sürekli su eksiltiyor

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Size güvenim sonsuz...bana ne yapacagimi resimli olarak gorebilecegim bi link varsa onu gondrirmisiniz

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Selim bey anlattiginiz kondes suyu tamamiyle benim sorunumu anlatiyor sonunda beni anlayan birisi cikti

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi tolga Bey, yukarıda yazdığım gibi egsoz dumanı ısınınca kesiliyorsa conta ve motorda sorun yok demektir. kokuda egsozdan gelmiyorsa burda sorun yok,geriye hortumlar petek,radyatör ve borular kalıyor hatta devirdaim de dahil.o kokuyu anlayabiliyorsan veya o kukuyu alabilen tanıyan biri varsa aracın sıcak iken mutlaka kaçırma varsa kaputu açınca alır. birde antifriz kuruyunca(motor sıcak olduğundan) beyaz iz bırakır bunlara bak görebildiğin bir yer varmı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak beyazlık ve antifriz rengi olan kaçak yer için bir örnek.Daire içinde antifriz rengi etrafıda kurumuş halibeyaz kireç tutumuş gibi bu iz şeklinde dahi olabilir (akmış su izi ama beyaz)
Aklıma gelmiş iken kalorfier musluğuna dahi bakın
cimg0055k.jpg

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Cok yararli bilgi oldu cok yesekkur ederim hafta sonu bunlari kontrol ediyorum birde aklima takilan iki soru var bu konuyla alakasi olmayan onlari buradan mi sorayim yoksa ayri konu mu acayim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorabilirsin :) Sonuçta Burası forum bilgi alışverişi yeri aynı zamanda bildiğim bilgimi seve seve paylaşırım

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Kaputu actigimda motorun sag tarafina yakin biyerde ince bir hortum var bosta duruyor araba calisirken ucuna parmagimi koydum vakumladi usta bunun yerini bulamamisti birde motorun sol tarafinda bir demir parcasi var ustunde 3 tane buyuk vida var motora takiliyor gecen hafta incelerken gordum bunu vidalar yalama yapmis takilmiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga Resim. Burdan her motoru aklımda tutamam resim eklersen yardımcı olurum ;)

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
dogru soyluyosunuz resimi hafta sonu eklecegim :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun sağ tarafında vakum Sekonder valfı vakum hortumu olabilir yuvarlak bir parça bakarsan motorun sağında önde,ona girmesi gerek bak bakalım ucu boşta mı dediğim gibi rssim eklersen daha net cevab