Spor yaylı , Coilover'lı ASTRA J ler ... Bakalım en düşük kim :D

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Spor yaylı , Coilover'lı ASTRA J ler ... Bakalım en düşük kim :D

Tnrylsl link' Alıntı:
֖ncelikle başlık yanlış anlaşılmasın amaç eğlenmek ... Hepimiz arabamıza bişeyler yapıyoruz ... Kimimiz body kit takıyo , kimisi ses sistemi , kimisi jant  :)
Benimde hastalığım düşüklük ve eminim benim gibi aramızda bunu sevenler vardır ...
Hem bu konuda bilgi edinmek hemde alçak yerde astra j'leri görmek için  bu konuda araçlarımızın yaylı veya coiloverlı resimlerini paylaşalım
Takıcak arkdaşların bilgisi olurken neyin ne kadar alçatcagını hemde göz zevki yapmış olup araçlarımızı görürüz
İlk resim benden
şimdilik imkanlar dolayısıyla 4 cm eibach yay ve ön yaylardaki işlemle ön 5 arka 4 cm yerde

[img=800x446]http://b1202.hizliresim.com/u/h/2r0rz.jpg[/img]
Bu resim muhteşem... Arkadaki BMC kamyonet olmasa daha iyiymiş ama... :)

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Bu resim muhteşem... Arkadaki BMC kamyonet olmasa daha iyiymiş ama... :)

evett ama inşaat alanı yapıcak bişey yok :) :)

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

gule gule kullanın nazar degmesın masallah ama ne bılıyım cok ınmıs sankı arac bunu surmek de ayrı bır yetenek (bende yok o ayrı )ben 4 e cok dıyordum 5 über olmus yanı

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

görüntüler çok hoş.ancak sorun yaşayıp yaşamadığınızı merak ediyoruz.yere sürtmeler,süspansiyonda sertlik gibi.. thnxx

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Huseyin link' Alıntı:
görüntüler çok hoş.ancak sorun yaşayıp yaşamadığınızı merak ediyoruz.yere sürtmeler,süspansiyonda sertlik gibi.. thnxx

ön lip genelde az eğimli yerlerde sürtüyo yere lipin sürtmesi pek önemli değil zaten ama dikkatsiz bi sert çukurda çok rahat karter muhafazayı vuruyorum ben ... süspansiyonda yaysız haline göre sertlerşti konfor güzel fakat tek sıkıntı çok sert çukurda biraz fazla ses çıkarması

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx benim araçta dikkat ettiğim bir husus var.aracçta 5 kişi varken süspansiyon çok yumuşuyor ve tok bir hal alıyor.acaba bu astra j lerin yaylarının sertliğindenmi.yani başka bir yay taktığımızda araç alçalsa bile bana konfor daha iyi olacak gibi geliyor.şu haliyla araç boşken zıplıyor,yay taktığımızdada en fazla zıplayacak.fakat yay taktıktan sonra araçta 5 kişi olunca ne olur kestiremiyorum doğrusu.birde ön lip sürtüyor diyorsunuz ya sadece arkalara 3 cm uygularsak neolur??

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Huseyin link' Alıntı:
tabii ki normal yay a göre çok daha dikkatli kullanmak zorundayız ki ben de karteri surtmustum birkaç kez

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Tnrylsl link' Alıntı:
yandan çekilmiş bi resmi var mı kardeşim aracın burdan tam belli olmuyo ?
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=3585.0 bu linkten bakabilirsin ama aracın daha ilk yapım aşamalarından fotograflar bunlar  :)

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Huseyin link' Alıntı:
thnxx benim araçta dikkat ettiğim bir husus var.aracçta 5 kişi varken süspansiyon çok yumuşuyor ve tok bir hal alıyor.acaba bu astra j lerin yaylarının sertliğindenmi.yani başka bir yay taktığımızda araç alçalsa bile bana konfor daha iyi olacak gibi geliyor.şu haliyla araç boşken zıplıyor,yay taktığımızdada en fazla zıplayacak.fakat yay taktıktan sonra araçta 5 kişi olunca ne olur kestiremiyorum doğrusu.birde ön lip sürtüyor diyorsunuz ya sadece arkalara 3 cm uygularsak neolur??

bence 4 cm yay alın ve takın ... çünkü ön lip her yerde sürtmüyo böyle tümsekte falan alışveriş merkezlerin çok sert inişlerinde ve geri geri gelirken eğimli yolda ... benim önler 5 buçuk falan bide öyle bişey var normal 4 lük yay takan arkadaşlarda böyle sürtme olayı olucağını sanmıyorum çünkü benimki bu haliyle çok yüksek kasislerden bile çok rahat geçiyo ... konfor olarak bence normal halden hiçbir farkı yok artı olarak virajlarda hissedilier bi yol tutuş sağlıyo