Sadece paylaşmak istedim...

suphi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

image002kp4.gif

Bu fotoğraf, geçtiğimiz mart ayında meydana gelen bir ev yangınından sonra çekildi. Fotoğraftaki nesne, bildiğimiz elektrik prizi ve prize takılı içinde metal bir parça bulunan bir kutu.

Çıkan bir yangında çiftin evi tamamen yanmış ve geriye külden başka bir şey kalmamış. İyi bir sigortaları olduğundan, ev ve birçok eşya sigorta tarafından karşılanacak. Bu iyi haber.

Ancak, yangının sebebini öğrendiklerinde dehşete düşmüşler. Sigorta enspektörü birkaç saat boyunca küller arasında yangını çıkış sebebini araştırmış. Enspektör yangının başladığı yerin evin banyosu olduğunu tespit etmiş ve evin hanımına banyodaki prize ne gibi aletlerin takılı olduğunu sormuş. Kadın saç maşası, saç kurutma makinesi gibi bilindik şeyleri sıralamış. Enspektör kadının saydığı her aletten sonra "Hayır, bu yüksek sıcaklıklarda parçalanabilecek bir şey' deyip durmuş. Ardından kadın birden banyodaki prizlerden birinde Glade oda parfümünün takılı olduğunu hatırlamış.

Sigorta enspektörü hemen atlayıp yangının sebebinin bu cihaz olduğunu söylemiş.

Enspektör bu prize takılan oda parfümlerinin yangınlara diğer ev aletlerinden çok daha fazla sebep olduğunu söylemiş. Bu cihazlarda kullanılan plastiğin çok İNCE olduğunu ve hatta bir yangın sonrasında geriye böyle bir şeyin varlığını kanıtlayacak hiçbir şeyin kalmadığını anlatmış. Enspektör duvardaki prize baktığında, oda parfümünden geriye kalan iki metal parçasının hala orada olduğunu görmüş.

Çiftin banyoda kullandıkları oda parfümünün üzerinde küçük bir gece lambası bulunuyormuş. Gece zaman zaman ışığın sönükleştiğini ve ardından tamamen söndüğünü fark etmişler. Birkaç saat sonra ışık kendi kendine tekrar yanmaya başlıyormuş. Enspektör cihazın çok ısındığında lambayı patlatmak yerine sönükleştiğini ve soğuduktan sonra tekrar yanmaya başladığını, bunun da bir uyarı işareti olduğunu söylemiş.

Enspektör ayrıca birçok evin bu sebepten yandığını gördüğünden, kendi evinin hiçbir yerinde asla prize takılan tip oda parfümü kullanmadığını söylemiş.

(internetten alıntı.)

(Allah hepimizi ve sevdiklerimizi bu tür olaylara karşı korusun, aman dikkat arkadaşlar...)

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
saç kurutma makinası saç maşası sürekli prizde takılı duran şeylermiymiş fake bunlar ya...

ama bu kokular sağlığa zararlı diye biliyorum o yüzden kullanmıyorum...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yalan söleyim bana pek inandırıcı gelmedi

banyoda gece lambası ne alaka?

ayrıca tedaş banyo ve lavaboda prize izin vermez. eğer sonradan çekilmedi ise o priz oraya. bu tedaş'ın suçu...

önce ele alınması gerekenler bunlarken neden olayı glade marka oda parfümüne getirmişler anlamadım...

Son düzenleme:

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında tedaş izin vermese bile ben çoğu gittiğim evin banyosunda piriz vardı hatta ışık açma pirizi dahil...

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ne yalan söleyim bana pek inandırıcı gelmedi

banyoda gece lambası ne alaka?

ayrıca tedaş banyo ve lavaboda prize izin vermez. eğer sonradan çekilmedi ise o priz oraya. bu tedaş'ın suçu...

önce ele alınması gerekenler bunlarken neden olayı glade marka oda parfümüne getirmişler anlamadım...
Banyoda kapaklı prize izin veriyorlar diye biliyorum ayrıca banyoda priz gerekli. Ancak oda parfümü kullansam oda yada salondaki prize takardım niye banyoya takayımki:confused:

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okumuştum ben de daha önce. teşekkürler.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banyoda kapaklı prize izin veriyorlar diye biliyorum ayrıca banyoda priz gerekli. Ancak oda parfümü kullansam oda yada salondaki prize takardım niye banyoya takayımki:confused:
çoğu zaman onada izin vermiyolar. çünkü ilerde kapak kırılır veya bozulunca normak priz takılırsa vs die. bazende hiç kontrol etmiyolar.

tabiki banyoda lavaboda priz gerekli. konu o değil. burda bi suçlu varsa o da tedaştır onu demek istiyorum ben

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Görüşüm Oda Parfümü Meselesi Deil Yetkisiz Meslekdaş Demeye Haya Ettiyim Elektrikçi Arkadaşlarin Kullandiği Piyasa Mali Klitesiz Tessisatmalzemelerinden Kaynaklanan Ne Olduğu Belli Olmayan Sigortadan Bilinçsizce Yapilan Tessisatlarin Akibeti Bu Lütfen Bu Tür Işlerde Işin Ehlini Yetkili Arkadaşlari Bulun Derim