bir servis hikayesi

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Geçenlerde yine yazmıştım.Arabamın sağ tarfında kırt kırt ses geliyor diye.Kardeşim tamirci olduğu için ona sordum telefondan.Alt rutilden olabilir dedi.Kendim bahçede arabayı askıya alıp altına girdim.sağ ve sol tekerleri sıkıcakontrol ettim.Baktımki benim sağ teker 1-2 cm boşluk yapmış.Alt rutil oynuyor.Sonra hemen sakaryada bir kaçtane servise göstereyim dedim.Önce birine gitiim.dedi sağ alt rutil boşluk yapmış onu değiştirmemiz gerek dedi.Kaça dedim toplam 100 ytl dedi.Peki parça dedim.Parça yan sanayi dedi.sonra bi başkasına sordum 120 ye yaparız dedi.

En iyisi yetkili servise götüreyim dedim.Onlara daha önce telefon ettim.Salıncağın tamamına 160 tl demişlerdi.Bende bari orjinal olsun komple olsun dedim.

Gittim yetkili servise bir usta girdi arabanın altına alt rutil dedi,ayrıca motor şanzuman kulağı kırık dedi.Sonra bu arabanın beşiği eğrilmiş ve düzeltilmiş iki vidası yok dedi.Peki nasıl olacak dedim.

salıncakla kulakçık kolay dedi.kulakçık 3 gün sonra izmirden getirtildi.Peki beşik dedim onuda değiştirelim dedim.Beşik kampanyalı 260 dediler artı 300 tl işçilik dediler.Tamam ozaman onuda değiştirek dedim.ama bir durum var dediler.Yeni beşik şaseye oturmama durumu var dediler.Nasıl olcak dedim.500 tlye şase düzeltilebilir dediler.

bana kesin bir şey söyleyin eğer şase düzeltmesi olamyacaksa hemen beşiği değiştirelim dedim.Garanti veremediler.bende masrafından dolayı vazgeçtim.Ama beşik normalde geçen yıllarda 800-900 tl idi.Fırsat kaçtı.

neyse salıncakla kulakçık değişti.Sonra ROT ayarı yapıldı.Ama ses yine gitmedi.Ustay sordum.Usta bana ROT kolununda eğri olduğunu söyledi.onun için servisle konuştuk indirimli 200 tl istedi.Vazgeçtim. arabayı aldım ve çıktım.

Şanzumanın üstünde yağ vardı.onu gösterdim.Kırank keçesi dediler.Ama arabamın yağını değiştireli 8000 km oldu.Hiç bir gram yağ eksilmemiş.bu yağ zaten 1,5 yıldır var veyere damlıyor.Şanzuman yağıda normal.Şanzumanı sökmek gerek dediler.Boş ver dedim.

Arabamda halen ilk kalkış ve duruşlarda ve tekrar gaza basınca ve virajlarda kırt kırt ses geliyor. oşekilde devam ediyom.

allah nasip ederse 15 gün sonra mersinde galericilere arabayı okutacam.sesler bana gıcık veriyor.Ayrıca bu arabayı ankarada serkan diye subayevlerinde bi galeriden aldım.Tam arefe gününe denk gelmişti.Dükkanın içi ALLAH ve Peygamber efendimizin ismiyle süslü idi.Babaları kolyukta oturmuş tespih çeken yaşlı bir amcaydı.Biraz onlara güvendim.sonra servis baktık ama servisler kapalıydı.Yol üstünde geçerken bir araç ölçüm istasyonuna bizi götürdüler.Adam arabayı öve öve bitiremedi.bana birde rapor verdi.yemin ederek sadece sağ çamurluk boyalı dedi.arabanın herşeyinin normal olduğunu söyledi.

aradan 15 -20 gün geçince arabanın darbeli olduğunu öğrendim.Ayrıca xenon far dedi yok,alarm bozuk,kumanda bozuk,öncam değişmiş,gögüs kaplama,motor yağı falan hiç değişmemiş,Filtreler daha orjinal fabrika çıkışı idi.Daha ne diyeyim.

Ben bir öğretmenim.Alnımın teriyle para kazanıyorum.O parayıda bankadan kredi çekmiştim.Ama aldandık işte.Rabbim inşallah o parayı onlarada YEDİRMEZ.Kaç defa telefonla ulaşmaya çaıltımsa çıkmadı. En son bana kardeşim sen aptalmısın arabaya bakarak aldın dedi ve kapattı.Bir daha aramadım.

Neyse sizinde canınızı sıktım.ama tecrübeler paylaşılamlı diye düşünüyorum.:mad::confused::eek:

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı veren adamlara ulaşın diyecegim ama,gitseniz ne değişecek ki?allahından bulsun o galerici..bence artık aracınızdan soğumuşsunuzdur,değişin..
biraz fazla km yapmıs ama temiz bir aracla değişirdim ben olsam..

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemde nasıl kardeş ya.halbusiki çocukluğumdan beri tam bir opel hastasıyım.Bu yaz satacam.Ben onu şahsa satamayacağım için galericilere verecem artık ne verirlerse.Ama yine bi astra alacam.

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka yerdeki galericileri bilmemde Ankarakilerden olduğunca uzak duraksın, araba pazarında bile heryerde onlar. Her türlü yalancılık var heriflerde. İlk araba alacağım zamanlarda şansına bazı şeyler öğrendim,denk geldim o zaman galeriden araba almaktan vaz geçtim.Herhalde bir daha gitmem oralara.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
2004 yılında 2000 model focus ghia hb aldık. adam kazasız dedi 22 miyardı o zaman. bir süre sonra kazalı olduğu sağ çamrluk ve ön düzende baya bir değişme olduğu kasgo kayıtlarından ortya çıktı. indirim istedik yok tabi eleman resti de çekti. sen misin bunu yapan olayı avukatla birlikte tüketici hakem heyetine götürdük. ayıplı mal olduğu için arabanın iadesine parasının da bize iadesine karar verildi. temyiz felan derken 2009 a geldik. icra takibi başladı. şimdi adam alacak 2000 model focusu verecek 22.000 tlyi yalan dolanla araba satmak da kolay değil. bunca yıldan sonra 150 bine gelmiş neffretle kullanılmış focusunu al bakalım kaç para edecek

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın abim Allah sabır versin.İnsanda Allah korkusu, kul hakkı kavramı yoksa o insandan herşey beklemek gerek.İçlerinde belki iyi insalarda vardır ama ben daha galerici esnafının dürüstüne rastlamadım.Tanıdığım galerici bi abimiz vardı İstanbul'da adam pazara getirdiği aracı vurdurarak çalıştırdı.Abi bu arabayı nasıl satcan dedım.Adam;boşver ben bunu satayım,sonrasında gelipte geri veremez diyor.Seninde dediğin gibi nice fedakarlıklarla biriktirip aldığın arabada böylesi sıkıntılar insanı yıpratıyor.Daha öncede başka bir konuda yazmıştım.1999 golf vardi arabayi sattim.Benden sonra 3 el değiştirmiş,en son alan kişi kasko yaptirmak isteyince arabanin motor aksamindan dolayi pert kaydinin olduğunu ve arabaya kasko yapilamayacağini söylemişler.Yani benden önceki sahibi arabanin altini yere vurmuş ve araba perte ayrilmis benim dahi ve benden sonra 3 kişinin bile haberi yokmuş.Malesef bu arabayıda abi dediğimiz galericiden almıştık.

Son düzenleme: