Servis Güncesi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
bugün yine git gel 120 km yol deperek servise gittim dün gitmiştim akü kapağını sabitleme için çağırmışlardı gittim geldim ve benzini fulledim oradaki yıkamacıya aracın sadece üstüne sututuver dedim neyse suyu tuttu veee dikizden bakarken bagajın kapağından o beyazpilastik kısmın birleşim yerinden su damladığını gördüm.hemen aracı sağa çektim inceledim üçüncü fren lambamın oradan su aldığını anladım ve servise bu gün tekrar gittim 3. fren lambasını söktü usta conta fabrikada iyi oturtulmamış dedi ve silikonla sabitledi usta işi halletti.ben bu arada baya bir soru sordum mesela afl sistemi sonradan takıla bilirmi dedim usta takılır ama çok zahmetli ve pahalı dedi,araca yeniden kablolama filan yapılıp yazılımın yenilenmesi gerekir dedi ve fiyat olarak 4-5 bin liraya patlar dedi.aynaları elektirikli katlanır yapılabilirmi dedim eğer tesisat varsa oda yapılır araca yeniden yazılım yüklenip işler hale gelir dedi.içeriye girdim satış kısmına satış elemanına sport tan krom çıtalar kalktımı dedim yok o sadece sport tourer daki üst krom çıtalar için  geçerli dedi.sport donanımdan sadece kapı içi led,iç hava kalite sensörü ve usb kalktı dedi.neyse işlerimi halledip aydından kuşadasına döndüm ve gri şimşeğim bana süpriz yaptı yakıt tüketimini ölçtüm tekrar benzin aldım 128 km de 7 litre yakmış bunun 10 km si şehir içi artık ölsemde gam yemem  ;D (bu arada surtaş aydın`daki erdem ustaya çok teşekkür ediyorum arabayla sanki kendi arabasıymış gibi ilgilendi ve servisde deskde duran ozan bey 40 yıllık arkadaşım gibi her soruma samimi cevap verdi.)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: servis güncesi

Yüksek güç, düşük tüketim, kaliteli servis anlayışı..

Darısı tüm Opel severlerin başına.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Esmerce link' Alıntı:
Yüksek güç, düşük tüketim, kaliteli servis anlayışı..

