Sağ arka sis lambası montajı ve kaput keçesi

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c lerde sağ arka sis lambası montajı çok zor bir iş mi? Bir yere sordum ve bunun biraz masraflı olacağını ve hiç bulaşmamamı söyledi... Duy yeri yok acaba bunu kendim nasıl açabilirim ve benim aracım dizel olmasına rağmen kaput keçesi koymamışlar bunun nedeni ne olabilir bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaput keçesi bazılarında var bazılarında yok.ben kullanmıyorum...duy takılıp sol taraftaki sislere uzanan yerden elektrik almak yeterli.fazla bi işi yok,az uğraşırsın.ankara'da falan işin olursa kaput keçesini satıyorum ben.

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaralıyım ama şu aralar ankara ya geleceğimi zannetmiyorum peki bu keçe kokpite vuran motor sesini de azaltır mı?

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaput keçesiyle alakası yok.yaptığı iş sadece motor sıcaklığının kaputun boyasına zarar vermesini önlemek.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşın bahsettiği zırıltı sanırım onu önler birde motorla göğüs arasında bir keçe olması lazım o var mı?

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c lerde sağ arka sis lambası montajı çok zor bir iş mi? Bir yere sordum ve bunun biraz masraflı olacağını ve hiç bulaşmamamı söyledi... Duy yeri yok acaba bunu kendim nasıl açabilirim ve benim aracım dizel olmasına rağmen kaput keçesi koymamışlar bunun nedeni ne olabilir bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

herhangibir oto elektirikçiye gidersen 30-50 tl civarında sağ arka sisi bağlarlar.

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın bahsettiği zırıltı sanırım onu önler birde motorla göğüs arasında bir keçe olması lazım o var mı?
o göğüs kısmındaki keçe var da kaptutun aldındaki yok kimisi iyidir al diyo kimisi gerek yok diyo bende bilmiyorum nae yapacağmı sis farını da yaptırasım var böyle çok hoş durmuyor arka sisler zaten öyle hababam sis açan biri değilim ama genede gözüme hoş gözüksün istiyorum:)

Son düzenleme:

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu biraz eskimiş ama yinede yazayım dedim.
Sağ taraftaki sis lambasını geçen hafta kendim bağladım. İlk önce çıkmacıdan yuvarlak duydan aldım, sonra sağ taraftaki sis lambasını söktüm, yuvarlak duy yerini ilk önce matkapla yuvarlak olacak şekilde küçük delikler açtım, sonra o delikleri bıçak yardımıyla birbirine birleştirdim ve daire oluşturdum.Ara sıra duyun büyüklüğünü kontrol ettim.Sonra duy üzerindeki üç tane tırnağın yerini işaretleyip yerlerini açtım.Orijinal gibi oldu su alması mümkün değil.
Sonra sol sis lambasından 2x0,75 antigron kablo ile bağlantı kurdum.Antigron kabloyu da tamponun arkasında bulunan demir profilin içinden geçirdim.Ek yerlerini izole bantla güzelce sardım.

İkisi beraber yanında çok güzel görünüyor..resim çekemedim çünkü fotoğraf makinam yok :)

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sağ sis lamba montajı zor değil zaten duy için açacağın yeri yuvarlakla işaretlemişler. işaretlenen yeri kestikten sonra duyu ister silikonla tuttur ya da orjinalduysa tırnakları var o şekilde tutturabilirsin sol sis lambasından da kablo çektin mi bitmiştir olay. sis lambasını olduğu yerden çıkarmak biraz uğraştırıyor. ama arkadan çok güzel bir görünümü var