Model yılı ve genel sorular

Tittytw

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba.
Taze G kasa astra sedan 2006 1.6 Classic sahibiyim araç henüz 65 binde.
Gaz hiç takılmadı, takılmayacak.
İlk elden bu yana ailemiz içerisinde kullanılıyordu, boşa çıkınca ben aldım.
Bu bilgiler altında birkaç sorum olacak;
-Genelde bu kasanın 2004’te sonlandığı yazıyor ama bizimki 2006 model bu nasıl olmakta, aracın kaç beygir olduğunu nerden öğrenebilirim.
- 500 kg altı karavan çekme tecrübesi olan var mı? Uzun yolda, rampalarda vb
-Parça problemi var mı? Genelde kritik noktalarda orjinalini kullanmaktan yanayım, yedekte şu parçayı bulundur gibi öneriniz var mı?
- Son olarak bakımları; alır almaz triger kayışı gergisi, akü, lastik vb. İşlemleri yıldan dolayı yaptırdım, termostad sürekli açık o değişecek. Başka bakmam gereken yerler var mı?
-Üzerinde cd413 CD/Radyo var orjinalliğini çok bozmadan aux girişi yapmak mümkün mü?
- Beygir gücünü bilemediğimden yakıt tüketimini de öngöremiyorum. Ne yakarlar?

Son düzenleme:

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
astralar genel olarak bir sonraki kasası çıkınca eski kasalar classic adı altında bir süre üretime devam eder.Astra f kasalar bir süre classic olarak devam etti.Astra G kasa classic 2 ve astra h kasa da classic 3 olarak üretildi.Sizin aracınız da bence en değerli Astra kasası olan classic 2 modeli.Bu motor olarak twinport olup olmadığını belirtmediğinizden yorum yapamayacağım.Ama parça problemi olacağını zannetmem.Periyodik bakımda gereken birçok kısmı yapmışsınız.Şanzıman yağını da orjinal veya kaliteli bir marka ile değiştirirseniz iyi olur.Bir de km düşük olduğu için fren balatalarını değiştirebilirsiniz.teyp kısmın da anlaşılan bu araca değer veriyorsunuz bu aracın orjinal teyibi ile oynamak yerine uygun fiyata orjinal bir çıkma teyip alıp aux yapmak daha mantıklı.Aracınız hayırlı olsun ve sağlıklı günler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
100 bg olmalı parçalarının hepsini bulursun bağzı trim parçaları hariç teybede yapılır tabi ama semaya bakmak lazım bluetooth yine yapılır iyi bir elektronikçi halleder

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
500 kg karavan çeker 2 vites düşürürsün yine çekersin. Çeki demiri işlenmiş olsun ruhsata gerisi kolay.
Yılda 5000 k güzel bir değer.
Karavanın fren tertibatı vardır ama sen fren disk balatanı değiştir sıvı bakımını yaptır.

Keyifle bin :)

Tittytw

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç astra sedan 1.6 G kasa classic twinport, sanırım aux / bluetooth girişli bir medya oynatıcısı şart görünüyor.
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

butterfly_effect_53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16XEP 105 bg'lik 1.6 twinport motor. 2007 yılına kadar H kasalarda da kullanılan motor.
Boğaz kelebeği temizliği, EGR kurum temizliği 40-50 bin km'de bir yapılırsa randımanlı çalışır motor.
Büyük sorunları olmayan atmosferik bir motor. Yağ bakımları, buji değişikliği aksatılmadan yapılırsa sorun açmaz. Motul, Mobil1, Shell, Liqui Moly gibi kaliteli tam sentetik 5-30, 5-40 kullanabilirsiniz. (10-40 yarı sentetik, madeni yağlar koymayın)
Bir miktar yağ yakabilir (7-8 bin km'de 300-400 ml kadar)

G kasanın hiçbir parçası için sorun yaşamazsınız.

bestdelen

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bunları bilmem benim için de iyi oldu, bende de 1,4 motor twinpot var. İlk aracım bana yetiyor, oldukça memnunum