Sıfır Araçla Uzun Yolculuk

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Allah kısmet ederse bir kaç gün içerisinde Astra J Cosmo'mo kavuşmuş olucam. Fakat ardın memlekete Samsuna hareket edicez araç sıfır ve yolda nelere dikkat etmeliyim genel olarak ?

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sıfır Araçla Uzun Yolculuk

:) bende haftaya teslim alıcam aracı bayramda samsuna gidicem :) benimki 1000 km yi devirir ozamana kadar bende yolda biraz sıkıştırırım diye düşünüyorum ama siz alıp direk yola çıkacaksanız bence devir aralıklarına dikkat ederek yokuşlarda biraz daha ağır giderseniz daha iyi olur diye düşünüyorum gerçi bolu ve ılgazda uzun rampa var geri kalan yok ağırlıklı düz sayırlır sonuçta sıfır araba huyu suyu belli olmaz okadar yola giderken kullanım tarzına dikkat etmek gerekli bence

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracımı aldığımda ilk sorum bu oldu sonuçta insanın içinde bir kıpırtı oluyor hele ki ilk turbolu aracı bu ise bana söylenilen o 1000 km olayı eski araçlardaydı istediğin gibi kullanabilirsin hiçbişi olmaz dediler gerçekten de olmadı rahat olun aldığınız araçlar gayet başarılı ve o ilk sürüşünüzü unutturmayacak araçlar

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trafik kurallarına uymanız yeterlidir sevgili dostum,  dft012 aracıda gönül rahatlığı ile doya doya kullanabilirsiniz.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yinede tam gazlı ve yüksek devirli kullanımlardan 1000-2000 km kaçınmanızı öneririm.

Bunun dışında yolda ilerlerken aracın herhangi bir yerini kurcalamamanızı öneririm. Malum yeni araç merak edeceksiniz, ancak gözünüzü yoldan ayırmayın Allah korusun. Bu gibi araştırma işlerini araç dururken yapınız.  :)

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ani skstrmalardan kacinin yedire yedire gaz verin araca ;)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeni araçlarda rodaj süresi var mı ? Varsa kaç bin km kadar dikkat etmeliyim. ? Malum uzun yol ve havalar sıcak klima ve bagaj dolu ve koltuklar dolu olucak.

babakral55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Samsun ' a gelin de bir buluşma burda yapalım resimleri gördükçe içim gidiyor.Bu arada sen şıkıştırmadan kullan giderken basarsın ama fazlada basma her taraf radar dolu

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç açılsın deyip gaza yüklenmeyin. :)