Teyp çıkışları yanar mı?

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki yıl önce aldığım 120 TL lik usb girişli Pioneer bir teybim, ona direkt olarak bağlı 2 adet 16 cm Alpine Spr; arka kapılarda ise yine 16 cm lik Alpine Spg hoparlörüm var. Önkapıda olanların Rms değeri 100 watt, arka kapıdakiler ise Rms değeri 60 watt. Birisi araya bir anfi bağlamaz isem teyp çıkışlarımın yakında yanacağını söylemişti, sıkıntım şu ki mevcut bu sistemden memnunum bas da çok iyi tiz de öyle, bana yetiyor ve böyle devam etsem gerçekten teyp çıkışları yanar mı almak zorunda mıyım ben bir anfi. Ne dersiniz arkadaşlar? Hepinize teşekkürler şimdiden. Uzmanlara sorayım dedim en iyisi.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uzun süre yüksek ses seviyesinde dilerseniz önlerin bağlı olduğu çıkışlar zarar görür

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladğıma gööre 4 çıkış teybin her çıkışında birer hoparlör bağlı.Bu durumda hiçbir sıkıntı olmaz.
Önemli olan omaj.4 ohm çıkışı destekleyen bir teyp çıkışına 2 ohm yüklemiş olsaydın sorun olurdu.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ yeni pioneer'lar 2ohmluk hoperlörleride destekliyordu kullanım kitapçığına bakmakta fayda var

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşların dediği gibi, omaj çekilen akımı belirliyor, 4 ohm hoparlörleri normal yoldan bağlamışsan sıkıntı olmaz.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır arkadaşlar gönül rahatlığı ile takılmaya devam bu şekilde. Teşekkürler.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişi olmas sadece teyp zorlanır diyelim en kısa zamanda 1 adet anfi alın jbl 75.4 isinizi görür :D

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişi olmas sadece teyp zorlanır diyelim en kısa zamanda 1 adet anfi alın jbl 75.4 isinizi görür :D
Çok mu iyisidir bu JBL 75.4 hemen modeli ile yazmışsın memnunsun galiba :)
Biraz baktım az önce şu seçeneklerde var.
JAMESON USA-6004 4. Kanallı 1500watt Oto Anfi - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
ve Sony ler kampanyalarıda var bunların
Hepsiburada.com | sony amfi
güzel duruyolar :) ve ses kalitesi olarak Jameson dan iyi olurlar diye tahmin ediyorum. Ne de olsa bu yaşta çıstak çıstak yapcak halimiz yok bizden geçti :) Ses kalitesi arıyorum!

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok mu iyisidir bu JBL 75.4 hemen modeli ile yazmışsın memnunsun galiba :)
Biraz baktım az önce şu seçeneklerde var.
JAMESON USA-6004 4. Kanallı 1500watt Oto Anfi - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
ve Sony ler kampanyalarıda var bunların
Hepsiburada.com | sony amfi
güzel duruyolar :) ve ses kalitesi olarak Jameson dan iyi olurlar diye tahmin ediyorum. Ne de olsa bu yaşta çıstak çıstak yapcak halimiz yok bizden geçti :) Ses kalitesi arıyorum!

son yıllarda amfi markaları çok arttı. seçenek o kadar çoğaldı ki bu işlerle ilgilenenler bile hergün yeni bir ürün görüyor.

jameson yerli markadır fakat çin ya da kore üretimidir. ben uzun süre kullandım bu markadan. fakat JBL gibi ses sistemleri konusunda dünyanın en iyi markalarından birisi varken jameson'a bakılmaz. ekonomik durum kurtarıyorsa JBL 75.4 gayet uygundur.