sorun nedir anlamadım

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2008 model corsa d 1.3 dizel sabah shelden mazot aldım bir süre yol gittim her şey yolunda idi bir anda araba arıza ışıgı yaktı ve motor silkelemeli olarak calıstı saga cektim durdum sonra gene calıştırdım yol aldım gene silkeledi sanki tekerler patinaj yapar gibi oldu ama normal gidiyorsadece sallıyor arabayı sonra eve yaklaşınca arıza ışıgıı söndü ve her şey normale döndü biraz devirli sürünce sizce neden oldu böyel birşey sonra servise gittim shelden mazot aldım dedim onlarda mazot fitresini degişti ve mazota enjektör temizliyeci koydular şimidlik bir sıkıntı yok acaba neden böyle yaptı birden bire

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mazot filtresi olarak doğru teşhis konmuş sanırım....

• Beğen
Tepkiler: ihsanergin

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
mazottan pislik gelmiş. filtreyi değiştirince çözüldüğüne göre

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Enjektör temizleyici sonunda yakıttaki suyu ayrıştırdığı için mazot filtrenizde birikecektir filtreniz altında sensör lan tipse sensörü elinizle söküp içindeki suyu ve yakıtın boşalmasını sağlarsanız mtorunuz daha verimli çalışır. Sensörü taktıktan sonra 3 sefer marşa basmandan mazot pompasının filtre yakıt göndermesi için mazot pompasnın sesiin kesildiğinde kontak kapatıp tekrar açmanız gerekir 3 sefer yapınca sistemdeki havayı atmış oluyor. Bu havayı atmadan marşa basarsanız araç ilk başta çalışıp sonra stop eder.

Opetten almanızı tavsiye ederim shellden mazot alınca aracın arkasında sanki romörk varmış gibi gitmiyor.

• Beğen

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdilik bir sorun yok dediginiz gibi pis mazot geldi sanırsam fitreden kaynaklı arabanın gidişi bile degişti seri oldu yeni fitre konunca teşekkür ederim arkadaşlar

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben bir kaç markayı karıştırıp depomu dolduruyordum. çok da memnundum bu durumdan. tek bir yerden yakıt almak doğru gibi görünse de belki o bayinin yakıtı sulu veya pistir ve araca zarar verebilir. bu ihtimalleri bir kaç farklı markadan alıp en aza indirmek gerekir.

• Beğen

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam opet ten al dedi shelden hep böyle sorunlar geliyor dedi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Shell gtl getirseler tekrar oda opetinki gibiydi ama gelmiyor