Darısı tüm Opel severlerin başına.
Amin  ;D

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

3. fren lambasının contasının fabrika tarafından içeri kaçırılarak lamba montajı yapıldığını benim kullandığım servisteki usta da söyledi. İki servis de doğru bir saptama yapmış sanırım fakat afl konusunda benim aldığım bilgi sistemin uygulanamayacağı yönünde. kablo yazılım haricinde aracın beyninde ve sensörlerindeki soketleme sistemlerinde de farklı varmış. Bu konu ileriki zamanlarda sanırım daha net olacak. Hiçbir servis buna teşebbüs etmediği için şimdilik farklı yönlendirmeler yapılıyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
3. fren lambasının contasının fabrika tarafından içeri kaçırılarak lamba montajı yapıldığını benim kullandığım servisteki usta da söyledi. İki servis de doğru bir saptama yapmış sanırım fakat afl konusunda benim aldığım bilgi sistemin uygulanamayacağı yönünde. kablo yazılım haricinde aracın beyninde ve sensörlerindeki soketleme sistemlerinde de farklı varmış. Bu konu ileriki zamanlarda sanırım daha net olacak. Hiçbir servis buna teşebbüs etmediği için şimdilik farklı yönlendirmeler yapılıyor.
olabilir ileride (2-3 sene gibi)bu afl işi olabilir konuma gelir kanımca.zaten ustaya eski kasalarda opc yazılım sonradan atılabiliyordu ama bunda öyle birşey yok dedim oda ileride onuda koyabilirler dedi.bana göre opel servislerine çok istediğimiz şeyleri sıklıkla hepimimiz söylersek servisler bunu merkeze ilete bilir nede olsa bunlardanda firmalar güzel para kazanıyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
bugün yine git gel 120 km yol deperek servise gittim dün gitmiştim akü kapağını sabitleme için çağırmışlardı gittim geldim ve benzini fulledim oradaki yıkamacıya aracın sadece üstüne sututuver dedim neyse suyu tuttu veee dikizden bakarken bagajın kapağından o beyazpilastik kısmın birleşim yerinden su damladığını gördüm.hemen aracı sağa çektim inceledim üçüncü fren lambamın oradan su aldığını anladım ve servise bu gün tekrar gittim 3. fren lambasını söktü usta conta fabrikada iyi oturtulmamış dedi ve silikonla sabitledi usta işi halletti.ben bu arada baya bir soru sordum mesela afl sistemi sonradan takıla bilirmi dedim usta takılır ama çok zahmetli ve pahalı dedi,araca yeniden kablolama filan yapılıp yazılımın yenilenmesi gerekir dedi ve fiyat olarak 4-5 bin liraya patlar dedi.aynaları elektirikli katlanır yapılabilirmi dedim eğer tesisat varsa oda yapılır araca yeniden yazılım yüklenip işler hale gelir dedi.içeriye girdim satış kısmına satış elemanına sport tan krom çıtalar kalktımı dedim yok o sadece sport tourer daki üst krom çıtalar için  geçerli dedi.sport donanımdan sadece kapı içi led,iç hava kalite sensörü ve usb kalktı dedi.neyse işlerimi halledip aydından kuşadasına döndüm ve gri şimşeğim bana süpriz yaptı yakıt tüketimini ölçtüm tekrar benzin aldım 128 km de 7 litre yakmış bunun 10 km si şehir içi artık ölsemde gam yemem  ;D (bu arada surtaş aydın`daki erdem ustaya çok teşekkür ediyorum arabayla sanki kendi arabasıymış gibi ilgilendi ve servisde deskde duran ozan bey 40 yıllık arkadaşım gibi her soruma samimi cevap verdi.)
ulaş hocam aynı sorun bende de vardı. ama o servis kolaya kaçmış izolasyon yapmak geçici çözüm.  benimkinde ve baka bir iki arkadaşta direkt stop lambasını  değiştirdiler.   aydın surtaş ise malesef  bu yolu seçiyor. o servisi çok iyi biliyorum  geçen aynısı bacanağımda oldu onada silikon yapacaklardı bacanağım beni aradı ve ona değişm talebinde bulunmasını söyledim, ve adamlar kuzu kuzu sipariş veridler parçayı. sıfır araba alıyoruz  böyle oyunlara gelmeyellim. arzıalı fitilden su alıyorsa komple değişim yapmak zorunda ama servis kolaya kaçıyor,

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet katılıyorum silikonlu çözüm yeni bir araç için tam ve ileriye dönük bir çözüm değil
teknik bir aksaklık varsa değiştirilmesi daha mantıklı

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

bir süre gözlüyeceğim en ufak sıkıntı çıkarsa sizin dediğiniz yolu deneyeceğim.uyarılarınız için teşekkürler.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aynı problem vardı, parça siparişi verdiler ve değişim yapıldı.Tabii bu durum, bir daha su kaçırmayacağı anlamına gelmiyor elbette.Koskoca fabrika hata yapabiliyorsa (contaların montajında hata varmış, kıvrık vaziyette monte edildiğinden aradan su kaçırıyormuş..) bizimkiler de pekala yapabilir. ;)
Ancak şimdilik sorun yok bende..

Not : "Araçlarımızın içi göl oldu" diyen arkadaşların başına gelenlerin, bir gün bizim de başımıza gelmeyeceğinin bir garantisi varmıdır arakadaşlar? Yani, oluyorsa oluyor, olmuyorsa bir daha olmayacaktır denilebilir mi? Aksi takdirde hepimizin, şu; "klimanın oraları" denilen yerleri bir kontrol ettirmemiz gerekmez mi? İnsan ürküyor da, kışta kıyamette su problemiyle uğraşmak zorunda kalmaktan..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Benim de şöyle bir ricam var sizlerden. Şimdi az çok herkesde bir fotoğraf çekebilen bir cep telefonu var. Böyle sorunları fotoğraflasak. Mesela göl oldu deniyor başıma gelmediği için bilmiyorum nasıl göl oluyor. Klimanın oraları nereler bunları görürsek nereye bakacağımızı biliriz. Mesela artık herkes kaliper neresi biliyor artık. Müşür ne demek biliyor artık.

Foruma fotoğraf yüklemek ile ilgili de açıklama yaptık, gerçekten çok kolay.

Sizlerden ricam sorunlarla, sıkıntılarla, tedavilerle ilgili yazıyoruz ama biraz da çizelim :)