Siz olsaydiniz hangi Corsa D modelini alirdiniz ? NEDEN ?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 1.2 essentia C'mon paket(çelik jant+direksiyon müzik kumada+7 hoparlör). Hem vergiden kurtarıyor(180 TL) hemde donanım yetiyor. Sürüş, rahatlık fena değil ama 1.2 motor uzun yolda elbette 1.6 gibi bitmez ama yetişir. Bu seferde benzin ibresini indirir :). Arkadaşımda aynı modelin 1.4' ü var ve benzine dayanamayıp LPG taktırdı. 1.4' ün fazla yaktığı doğru üstelik vergi farkı var.
Bence 1.2 alın gitsin, hem az yakar hem vergiden kurtarır hem 2. eli mükemmel. 3-5 yıl binip çok az zararla aynı gün içinde satarsınız.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuyu geç görmüşüm :)
Ben 2012 model 1.2 essentia sahibiyim Mart AYINDA aracım trafiğe çıktı.. Çok sakin kullandığım söylenemez. Bundan öncesinde 1.6 motor nissan sahibiydim...
1.2 modelde tabiki donanım olarak farklılık mevcut. Hız sabitleme sis farı ısıtmalı ayna gibi bunlar senin için ne kadar gerekli önemli olan o... Ben vergisinden ve yakıttan dolayı tercih etmedim ama donanım larak isterdim ki 1.2 de bir üst seçeneğim olsun...

Neyse 1.2 motor değerlerini ve limitlerini bildiğin sürece seni yakıt tüketimi ve performan açısından üzmez... Aracım şuan 4050 km de....
Şehir için sakin kullanımda 0,25 - 0,30 kuruş arasında yakıyor... 6,2-6,5 litre arasında... Şehirlerarasında bir kere uzun yol yaptım....oda araç yeni olduğundan pek sakin kullanmadım araç 5 kişi - full bagaj dolu min 120 - max 170 olacak şekilde devirli kullandım ve 7 litre yakıtı geçmedi... ancak uzun yolda 4.2 litre yakan arkadaşlarımızda var.... yokuşta gitmez bilmemne gibi söylemler bana da çok söylendi ama şuana kadar sıkıntı yaşamadım her şey arabanın limtilerini bilip ona göre kullanman ile ilgli ...

Son tüketim değerimi söylüyırum...

100 liraTL lik Shell 95 oktan kurşunsuz fuelsave ile
şehiriçi trafik Anadolu yakası Avrupa yakası git gel 6,402 LT ortalama 0,302 TL ile geziyorum... eğer sakin kullanım devirlendirmessem bu daha da düşüyor...

mali2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2012 model 1.2 essentia sahibiyim Mart AYINDA aracım trafiğe çıktı.. Çok sakin kullandığım söylenemez. Bundan öncesinde 1.6 motor nissan sahibiydim...
1.2 modelde tabiki donanım olarak farklılık mevcut. Hız sabitleme sis farı ısıtmalı ayna gibi bunlar senin için ne kadar gerekli önemli olan o... Ben vergisinden ve yakıttan dolayı tercih etmedim ama donanım larak isterdim ki 1.2 de bir üst seçeneğim olsun...

Neyse 1.2 motor değerlerini ve limitlerini bildiğin sürece seni yakıt tüketimi ve performan açısından üzmez... Aracım şuan 4050 km de....
Şehir için sakin kullanımda 0,25 - 0,30 kuruş arasında yakıyor... 6,2-6,5 litre arasında... Şehirlerarasında bir kere uzun yol yaptım....oda araç yeni olduğundan pek sakin kullanmadım araç 5 kişi - full bagaj dolu min 120 - max 170 olacak şekilde devirli kullandım ve 7 litre yakıtı geçmedi... ancak uzun yolda 4.2 litre yakan arkadaşlarımızda var.... yokuşta gitmez bilmemne gibi söylemler bana da çok söylendi ama şuana kadar sıkıntı yaşamadım her şey arabanın limtilerini bilip ona göre kullanman ile ilgli ...

şehiriçi trafik Anadolu yakası Avrupa yakası git gel 6,402 LT ortalama 0,302 TL ile geziyorum... eğer sakin kullanım devirlendirmessem bu daha da düşüyor...

çok teşekkür ederim bilgilendirme için temmuz ayi içinde almayi düşünüyorum fikir verdiniz teşekkürler. 1.2 de klima acik kasma falan yok değilmi ? 1.4 e niyetliydim aksesuar vs dolasiyla kararsızım bakalım nasip

RooyLeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sıfır 1,4 enjoy otomatik var, aldığıma bin pişman oldum..45 litrelik 205 TL Değerindeki full depoyla 500 km yolu zor yapıyorum yaptığım yolun yarısı çevre yolu artık hesabını siz yapın yazın sonunda hemen satıcam.. istatisliklere göre aldım ama en büyük hatayı yaptım birde devir sorunu var düz yolda devir 70 buluyor araba hızlanmıyor vitese geçmiyor.. bugun servise bıraktım arabayı neden böyle diye..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsada enjoy essentia arasında bir fark yok desem yeridir. c.c zaten takılıyor essentialara. bir yol bilgisayarı eksik geliyor bana :D

inferior

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de aracım 1 nisanda trafiğe çıktı. şu an 5050 km de. petrol ofisi 95 oktan benzinle uzun yolda 31 kuruş falan yakıyor. ama 10 gün önce 100 tl lik petrol ofisi 95 oktan benzin aldım. 235 km yapabildim şehir içi. 50 kilometresi klima açık dersek yine bana çok gibi geldi. sizin düşünceniz nedir? ben de düz yolda araç shift dedikçe vites atıyorum sabit hızla gitmem gerekirse 2000 devirin üzerine çıkmıyorum. vites geçişlerini 3000 veya en fazla 3500 devirde yapıyorum. ama bu neden böyle oldu anlam veremedim açıkçası. şimdi aytemizden aldım bakalım bir de onu deneyeceğim.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de aracım 1 nisanda trafiğe çıktı. şu an 5050 km de. petrol ofisi 95 oktan benzinle uzun yolda 31 kuruş falan yakıyor. ama 10 gün önce 100 tl lik petrol ofisi 95 oktan benzin aldım. 235 km yapabildim şehir içi. 50 kilometresi klima açık dersek yine bana çok gibi geldi. sizin düşünceniz nedir? ben de düz yolda araç shift dedikçe vites atıyorum sabit hızla gitmem gerekirse 2000 devirin üzerine çıkmıyorum. vites geçişlerini 3000 veya en fazla 3500 devirde yapıyorum. ama bu neden böyle oldu anlam veremedim açıkçası. şimdi aytemizden aldım bakalım bir de onu deneyeceğim.

En son zamlı şekilde 50 TL aldım klima full açık Ümraniye - Eyüp - Beylikdüzü - Ümraniye (Ara sokak gezmelerimle beraber) Dur Kalk yoğun şuan 133 km gittim. ışık yanar yanmaz alıcam çünkü bunuda öyle aldım muhtemelen kalan yakıtla 25-30 km daha giderim... klima kapalı olsa dahada giderdi...Hemen hemen depo fulleyip ışık yanana kadar araba 650 km yapıyor gibi son zamanlarda ölçmedim.. uzun yol deneyimimi bayramda yazıcam... İSTANBUL - KAŞ - ALTINOLUK - İSTANBUL ÜÇGENİ :) bu arada aracım şuan 5700 km... gerçekten tüketim den memnunum devirli kullanırsam 3500 - 4000 vites değişimi falan basarsam 7 - 7,5 litreye kadar çıkıyor şehir içi

ozankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bunları okuduğumdan sonra 1.3cdti 111.yılı satıp 1.2 benzinlimi alsam :)

alikabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.evdusum.com
1.2 essentia yı seç

merhaba,
17 temmuz itibariyle 1.2 essentia easytronic corsa aldım bahar mavisi. 195 - 16" çelik jantlı. valla ne yalan söyleyim. almadan önce okuduğum her şeyi boşa çıkaran bir araç bence. kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç. uzun zaman vw kullanan biri olarak DSG den aşağı kalır yanı bence yok. kullanım alışkanlıklarınız agresif değilse, şehir için ideal, vergisi ve yakıtı oldukça makul seviyelerde bir araç. arkadaşım da eşine 1.4 easytronic almıştı 8 lt altına düşmüyor dedi. ama 1.2 de çok ciddi bir performans kaybı olmamasına rağmen, yakıtı da makul seviyede. ikinci el piyasasını bilmiyorum ama satışında da sorun yaşayacağımı sanmıyorum. genelde bayiler siyah ve kahve yada beyaz renk getirdiği için insanlar bu renkleri almaya mecbur kalıyor. ben tırdan yeni indirilen bahar mavisini aldım. rengi de çok hoş. bayiden alış fiyatım 33.500 tl oldu. 300 tl ye cam filmi çektirdim (bayide) + 2 yıl ek garantiyi de 750 tl ile satın aldım. 34.500 gibi bir maliyeti oldu. ayrıca araç standdart donanımın dışında 16" alaşımlı canta ve fabrika çıkışı orjinal park sensörüne sahip. çift airbag, çift cam otomatik. radyo kont. 6 hop. lü direksiyon gibi hiç de azımsanmayacak donanımlar bir kullanıcı için yeterli bence. ekstra cruise control olan donanımın (1.4 olan) bu özelliğiinin başarılı olmadığını biliyorum.

kısacası boşuna donanım bedeli ödeyerek daha fazla yakan ve daha fazla vergisi olan bir araç alma derim. zira 1.2 essentia işini fazlasıyla görür.

şimdiden hayırlı olsun umarım faydalı olmuşumdur.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı bir konuda da yazmıştım 1.2 essentia ile ümraniye eyüp beylikdüzü ümraniye eyüp ümraniye hattında tam 160 km yol yaptım..şehir içi trafik dur kalk gırla :) 50 TL ye gayet memnunum... bu hafta sonu servise gidicek araba hız sabtileyici için daha d makyajllıya takabilen olmadığı söyleniyor...ama servis deneyecek onuda takarsam tadından yenmez :)