c3 enjektör arızası

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar...
Opelimden yana memnunumda c3 ümün bana ettiğine bakın:(

Dün akşam bayrampaşadan bahçelievlere giderken birden motor ışığı yandı... tam cevizlibağ odağa gelmeden aradan sanaiye gireyim göstereyim dedim... citroen karın otoparka girdim ama saat 18:30 gibiydi... orda bi kaç eleman yarına kalır abi istersen danışmayada sor dediler... neyse çıktım motor normal çalışıo silkeleme vs yok sadece motor ikaz ışığı yanıyo. Hemen Evren otomotiv servise attım kendimi... ordaki arkadaş tekrar çalıştırdı çalıştı ama ışık hala yanıyor. sonra cihaza bağlamak için içeri giderken motor durdu... mazot bitti sanırım dedi ama yol bşilgisayarı 160 km gösteriyordu tek çizgide ama lamba yanmamıştı daha...
Gittim 5 lt mazot aldım koyduk popaladık bekledik falan ııh çalışmıyor... cihazda 3-4 enjektörler hata gösteriyor... hatayı siliyoruz çalıştırıyoruz gene hata veriyor motor alır gibi yapıyor ama duruyor...
aracı dün akşam bıraktım. sabah gitim enjektörleri sökmüşler mümkünse temizlenmesini istedim... yeni takım bi dünya para. şu aralar elimde darda zaten, aksilik üstüne aksilik.
canım çok sıkıldı
frown.gif

motorda hiçbir sıkıntı tekleme siyah duman vs hiç bir sorun yoktu resmen nazar değdi
smile.gif

araç giderken arıza lambası yakmasına rağmen silkeleme vs yapmadı öyle 2 km kadar gittim (vatan kavşağından gaziantepli rot balansın oraya kadar... hatta stop ettiripde çalıştırdım). tahminim yakıt sisteminde depodan belkide bir tıkanma oldu ve oraya kadar borudaki mazotla gitti...
bakalım kaça patlayacak of offf... herkese kolay gelsin bana şans dileyin
smile.gif

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Abi Mazottamı problem vardı acaba ya ?? Farklı Bi yerdenmi aldın mazotu naptın ?? Çunku Bunlara kolay kolay bişey olmaz benim bildigim mazotu düzgün oldugu sürece.

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt sistemi siemens hdı ların enjektörleride tamir olmuyor yanlış hatırlamıyorsam

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun inşallah kolay bi şekilde atlatırsın. Benimde mazotta bişey vardı 1 hafta çalıştırmakta zorlandım aracı. Sonra würth attım fulledim şimdi iyi. İnşallah 2 ayda 1 kullanacağım würthü. Artık işi şansa bırakmak yok. Bu PO beni bitiriyordu neredeyse yırttık. İnşallah seninde kısa yoldan çözülür. Kolay gelsin

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma Alper yaaa... mazotu hep aynı yerden şişli yaa haznedar shellden alıyortum... son 50 tl şişli shelden aldım... kırmızı yanmadan alırım... neyse olaylar şöye gelişti...
bugün arabayı almaya gittim... 4 enjektör revizyondan geçmiş 80x4 320 (bunu enjektörcü alıyormuş) tl sök tak pul cihaza bağlama vs 500 tl aldılar...
aldım aracı çktım servisten eve gderke rölantide bi zırıltı farkettim. ouda geçtim bi baktım araba gene son çzgide ve bilgisayar 120 km max menzil gösteriyor. hemen shele girdim 20 tl daha attım parada kalmadı üstümde çıktım menzil değişmedi ve ışık yaktı 3 km gittim değişmedi... yarın sabah tekrar bırakacağım... Allah bilir tahminim doğrydu... depoda problm var şamandıra vs... belkide enjektörler sağlamdı... adam meme değiştim diyo nasıl ispatlarsın ki... neyse yarın götüreyim tekrar moralim çok bozuldu... zaten istemye istemeye satıa çıkardım aksilik geldi buldu:( bu güne kadar tek kuruş masraf çıkarmadı tıkır tıkır giiyordu... onlara sayayım bariii sorunum çözülsün yeter...
bu arada topkapıda elektrodizeldiye bir firma var orayı arattırıp fiyat aldırtmak istedim adamlar görmede veremeyiz dediler sadece temizlik isterseniz 80 tl işçilik ama arıza için görmemiz dediler ısrarlahoşuma gitti... enj. revizyon yapan adamlar nasıl yaptılar temizledilermi revizyon yaptılarmı Allaha havale ediyorum artık... çünkü motorda en ufak titreme çekmeme siyah duman vs hiçbirşey yoktu yaaa....

Neyse macera devam ediyor...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah tekrar bir 20 mazot attım depoya sonunda ibre 3 çizgiye çıktı... menzil 490 km oldu... ufak bir zırıltı sesi geliyordu. o kadar para verdik sabah bıraktım arabayı gene bu sesi kesin diye akşam alacağım bakalım ne olacak ses devm ediyormu kesmişlermi... ustda diyoki..."abicim o zırıltıyı bende duydum var evet ama öncedende vardır diye tahmin ettik" diyo.. buyur burdan yak... varsa ses kes abiciim yada söyle... benim arabamdan motordan tık ses gelmezdi mille benzinli sanıyordu o kadar yaniii... Vallahi hangi marka araba alıyosan gidecen servisine 3 ay ücretsiz çalışıp elden geldiğince işi kapıp ne varsa kendin yapacaksın... el becerim var zaten zaman yok işte
frown.gif
eve de usta giremez zaten bizim...

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 enjektör revizyondan geçmiş 80x4 320 (bunu enjektörcü alıyormuş) tl sök tak pul cihaza bağlama vs 500 tl aldılar...

abow.. :(
Zafer abi oncelikle her bakimdan gecmis olsun.. samandirasal bir problem varda.. enjektorlerde iyi sallamislar..4 u icin max 80 olmasi lazim..

Son düzenleme:

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi enjektör memeleri değiştimi o fiyata corsanınkileri değiştirdim o fiyata temizletmek ise 100tldi.Son Durum Nedir Abi????

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper servisin dediğine göre enj memeleri değişmiş ama bna değişmeden öçnce arayıp fiyat onayı vs vermediklerinden kızdım şarladım biraz...ayrıca değişip değişmediğini nerden anlayacaksın ki... başka bi yere söküp baktırmak lazım... vicdanlarına kalmış yani... ben elektrodizel vardı oraya yollayın demiştim (orda temizlik 4 adet 80 tl ve görmeden sallama fiyat vermiyorlar gerçi telde konuştuk ama aklı başında konuştu sanayi ağzı yapmadı...). onlarda kendi tanıdıklarına yollamışlar böylece gagalanma hissim kuvvetlendi... dün akşam arabayı aldım zırıltı kesildi mazot seviye yarım depo normal bakalım tekrar tek çizgiye düşünce sorun olacakmı...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim iyide olsa kötüde olsa mazotu tek bir yerden almak