Sıfır opel astra 2010 modele tüp taktırmayı düşünüyorum

serkansuper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Astra HB Classic III1.4i 16V - 90 HPHB Essentia (Konfor paketli)
bir araç aldım benzinli tabii yakıt masrafı beni baya bir üzecek gibi tüp taktırmak istedim ama yetkili serviste 2000 tl istediler benim sorunum ise şu ben hangi marka tüpü garantiyi kaldırmadan taktırmalıyım bazı servisteki kişiler bu araca tüp takılamıyacağını sorun çıkacağını da söylediler.izmirde oturuyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

4956GetAttachment.jpg

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda olgun oto var. garantili bu işi opel adına biz yapıyoruz diyorlar. ve blue kit lpg 1200 tl. taktitte var.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tüp taktırma arkadaşım fazla yaksın arabana yazık benzimlinin keyfini sür derim benim fikrim:(

serkansuper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüp taktırma arkadaşım fazla yaksın arabana yazık benzimlinin keyfini sür derim benim fikrim:(

ya türkiyede benzin fiyatı ucuz olsa zaten taktırmayı düşünmem ama forumda okudğum kadarı ile tüp taktıran arkadaşların yakıt masrafları yarı yarıya ucuzlamış bu yüzden taktırmam gerekiyor

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel için landi renzo yu araştır. landi renzo opelin garanti verdiği tek marka. sıfır otomobillerde garanti lpg ile devam ediyor bozulmuyor.

ben taktırdım ve cıktım trafige direk 120-130 ve ne titreme ne sarsma hiç birşey yok. benzinli keyfi diye birşey duymadım ben. dizele göre benzin keyfi olabilir ama lpg iyi bir kit ve iyi bir usta ile yaparsan benzin lpg farketmiyor. ama sana tek adres landi renzo. sen yinede bi arastır.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
:rulet:
hala aynı muhabbetler ya,,
geçenlerde bir konuda bundan bahsettim işte,
saygı duyulması gerektiği konusunda,
taktıran adam keyiften taktırmıyor ya bunu,
fazla yaksın taktırma diye nasıl birisine akıl verebilirsiniz ki?
az yada fazla yakmasına kendisinden başkası karar veremez,
karar vermiş ve fikir alıyor nerde yaptırayım diye,
taktırayım mı demiyor ki...

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşım zamanla anlarsın ne demek istedigimi tüple 120 130 ile giderken benzine al farkı gör
:mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıfır km. deki üstelik garanti kapsamındaki aracınıza yapmak istedikleriniz için bizler fazla bir öneri getiremeyiz. Neden mi? Şimdi herkes ağız birliği yapıp A marka LPG sistemini tavsiye etse, siz de buna karar verseniz ama Opel'de bu markayı taktırırsan garantini iptal ederiz derse ne yapacaksınız? Bu durumda ya garantiden vaz geçeceksiniz, ya da Opel'in dediği markayı mecburen tercih edeceksiniz. Yani asıl karar vereceğiniz konu bence bu olmalı. Ortada garanti problemi olmasa LPG konusunda deneyimli olan arkadaşlarımız size daha kolay yardımcı olurlardı.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
arkadaşım zamanla anlarsın ne demek istedigimi tüple 120 130 ile giderken benzine al farkı gör
:mad:
neyse cavit bey olayı büyütmeye gerek yok, ama o bahsettiğiniz konuları göze almayan birisi burda taktırıcam diye konu açmaz, demek istediğim kendisi bilincindedir muhakkak ve aradaki belli belirsiz çekiş farkını yakıtla tolore edecek kendi gözünde demekki... ayrıca arabam lpg li benimde ve benzinde gördüğü son hızı lpg de de görüyor ve zannettiğiniz gibi arada çekiş farkı falan da yok, dediğiniz farklar çok çok eskiden karbüratörlü sistemlerde olan farklar..
öte yandan söylendiği gibi garantiden vazgeçmek mantıklı olmaz,
o yüzden takılacak marka belli aslında garantiden çıkmadan takılabilecek tek marka olan landirenzo,
geriye sadece nerde taktırabileceğinizin araştırması kalıyor,
yani işçilik olarak size yakın ve en iyi yeri tespit etmek...