ÇÖZÜLDÜ Sol Arka Kapı Kilitlenmiyor

macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sol arka kapı kitleme yapmıyor. Neden olabilir acaba çocuk kilidini falan devreye aldım ondan dolayı birşeyler olabilir mi? Arka kapılarda çocuk simgeli kısımlarda pimin pozisyonu ikisindede aynı. Konumunu değiştirip tekrar aynı yere aldım ama yine düzelen birşey olmadı.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kapıyı kilitleyen elektrik kabloları yerinden çıkmış olabilir. yaylı mekanizma eğer yağ ve kir nedeniyle de işlevini tam yapamıyorsa soğuk havada zor çalışır beki çalışmaz. kilit mandalı yerinden çıkmış olabilir. kapı pandizotu açılacak. vd40 ile hareketli parçalara yağlama ve pas giderme yapılacak. elektriksel bir sorun varsa ölçüm aletiyle tespit edilecek.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kapının iç kısmında kapıyı kapattığınızda algılayan sensör gibi plastik bir parça olabilir. O parça yerinden çıkmış bu yüzden kilitleme yapmıyor olabilir. Daha önce şirket aracım vardı Dacia marka arka bagajda bu tarz plastik bir parça vardı o düşmüştü, daha sonra kapılar kilitlenmiyordu. O plastik parçanın yerine algılayabileceği şekilde bişey koymuştuk sorun düzelmişti. Böyle bir şey olmuş olabilir. Özellikle çocuk kilidini ayarlarken falan bunu düşürmüş olabilir misiniz kontrol edin diğer kapıyla arasında bir fark varmı yoksa, muhtemelen yukarıda @cenk artem detaylıca anlatmış zaten .

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, dün forumda okuyunca konuları hemen kararında wd40 sıktım, 5-6 sefer aç kapa yaptım, hareket etmeye başladı ve sonra sorun çözüldü. Epey tozlanmış anlaşılan. Sorun çözüldü şükür 🤲🏼

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. yaz mevsimi ile birlikte kapıların kilit ve cam mekanizmalarını söküp temizleyip yağlayıp kışa öyle girmek gerekiyor. eli yatkın olanlar zaten bunu bir kaç yılda bir araçları da biraz eskidiyse yaparlar. yeni araçlar hemen bozulmuyor bir kaç istisna dışında. kişinin kendi işini görmesi güzel.