şanzuman yağı

masoksian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seyf Sanzuman yağı diyorum motor yagı değil yoksa ayrıyeten göremediğim bir yağ cubugu daha mı var

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başlığı turuncu renk olan bir yağ çubuğu var. bu çubuk otomatik şanzuman yağ çubuğudur. ama aracınızda af 23 şanzuman varsa yağ dolum çubuğu yok. kendi kendinize yapmamanız da benden tavsiye.

İyi günler...

Seyf Sanzuman yağı diyorum motor yagı değil yoksa ayrıyeten göremediğim bir yağ cubugu daha mı var

balkan opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ATF şanzıman yağı

opel araçların düz vites şanzımanında ATF şanzıman yağı kullanılmaktadır.

senelerimizi opel e vermiş bir firma olarak 80-90 vs numaralı yağları kullanmak kesinlikle şanzımanınızda 5.vitesin yanmasına veya ıstavroz kutusunun bozulmasına sebep verecektir.!!!!!!!

Yinede karar siz kullanıcıların
unutmayın şanzıman ihtiyacınız olduğunda biz burdayız

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

senelerimizi opel e vermiş bir firma olarak 80-90 vs numaralı yağları kullanmak kesinlikle şanzımanınızda 5.vitesin yanmasına veya ıstavroz kutusunun bozulmasına sebep verecektir.!!!!!!!

uyarı için teşekkürler.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"5. vitesin yanması ve istavroz kutusunun bozulması"nı biraz açıklayabilirmisiniz? Ayrıca- daha önce opellerin düz vites şanzımanlarında da ATF kullanıldığı yolundaki şikayete, opelin verdiği "hayır böyle bişey yok" şeklindeki cevap forumda yayımlanmıştı. Peki buna nediyorsunuz?
Selamlar..

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kendi isteği ile siteden ayrılan AhmetH nicki abime bu konuyu sordum.

kendisi orijinal hiç ellenmemiş şanzımanın diferansiyelini ıstavroz arızası yüzünden değiştirdi.Kesinlikle şanzıman yağının SAE EP80 olduğunu söylüyor.(İsteyen mobilube1 SHC 75w 90'da koyabilir)

Oda önce ATF koydu. Ancak kesinlikle bu yağın şanzıımana uygun olmadığını tecrübe etti.ATF yağı şanzımanı korumaz.5. vites yanması gibi "saçma" bir teriminde yağ eksikliğinden kaynaklanacağını belirtti.Ne kadar servis olursanız olun bunca sene bu bilgiyi idrak edememeniz sizin sorununuz.(araçların servis kitapçığında bile şanzıman yağının sae ep80 olduğu yazıyor).

Evet kesinlikle ATF yağ koyarsak şanzımana ihtiyacımız olucak o zaman yanınıza uğrarız.:mad:

diff2rz2.jpg

xxpr4.jpg

xxxxe8.jpg

ic2ao1.jpg

ic3uz6.jpg

Son düzenleme:

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ve Emp e katılıyorum yıllardır servisler tarafından düz şanzıman için cinayet anlamına gelen ATF yağı konuyor Opel Türkiye yi bile bu konuda şikayet var a şikayet ettiler ve Opel kendisi bile ATF konmaması gerektiğini söyledi zaten diğer taraftan sonuç ortada değilmi ? Opellerde rahat geçmeyen vitesler cartlayan geri vitesler dağılan dişliler ve tüm bunların sonucunda hala ATF konur diyen servisler ........

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar opelleri bilmem kacaktan dolayı ekleme degistirme yaptım pek bisey farkettigini soyleyemem ama aynı zamanda bmw 320 düz vites kullanıcısıyım bu aracın da sanzıman yagı değişimini ustaya sormustum ömürlük bunların yagları degistirirsen sorun yapar dedi baska bi düz vites bmwnin sanzımanının üzerinde belirgin sekilde lifetime yazdıgını gordum ne anlama geldigini sormustum omürlük yag var demek dediler benm bmwde 150bin küsürde yagı değişen astradan kat kat iyi vites gecisleri

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaslar opelleri bilmem kacaktan dolayı ekleme degistirme yaptım pek bisey farkettigini soyleyemem ama aynı zamanda bmw 320 düz vites kullanıcısıyım bu aracın da sanzıman yagı değişimini ustaya sormustum ömürlük bunların yagları degistirirsen sorun yapar dedi baska bi düz vites bmwnin sanzımanının üzerinde belirgin sekilde lifetime yazdıgını gordum ne anlama geldigini sormustum omürlük yag var demek dediler benm bmwde 150bin küsürde yagı değişen astradan kat kat iyi vites gecisleri

Herkese selamlar ömürlük yağ yoktur olsa motor yağı da ömürlük olurdu şanzıman yağı belli bir yıl sonra çamur gibi oluyor düz Vites de yağ seviyesini bilmiyorsunuz zamanla o yağ çamur gibi oluyor ve buda dislileri asındırıyor ve o akıskanlıgı bozulan yağ bazı yerleri zamanla tıkıyor ve yağın akmadıgı yerler asınıyor ve sanzımanı da motor gibi görün şimdi motor yağı eksilince ekliyorsunuz şanzıman da öyle yağ bakımı önemli bmw ile opeli kıyaslamak yanlış arada model ve kullanılan parça kalitesi vardır örneğin bende bmw nin yaptığı motorları begenmiyorum motor hafif olsun diye alüminyum karışımı parçalar kullanıyor ve motor ömrü az oluyor ve opel vivaro da Renault Trafic motoru var opel motor yapmayı bilmiyor mu diyeceksiniz opelin ticari araç geçmişi Renault kadar yok ve Renault dan motor desteği alarak ticari araçlarını geliştiriyor Mercedes'in bile Renault motor kullanacağını duymuştum bir model icin konuyu biraz saptırdım kusura bakmayın