sürekli su eksiltiyor

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Merhaba,1996 model 2.0 GLS vectra b aracım var aracı aldığım günden beri, su eksiltiyor arabayı 2013ün temmuz ayında aldım gelirken su bitmişti ibre kırmızıya geldi daha sonra sanayiye gittik conta yanık dediler değiştirdiler motoru açınca bide üst kapak değişti sonra tamam taş gibi oldu diye verdiler arabayı ama hala su eksiltiyor şuan eksozdan duman atma,yağa su karışma veya yağa su karışma gibi birşey yok ama sürekli su eksiltiyor birde şöyle birşey var suyu daha çok yavaş giderken (şehir içi) eksiltiyor eksozda damla damla su aktığını görebiliyorsun ama uzun yola çıkığımızda su hiç eksilmiyor haftada birkaç kez su ekliyorum şimdi kış aylarındayız antifiriz var oda gidiyor bi yardım edin bana

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Radyatör , radyatör hortumları, su tapalarına baktırın derim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Sanayiye gitmek istemiyorum direk tanı koyup dğeiştirlecek diyolar borulara kendim baksam diyorum ama arabanın altına hiç su akmıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hmm,uzun yolda eksiltmiyor ama şehir içinde eksiltiyor??? Ilginç?
egsozdan gelen su için çalışırken koklasan bir? yalan değil antifriz kokusunu bilirsen ısınca olan kokusunu onu alabilmen lazım,birde gene şaka değil tatlımıs tadı varsa antifriz.eğer bunlar yoksa o zaman o kondens suyudur.zaten orda havaları bilmiyorum şu an soğuksa egsozdan soğuk iken çıkan duman ısınınca kesilir.Bunlar doğru ise o zaman sorun yok,kaçırma bence ısınca genleşmeden dolayı ya takviye bidonu kapağından atıyor veya bir yerlerden (hortumlardan kaçırıyor).takviye bidonu kapağı sorunlu olabilir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayiye gitmek istemiyorum direk tanı koyup dğeiştirlecek diyolar borulara kendim baksam diyorum ama arabanın altına hiç su akmıyor
ısınınca genleşmeden atıyorsa motor sıcaklığından yere damlamaz.siz kokuyu takip edin motor ısınınca gene

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Geliboluda oturuyorum çok soğuk olmuyor gece -5 derece oluyor genelde ama bazen camlar buz tutuyor..Doğruyu söylemek gerekirse antifiriz kokusunu bilmiyorum,kondens suyu nedir onuda bilmiyorum :D takviye bidonu kapağında bir sorun yok gibi sıkı sıkı kapanıyor

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Radyatör peteklerine sökülüp bakilmalı bazen sızdırabiliyor farkedilmiyor. Ayrıca yedek su kabını yazmamışım. Arkadaşlar hemen yazmış. Borularda olabilir bence adam gibi bir ustaya götürürn.

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Buraya yeni geldim iyi usta var mı bilmiyorum zaten sanayi küçük..geçenlerde elektrikçi aradım 3-4 tane var iyi bir usta olduğunu düşünmüyorum

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hmm. Teknik tecrübe ve yeteneğiniz varsa kendi kendinizin ustası olun. Burda ben ve diğer arkadaşlar yardımcı olur her zaman emin olun.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geliboluda oturuyorum çok soğuk olmuyor gece -5 derece oluyor genelde ama bazen camlar buz tutuyor..Doğruyu söylemek gerekirse antifiriz kokusunu bilmiyorum,kondens suyu nedir onuda bilmiyorum :D takviye bidonu kapağında bir sorun yok gibi sıkı sıkı kapanıyor
Daha ne soğuk olsun :) hehe bana göre ağzımdan duman çıkııyorsa egsozdanda çıkar ve soğuktur...
Neyse Tolga Bey,
şimdi önce şu kondes suyunu anlatayım.
şimdi Nemli soğuk havada ve de sık kısa mesafe kulanılan arabalarda egsozdan buhar atılır,birde kısaa mesafee kullanıyorsan egsozdan atılamayan bu buhar sıcaktan soğuğa(egsoz) içinde su oluştururve birikir,çalışırınca su olarak dışarı akar,araba tam ısınınca egoszda ısınınca bu buhar azalır veya kesilir.Eğer conta ise ısınınca da kesilmez artar.Atifriz kokusu için tatlı değişik bir kokusu var analtılmaz bilinir,önden giden arabadan dahi kokusunu alırım.Bunun için takviye kapağını açarsan sıcak iken(dikkat hemen değil) aradan zaman geçince dikkatlice açarsan o kukuyu koklarsan alırsın,
gelelim takviye bidonu kapağına iyice sıkman veya dişlisinde sorun olmamasından bahsetmedim,o kapak içinde basınc ventili var,eğer o bozuksa basıncta tutmaz herdaim suyu basıncla atar o manada demek istedim.