Sizce Hangi Viteslimi Almalıyım????

Gökhan051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizce Hangi Vitesi Seçmeli

1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 5 İleri Manuel

1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 6 İleri Otomatik

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Sizce Hangi Viteslimi Almalıyım????

Gökhan05 link' Alıntı:
Sizce Hangi Vitesi Seçmeli

1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 5 İleri Manuel

1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 6 İleri Otomatik

Bana kalırsa 1.4 Turbo manuel almalısınız. Kendim 1.6 115 ECOTEC Manuel kullanıyorum. Alırken yakıt tasarrufunu düşünüp, LPG'de taktırmıştım. Ama forumdaki arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla motorların yakıt olarak çok aman aman bir farkı yok sadece Turbo olan daha iyi gidiyor. İlla 1.6 115 HP alacağım diyorsanız da manuel tavsiye ederim. Forumda Otomatik (A/S) kullananlar yakıt konusundaki deneyimlerini paylaşacaklardır. Arkaya benzinlik takıp öyle gezmek gerekiyormuş :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatik almanizi oneririm. s.ici 1 lt s.disi 0.5 lt fazla tuketerek gercekten kullanimi keyifli ve saglam hissetiren bir sanzimana sahip olacaksiniz. Active select cok yakiyor efsanesine inanarak aldigim halde oyle birsey olmadigini gordum. Umarim hayirlisi olur sizin icin:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yusuf her an araban kapının önünden çalınabilir haberin olsun. (:)

O çok yakıyor efsanesi İstanbul'da hergün 30 km yol yaparsam (gidişte dönüşte TEM'den, gidiş açık, rahat gidiyorum, akşam trafik söverek dönüyorum) 4 günde bir 150 liralık benzin yiyor. Efsane gibi yaktığını düşünüyorum arabanın. (:)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar,

Benim aracım: 1.6 115hp manuel (5) vites,
Nişanlımın aracı: 1.6 115hp otomatik (6) vites

Öncelikle yol bilgisayarındaki yakıt tüketiminden bahsedeyim. 2 araçta da ortalama hız yaklaşık olarak 30km/saat. manuel olanın ort yakıt tüketimi: 8.7 lt/100km, otomatik olanınki ise 9.8 lt/100km.

Her iki aracı da sıklıkla kullanıyorum, performans olarak manuel daha atak. Vites oranlarından mı kaynaklanıyor bilemiyorum (6 vites olmasından da olabilir) garip bir şekilde yüksek hızlara (150-160 + ) çıkarken çok fazla bağırıyor otomatik vites olan. Active Selectin 1.4T 140HP olan motora daha fazla uyumlu olacağını düşünüyorum.

Ama kesinlikle active select in konforu bir başka, şehir içinde o kadar rahat ki. Her ne kadar kendim manuel kullanmayı seviyor olsam da bazen trafikte kitli kaldığımda nefret ediyorum araba kullanmaktan diyebilirim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Gökhan Bey, sizin içinde tavsiyem eğer 1.6 almakta ısrarlıysanız ve arabaya LPG takıtıracaksanız kesinlikle Active Select almanız yönünde. 1.6 motor keyifli bir motor olmasına rağmen 6. vitesi arayan ve uzun yolda bağırmaya başlayan bir motor. 6 ileri otomatik size daha sessiz ve uzun yolda ekonomik bir seçenek sunar. Ha LPG taktırmam derseniz, o zaman yakıtımı yukarıda paylaştım. (:)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yusuf her an araban kapının önünden çalınabilir haberin olsun. (:)

O çok yakıyor efsanesi İstanbul'da hergün 30 km yol yaparsam (gidişte dönüşte TEM'den, gidiş açık, rahat gidiyorum, akşam trafik söverek dönüyorum) 4 günde bir 150 liralık benzin yiyor. Efsane gibi yaktığını düşünüyorum arabanın. (:)

Kafasına göre yakıyor benim araç... Günü gününe uymuyor.. Pek de üstüne gitmiyorum fazla üsteleyince yolda falan bırakır tepesi atar... He diyip geçiceksin böylelerine...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
Kafasına göre yakıyor benim araç... Günü gününe uymuyor.. Pek de üstüne gitmiyorum fazla üsteleyince yolda falan bırakır tepesi atar... He diyip geçiceksin böylelerine...

Aman uğraşmaya değmez boşver :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:

mucahitduran link' Alıntı:
Aman uğraşmaya değmez boşver :D

Kesinlikle. Yoksa bir anda şöyle birşeyle karşılaşabilirsiniz. (:)

Astra J Active Select Failure