Sorularıma önerilerinizi bekliyorum !

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli dostlarım , öncelikle geçmiş Mevlit kandilinizi tebrik eder iyi bir hafta geçirmenizi dilerim. Benim sizin değerli önerilerinize ihtiyacı olacak , ancak benim mantıklı önerilerinize ihtiyacı olacak . Beni sorduğum bazı sorulardan tanıyorsunuz ancak kısaca kendimden bahsedip önerileriniz için sorularımı soracağım.
Ben 61 yaşında emekli kişiyim . 2010 model 111 seri enjoy 1.6 astra sedan opelim var 46000 km de benzinli , normalde arabam temiz ancak tavanındavernik yanığı nedeniyle arabamda bu sıkıntı var , sizin önerinizlede arabayı boyatmıyorum. Emekli olduğumdan dolayı , daha öncede çocuklar yanımda olduğumdan çok arabaya binmedim. Ancak canım arabaya atlayıp gezmek istiyorum çocuklar başka şehirdeler . Bu sıralarda SUV türü arabalar ilgimi çekiyor . Arabaları fiyatları dolayısıyla sanki sıfır araba alabilme şansım çok çok az .Kısaca özet giriş yaptıktan sonra sorularıma başlayayım.
1- Türkiyedeki yakıt fiyatlarını düşünerek dizel , benzinli ve lpg li türlerinden hangisini kullanmak mantıklı ?
2- Eğer lpg li araba alırsam ileride ne gibi sorunlarla karşılaşırım ?
3- Ekonomi önde olmak üzere dizel veya benzinli hangisi avantajlı ( 2. el araba alırsam) ?
4- SUV arabamı yoksa Sedan mı aradaki avantaj ve dezavantajlar neler . Dizel SUV almak mantıklı ?
5- Şuana kadar otomatik vitesli araba kullanmadım , sürüş ve ilerideki bakımları dolayısıyla otomatik vitesi önerirmisiniz ?
6- Fabrika çıkışlı Lpg li arabalar mantıklı mı ?
Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla .

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostlarım 50 kişinin üzerinde okuma yapılmış ancak cevap yazan olmamış yöneticilerde dahil olmak üzere konuyu acaba yanlış yerde mi açtım. Saygılar.