SORUN

OnurAk42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikler herkese selamlar bende sizler gibi astra j kullanıcısıyım 2012 de aldım arabamı fakat bugunlerde silecek degişimi yaptım yeni silecekler takıldıktan sonra yagmur sensorune alıyorum cok hızlı calısıyor ama sensor kademesi en asagı noktada iken bir anlam veremedim. 2. sorum ise arabayı geri vitese taktıgım zaman biraz mesafe gittikten sonra  frene bastıgım zaman ses geliyor ama bir kere yapıyor bu sesi baska yapmıyor arka lastiklerden geliıyor ses neden olabılır? herhangi bir sorun mu var bilmek istedim şimdiden tesekkürler.

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: SORUN

2. Sorunuzun cevabi arka fren balatalariniz bitmek uzere yada bitmis degistirince duzelecektir..

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

silecek değişimi ile sensörün ilgisi olduğunu zannetmiyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. Silecekle alakali bi olay degil. Yagmur siddetli yagiyorsa silecek hizli calisir.
2.Balatalarla alakali olabilir.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Silecek kolunun üzerinde bir blezik var. Dar üçgenden geniş üçgene doğru gidiyor.

Yağmur sensörü devredeyken bu bileziği ayarlarsanız sensörün hassasiyetini de ayarlamış olursunuz.

Bir sonraki yağmurda silecek auto konumundayken bu bileziği ayarlayarak istediğiniz hassasiyette sildirebilirsiniz. Düşük hassasiyete ayarladığınızda birkaç damlada silecek çalışmaz. Yüksek hassasiyette çok az damlada bile devreye girer.

Yalnız hangi hassasiyeti ayarlarsanız ayarlayın yağmur arttığında sileceğin hızı da otomatik olarak artacaktır.

2. Probleminiz ise arkadaşların da belirttiği gibi balatalardan kaynaklanıyor. Gelen ses ''tak'' şeklinde olmalı.

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Yağmu sensörü devrede iken hassasiyet ayarı yağmur şiddeti ve araç hızı sileceklerin çalışma hızını etkiliyor. Yağışlı bir havada araç hızını artırdığınızda sileceklerinde hızı artıyor. Ancak bazen şaşırıp olmadık zamanda iki damla yağmurda da çalıştığı oluyor.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi