Sadece Merak :)

Opel Vectra 20.16v VS Volvo S40 mı

• Kullanılan toplam oy
    29
  • Anket kapatılmış .

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar demek oluyor ki s40 gecer(atmosferik) bence hala vectradan umudum var nasil oluyorsa ikisinde 2000 motor ayni güç ayni model volvo geçiyor arabalar eşit kiloda ama en kisa zamanda s40 ile yarismak farz oldu cümle alem görsün vectrayi :maden::maden::maden::):):)

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar demek oluyor ki s40 gecer(atmosferik) bence hala vectradan umudum var nasil oluyorsa ikisinde 2000 motor ayni güç ayni model volvo geçiyor arabalar eşit kiloda ama en kisa zamanda s40 ile yarismak farz oldu cümle alem görsün vectrayi :maden::maden::maden::):):)

Volvo S40 banko geçiyor çünkü vectra gereksiz uzun şanzımana sahipken volvo s40 daha kısa oranlı şanzımana sahip çok seri dolduruyor devir kadranını. Vectra hız arabası değildir zaten, volvo ile kıyaslarsanız her türlü hüsrana uğrarsınız, teknoloji farkı dağlar kadar var. Tekrar söylüyorum cümle alem görürse vectranızı gerçekten madara olacaksınız :confused:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün Vectra B'nin facebook sayfasında bi başlık görmüştüm;
"Beyler bir abi de Broadway var, benim Vectra 1.6 ile kapışmak istiyor. Ben kazanırsam eski kasa Doğan'ı bana verecekmiş." :D

Hani böyle bi kıyaslama olsa diyecemki tamam Vectra içinden geçer. Hatta bi sağından bi solundan geçerek yarış boyunca şovda yapılabilir :D Ama Volvo bence Vectra'nın içinden geçer :D

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volvo S40 banko geçiyor çünkü vectra gereksiz uzun şanzımana sahipken volvo s40 daha kısa oranlı şanzımana sahip çok seri dolduruyor devir kadranını. Vectra hız arabası değildir zaten, volvo ile kıyaslarsanız her türlü hüsrana uğrarsınız, teknoloji farkı dağlar kadar var. Tekrar söylüyorum cümle alem görürse vectranızı gerçekten madara olacaksınız :confused:

S40 dada uzun sanzuman olmali 2. Vitesse giderken 4. Vites çeviriyor bu bakımdan f23 cdx gibi .. f18 sanzuman daha avantajlı bu bakimdanda bakarsak sanzuman konusundan benim vectra cevirmiyor.:D 2 . vitesden 4. Vitesi .. Bu vectralar hiz arabasi değil de neden bu kadar beygir koyarlar 2000 2500 motor vectralarda var yani onlarda hiz araci değilse bu Vectra hiza bakmiyor konforada bakmiyor sert zaten araç Bu vectranin amaci ne... :mad::mad::):):)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel özetlemişsin olayı Furkan ;) Vectra dan vectra ya fark olduğu gibi volvodan volvoya da fark var.. Örn forumumuzdan kerem abimizin üzerinde çalıştığı vectra B 2.0 CDX in biraz daha dolu hali olan almanya vectra b lerini ben volvodan daha kıymetli tutarım..Mesela Türkiye'ye getirilmeyen motor ve vites opsiyonları var..Haliyle 1.6 GL vectra b yi zaten söz konusu bile etmeyin..Neticede volvo s40 sadece baba ve babannelere hitap ederken vectra b bana göre her yaş grubuna hitap ediyor...Tabi Volvo nun daha performanslı motorları olabilir ama benim bakış açıma göre (tüm kriterlerdeki ortalamalara göre) vectra b 1 adım öndedir...

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel özetlemişsin olayı Furkan ;) Vectra dan vectra ya fark olduğu gibi volvodan volvoya da fark var.. Örn forumumuzdan kerem abimizin üzerinde çalıştığı vectra B 2.0 CDX in biraz daha dolu hali olan almanya vectra b lerini ben volvodan daha kıymetli tutarım..Mesela Türkiye'ye getirilmeyen motor ve vites opsiyonları var..Haliyle 1.6 GL vectra b yi zaten söz konusu bile etmeyin..Neticede volvo s40 sadece baba ve babannelere hitap ederken vectra b bana göre her yaş grubuna hitap ediyor...Tabi Volvo nun daha performanslı motorları olabilir ama benim bakış açıma göre (tüm kriterlerdeki ortalamalara göre) vectra b 1 adım öndedir...

Sonunda benden yana vectrayi tutan biri cikti opel forumunda Volvoyu metetdiriyoruz.

Bu Türkiye ye neden o vectralar getirilmiyor almanlara özel Vectra mi o

Biri İsveç teknolojisi biri alman teknolojisi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi opel forumunda volvo metetmek ayıp birşey değil....ozaman bentley corvette m3 s4 burada araba değil opel ağababası ????

vectra ya ne yaparsan yap benim gözümdede sırıtır...babaanne arabası değilde vectra dan mutehait,mali müşavir,öğretmen,esnaf arabası olur....genç e hitap eden azıcık bir tarafı yok...
ama volvo derli toplu compakt aileye de gelir yapmayada gelir... bi bakın ya heico nun yaptığı volvolara :D gidişle alayına kralına herkese gider ?
vectra çarşıya pazara köye pikniğe gider ??oldumu ???
kıyaslama baştan gereksiz...opel in fanatizmi gene bastı...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkesin arabası kendine güzel bence, kıyaslamalar hep gereksiz :D
Yakınında vardır bi araba, mesafeyi belirlersin, çıkarsın boş otobana yardırırsın, kazanan bi bira ısmarlar olay biter :D

Bu tip olayları organize edecek ekip lazım ya. Mesela hemen o ekibe söyleyecen, bulacak bi S40 sahibi , bulacak bi Vectra B... Tabi onlarda kabul edecek hemen boş bir alanda bir yarış, polemik bitti :D
Ek olarak her moralim bozulduğunda açıp izlediğim, moralimi yerine getiren videoyu atayım, sizde izleyin :D

http://www.youtube.com/watch?v=1CWZ2gVLAfo

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S40 dada uzun sanzuman olmali 2. Vitesse giderken 4. Vites çeviriyor bu bakımdan f23 cdx gibi .. f18 sanzuman daha avantajlı bu bakimdanda bakarsak sanzuman konusundan benim vectra cevirmiyor.:D 2 . vitesden 4. Vitesi .. Bu vectralar hiz arabasi değil de neden bu kadar beygir koyarlar 2000 2500 motor vectralarda var yani onlarda hiz araci değilse bu Vectra hiza bakmiyor konforada bakmiyor sert zaten araç Bu vectranin amaci ne... :mad::mad::):):)

Ya dostum tamam sen vectra fanatiğisin anladık, vectranın amacı uzun yol ekonomisidir, kendi sınıfında alayına gider yapan ekonomik motoru var. 136 beygir koymuşlar diye onu kullanacağın anlamına gelmez, zaten o 136 beygiri sürekli kullanırsan 1 haftada eline alırsın arabayı yatar sarar sürekli yüksek devir yüzünden. Türkiyede üretildi, türk insanı ucuzdan araba sahibi olsun mantığı hakimdi başka bi esprisi yok yani.
Serdar arkadaşıma da katılamayacağım, vectra vectradır, özellikle vectra B bir çok yönden zayıftır. Yol tutuşu kepazedir, şahinden inip vectraya binen yol tutuşuna hasta oluyor, volvo S40 ile kıyaslanması bile saçmadır ve aynı zamana ait Audi A4 lerden çok daha üstündür volvo s40 yol tutuşu. İyi bir noktaya değinmişsiniz, opel alman değil amerikan malıdır yani kapitalist düzenin ucuz maliyetle üretilen arabalarından biri. Volvo da sosyalist isveçin ürettiği sac kalınlığından iç malzemesine kadar kalite kokan, teknoloji olarak alman iye bahsettiğiniz opel ile kıyaslanmayacak kadar kalitelidir her anlamda.
Babanne ve dede arabası olarak görülebilir ama vectranın içinden geçtiğinde bıraktığı o buruk his bence tartışmaya değer ;)

Bir insanın vectra almasındaki bir kaç sebep, ucuz olması, piyasasının volvodan hızlı olması, türkiyede volvoya göre daha çok borusu ötmesi, yedek parçasının şahine kafa tutar seviyede ucuz olması, ustasının volvoya göre çok olması...l, benim ilk almak istediğim araba volvo s40 idi ama yedek parça, piyasasının hızlı olması ve parçasının ucuz olması sebebiyle opeli seçmiştim, falan filan...

Resimlere baktığımızda volvo aslında görsel açıdan vectraya göre çok da kötü değil

23891970013_large.jpg

123.jpg

Velhasıl her iki arabanın da tüketici kitlesi farklıdır, opel vectra B özellikle barzoların eline düştü, hastası olduğum arabadan tiksindim artık. Her daim özel ve doğallığından taviz vermemiş olarak hayatına devam edecek veya hayatına sona erdirecek volvo diyorum ben. Dolu boş farketmeksizin aynı silindir hacminde ve aynı besleme mantığında çalışan volvo opelin içinden geçer, kalıbımı basıyorum bu konuda...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:27 ----------

şimdi opel forumunda volvo metetmek ayıp birşey değil....ozaman bentley corvette m3 s4 burada araba değil opel ağababası ????

vectra ya ne yaparsan yap benim gözümdede sırıtır...babaanne arabası değilde vectra dan mutehait,mali müşavir,öğretmen,esnaf arabası olur....genç e hitap eden azıcık bir tarafı yok...
ama volvo derli toplu compakt aileye de gelir yapmayada gelir... bi bakın ya heico nun yaptığı volvolara :D gidişle alayına kralına herkese gider ?
vectra çarşıya pazara köye pikniğe gider ??oldumu ???
kıyaslama baştan gereksiz...opel in fanatizmi gene bastı...

senin canını yirim, yorumunu okumadan yazdım bende bişiler :D Opel en iyisidir, opel süperdir mantığından sıyrılamadı kimse , opeli alman diye biliyorlar çok garibime gidiyor. Bizim facebook sayfasında öyle adamlar var ki 270 kadran devirmiş falan aboooo :D Yer uçağı, asfalt canavarı, otoban dinazoru falan tey tey tey :D