Astra j 1.6 çelik sibop

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.6 115 hp astra j Ye çelik sibop yapılırken başka hangi malzemeler gerekli. Arabamda sabahları ayda 1 defa falan esp lambası yanıyor ama stop etme, sarsıntı ve çekiş düşüklüğü falan yok. Stop edip tekrar çalıştırıyorum ışık sönüyor. Cihaza bağlattım p0171 fakir karışım yakıt arızası vermiş. Sibop olduğunu düşünüyorum. Bilgisi olan varsa cevap verebilirse memnun olurum. Bu arada Lpg de kullanmıyorum arabayı 6 aydır

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınıza kompresyon testi yaptırınız. Belkide subaplarınızda halen problem yok. Sonrasında duruma göre karar vermek en doğrusu olacaktır.

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınıza kompresyon testi yaptırınız. Belkide subaplarınızda halen problem yok. Sonrasında duruma göre karar vermek en doğrusu olacaktır.
Arkadaşın arabası da kompressor testi yapıldı sağlam çıkmıştı ama söküldü sibop yanık çıktı. İşte bilemiyoruz ki

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ustadım, subap yanık çıkması nedir onu anlayamadım, ancak kompresyon testinde sağlam olan bir subapıda gidip değiştirmem diye düşünüyorum...

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yok mu sibop ile birlikte hangi malzemeler değişiyor bilen

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın arabası da kompressor testi yapıldı sağlam çıkmıştı ama söküldü sibop yanık çıktı. İşte bilemiyoruz ki

söken ve sibopun yanık çıktığı teşhisini koyan kişi yada usta hangi parçaların da değişeceğini bilmesi gerekir diye düşünüyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.6 115 hp astra j Ye çelik sibop yapılırken başka hangi malzemeler gerekli. Arabamda sabahları ayda 1 defa falan esp lambası yanıyor ama stop etme, sarsıntı ve çekiş düşüklüğü falan yok. Stop edip tekrar çalıştırıyorum ışık sönüyor. Cihaza bağlattım p0171 fakir karışım yakıt arızası vermiş. Sibop olduğunu düşünüyorum. Bilgisi olan varsa cevap verebilirse memnun olurum. Bu arada Lpg de kullanmıyorum arabayı 6 aydır
Sübablar sübab yayları sübab gaytı sübabları kilitleyen parça ismini bilmiyorum açmışken yay üstündeki puluda değiştirmekte fayda var sübabların ayarı şimliyse şimlerde değişir. Madem bu kadar açılacak triger değişimi yakınsa masraftan kaçmayıp trigerde değiştirebilirsiniz zaten sökülecek

• Beğen
Tepkiler: b16dth

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bugün baktırdım sibop ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor gibi. Kompressor testi bütün silindirler aynı çıktı 9 üzeri hepsi

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yanlış bilgi vermek istemiyorum ama biz bir yerden kötü yakıt almıştık esp hatası verdi araba 1. vites ve 2. viteste düşük devirde tekliyordu silkeliyordu sizde var mı bilmiyorum ama buji bobin dediler 1.6 115 hp astra için lpg yok bizde uzun bir süre olmuş çözümü bulabildiniz mi bilmiyorum ama yorum yapmak istedim

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
yanlış bilgi vermek istemiyorum ama biz bir yerden kötü yakıt almıştık esp hatası verdi araba 1. vites ve 2. viteste düşük devirde tekliyordu silkeliyordu sizde var mı bilmiyorum ama buji bobin dediler 1.6 115 hp astra için lpg yok bizde uzun bir süre olmuş çözümü bulabildiniz mi bilmiyorum ama yorum yapmak istedim
Valla öyle biniyorum şimdilik. Çözüm de bulamadım daha kral

• Beğen
Tepkiler: caneryılmaz