mikrobu diye bir icat çıktı.Millet ölüyor hastane mikrobu.....Neresi iyi.Benim babam Numune Hastanesinde doktordu.Git bak ne zaman olursa olsun numune hastanesinde bir inşaat vardır.İhale açılır millet cebine para koyar.İyi hatırlıyorum.Başbakan acile gelen hastayı çevirmeyin diye bir kanun mu söylem mi ne çıkarmıştı.Her şeyi biliyor nasılsa....Bak burayı dikkatli oku arkadaşım.Numune hastanesinde acildeydik.Yanık vakası geldi sadece 3 yer var.Ama başbakan dedi ya geri çevirilmeyecek diye.Hasta yakını bunu biliyor geldi dedi.Mecbursunuz alacaksınız.Babam dedi ki alırsak ölür enfeksiyon kapar öbür hastalardan.Adam yok dedi alacaksınız.Aldılar.Yanık vakasında ki 3 hasta da vefat etti.Günahı şimdi sana mı bana mı Başbakana mı arkadaşım.Anlatmak istediğim demekle olmuyor...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Annenemin sağlık güvencesi yok. Almanya'dan evrak gelmesi gerekiyor ama bir türlü gelmedi, gecikti. Dün acile gitti ve para ödemedi. Sizden alınan para nedir bilmiyorum açıkçası. Ama sağlık ocaklarında ücretsiz olduğunu biliyorum. Acil de değilse doğrudur. Haklısınızdır.

Doktara vereceğiniz 200-250 TL muayene parasını mı tercih edersiniz ilaç alırken devlete vereceğiniz 3 TL'yi mi?

Hastane enfeksiyonu varsa her hastaneden başhekim sorumludur. Devletin de bu konu da bir ihmali varmıdır bilemem olayın içinde değilim. Yine yazayım ülkemiz tıpta oldukça iyidir. Bir çok yabancının tedavi için buralara geldiğini bilmeniz lazım babanız doktormuş. Buna Almanya gibi gelişmiş ülkeler dahil.

Yazdığınız ferdi olaya da değineyim. Hastane de yanık ünitesi yok. Ama başbakan acilden kimse geri çevrilmeyecek diye hasta kabul edildi. El mahkum. Ertesi gün hastaya ne yapıldı acaba çok merak ettim, yanık ünitesi olan başka bir hastaneye sevk edilemez miydi. Acilde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra tabi ki. Yoksa başbakan affetmez, o hastaneyi de başhekimi de.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnan bana yer yoksa yanık vakası bir saate bakar....İkincisi acilde hasta bakacak yer var mı onu bir sor? Başbakan affetmez arkadaşım haklısın affetmez...Benden bu kadar yazdıklarımızı herkes okusun.Ama açıkcası ben cevaplarından hiç tatmin olmadım.Selametle....

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ilginçtir ki bende sizin yazdıklarınızdan hiç tatmin olmadım. Selametle.

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sağlık personeli olarak son on yılda yapılan hizmetler saymakla bitmez 20 tl verdiğiniz zaman bir uzman hekime muayene oluyorsunuz.önceden bu böylemiydi.112 hizmetlerine gelince kara ambulansını geçtim artık 2 uçak ve 17 helikopterle bu hizmet veriliyor.10 yıl önce hasta ambulansa binmeden yakıt makbuzu kesiliyordu hastaya(şu an suistimal edilsesde)ama şimdi ücretsiz

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım madem böyle bir durum var...Helikopter,uçak bizim gazimizi otobüsle evine nasıl gönderirler?Sadece kendilerine mi çalışıyor bu uçak,helikopter... Şaşkınım ne deyim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben terör örgütünün başı olsam iktidarında dostlarımın olduğu bir ülkeye neden düşmanlık besleyip, günde onlarca şehit verdirip dostumun itibarını zedelemek isteyeyim?

Ekonomi okumuşsunuz 2001 ekonomik krizi ve 21 bankanın içinin boşaltılmasından bahsetmem size hakaret olur. Tahsilinize saygım var. Gerekli bilgiler zaten size verilmiştir lisans eğitiminizde.

Ben merhum Alparslan Türkeş'in ülkülerinin din ile barışık insanlar olduğunu sanıyordum. Yanılıyormuşum, cami yapımına bu kadar takıldığınıza göre. Cami yapılmasının nesi rahatsız etti bilmiyorum ama yapılan camilerin zaten büyük kısmı hayırdır. Devletin cebinden pek para çıkmaz. Sadece imam atar.

54 senelik hayatımda ne hükümetler gördüm, şu anki iktidar dahil hiçbirinden memnun kalmadım. Sorunun bende olduğunu zaman zaman düşünmüyor değilim ama ülkenin geldiği nokta da ortada. O nedenle vay şu harika vay şu rezil demiyeceğim.
Cami konusuna gelince herkes işine geldiği gibi yorum yapabilir. Ama ben camilerin büyük bir kısmının hayır amacıyla yapıldığına asla inanmıyorum, ayrıca devletin oraya atadığı imam da bedavaya çalışmaz, en az 30 sene maaş öder, kendisinin, ailesinin sağlıl harcamalarını karşılar, emeklilik zamanı gelince ikramiye öder, ölene kadar hem kendisine hem de ailesine bakar. Bir iş adama bir camiye, bir hayır kurumuna, veya benzer bir yere bağış yaptığında bunu bir şekilde mutlaka vergiden düşer, yani vergi kaçırır, veya denetlenmez, vergi kaybı yaşayan iktidarlarda bütçe açığını kapatmak için zamlardan medet umarlar. Eski iktidarların devreye koyduğu geçici vergileri, KDV'leri, ÖTV'leri muhalefette iken acımasızca, kin kusarak eleştirenler neden iktidara geldiklerinde bu vergileri kaldırmadılar, aksine adeta kurtuluş olarak görüp oranlarını artırdılar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...