ACİLL !! Astra J 2017 P0300 motor tekleme hatası (esp hatası)

muratsaril

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Astra J 2017 aracı ilk başta sabah soğuk motorda uzun kontak vurarak çalışıyordu tekliyordu. Buji değiştim hatayı kesti fakat soğuk motorda çalıştırdıktan sonra yola çıkıp 2-3 dk gittikten sonra tekleme hatası verip esp yakıyordu. Gittim bobin dediler değiştim yine aynı şekilde yaptı. Subaptan dediler Opel servisine götürdüm Çelik attırdım yine aynı hatayı veriyor. şimdi yolda giderken rampa görünce sıkıştırınca tekleme hatası veriyor. 5 saniye falan sürüyor aracı kesmesi sonra düzeliyor. Sadece P0300 motor tekleme hatası veriyor. Servisteki usta çözümü bir türlü bulamadı.
Servis Kendi bobiniyle denedi yine aynı hatayı verdi.
Katalizöre de baktı sorun yok dedi.
Bu hata gün içerisinde sadece bir kez oluyor. (nadiren iki kez olur)
Valla kafayı yiyeceğim çözüm bulunmuyor.
Not: araç landirenzo LPG’li fakat bunlar denenirken aracın LPG elektriği ve gazı kesilmiştir. Bağı tamamen kopmuştur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Astra J 2017 aracı ilk başta sabah soğuk motorda uzun kontak vurarak çalışıyordu tekliyordu. Buji değiştim hatayı kesti fakat soğuk motorda çalıştırdıktan sonra yola çıkıp 2-3 dk gittikten sonra tekleme hatası verip esp yakıyordu. Gittim bobin dediler değiştim yine aynı şekilde yaptı. Subaptan dediler Opel servisine götürdüm Çelik attırdım yine aynı hatayı veriyor. şimdi yolda giderken rampa görünce sıkıştırınca tekleme hatası veriyor. 5 saniye falan sürüyor aracı kesmesi sonra düzeliyor. Sadece P0300 motor tekleme hatası veriyor. Servisteki usta çözümü bir türlü bulamadı.
Servis Kendi bobiniyle denedi yine aynı hatayı verdi.
Katalizöre de baktı sorun yok dedi.
Bu hata gün içerisinde sadece bir kez oluyor. (nadiren iki kez olur)
Valla kafayı yiyeceğim çözüm bulunmuyor.
Not: araç landirenzo LPG’li fakat bunlar denenirken aracın LPG elektriği ve gazı kesilmiştir. Bağı tamamen kopmuştur.
Benzin pompasına bakıldımı yada benzin enjektörlerine ve maf sensörüne

muratsaril

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Benzin pompasına bakıldımı yada benzin enjektörlerine ve maf sensörüne
Ben ustaya maf sensörünü sordum bana eğer bir sıkıntı olsaydı hata kodu verirdi dedi. Benzin enjektörünü sordum onun için de eline araç geçmesi lazımmış söküp benim araca taksın diye. Pompayı sormadım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben ustaya maf sensörünü sordum bana eğer bir sıkıntı olsaydı hata kodu verirdi dedi. Benzin enjektörünü sordum onun için de eline araç geçmesi lazımmış söküp benim araca taksın diye. Pompayı sormadım.
Maf ta kod vermeyebilir üstad bunu anlamak için gece araban yoldan gelince katalizöre bakmak katalizör kızarıyorsa bozuktur maf örnek bir arıza sana teklemede yaptırıyor

muratsaril

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Maf ta kod vermeyebilir üstad bunu anlamak için gece araban yoldan gelince katalizöre bakmak katalizör kızarıyorsa bozuktur maf örnek bir arıza sana teklemede yaptırıyor
Sordum katalizöre bakmış alttan üstten açmış kontrol de etmiş sıkıntı yokmuş.
Araç bu arızayı sadece bir kez yapıyor. Hani araba ısındıktan sonra sürekli yapsa anlarım ama soğuk motorda 3-5 dk çalıştıktan sonra yapıyor sonra daha yapmıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sordum katalizöre bakmış alttan üstten açmış kontrol de etmiş sıkıntı yokmuş.
Araç bu arızayı sadece bir kez yapıyor. Hani araba ısındıktan sonra sürekli yapsa anlarım ama soğuk motorda 3-5 dk çalıştıktan sonra yapıyor sonra daha yapmıyor.
Araçta yakıt çeyreğin altına düşüp te hiç gazladığın oldumu

muratsaril

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Araçta yakıt çeyreğin altına düşüp te hiç gazladığın oldumu
Hiç o kadar dikkat etmedim. Araç şu an Opel yetkili serviste bekliyor deniyorlar bir şeyler ama hala çözüm bulamadılar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hiç o kadar dikkat etmedim. Araç şu an Opel yetkili serviste bekliyor deniyorlar bir şeyler ama hala çözüm bulamadılar.
Benzin az olursa sende gazlar san o hatayı alırsın taa ki depoyu yarıya kadar doldurup biraz binmeden düzelmez benzinde bunu LPG dede yapmaya devam eder

muratsaril

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Benzin az olursa sende gazlar san o hatayı alırsın taa ki depoyu yarıya kadar doldurup biraz binmeden düzelmez benzinde bunu LPG dede yapmaya devam eder
Depoyu yarımda tutuyorum genelde.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et