Rölanti dengeleme sorunu

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Geçen yaz aracımda silindir teklemesi nedeniyle supaplar ve ateşleme bobini (DELPHI) değişti. LPG kullanıyorum. Yine aynı sorun ortaya çıkacak diye korkuyorum. Çünkü belirtiler aynı.

Durur vaziyette gaz 2500 civarı iken ayağımı gazdan çekince 500 devirin altına düşüyor geri rölantiye çıkıyor ve bazende çıkamıyor stop ediyor. 200 kmdir şehir içi benzinde kullandım. Fakat durum aynı.

(20.000 km önce gaz kelebeği ve 7000 km önce egr temizliği yapıldı. 500 km önce Hava filtresi, yağ ve yağ filtresi değişti. Herhangi bir hata kodu yok.)

Yorumlarınızı bekliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Rolanti ayarlayan bir parça var kurum bağlamış olmasın...

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parçadan olduğunu nasıl anlayabiliriz? Temizlenir mi yoksa değiştirmek mi gerekir?

Aslında ben de bundan şüpheleniyorum. Zira sabah hava 9 derece idi ve araba güneşte idi. 20 km yol yaptım. Sonra durunca rölanti 1100 devirlerde idi. Normal mi?

Rolanti ayarlayan bir parça var kurum bağlamış olmasın...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Temizleniyor. Benim aracımda sorun çıkardı yenisini aldık ama yenisi eskisini arattı bizde temizledik içinde kurumlar filan vardı takıldı sorun çıkarmadı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Boğazı temizletin,
rolanti ayarlayıcıyı temizletin.
Motor yeni olduğuna göre %30 düzelir.

Düzelmese Egr nin fişini çekin, öyle deneyin. Düzelirse yeni Egr.

Gene mi düzelmedi? O zaman yeni bir rolanti ayarlayıcı ile deneyeceksiniz.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
astra g elegance larda rolanti ayarlayıcı yok bildigim kadarıyla gaz kelebeği elektronik oldugu için kendi ayarlıyor diye biliyorum yanlıssam düzeltin.. sorun muhtemelen egr valfindedir. temizletmeyi deneyin yada iptal etmeyi.

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet gaz pedalı elektronik ama rölanti ayarlayıcı var mı bilmiyorum. Bugün ustaya götürdüm. Gaz kelebeğini çıkarmadan bir ilaçla temizledim tamamdır dedi. Ama gel gör ki düzelmemiş.
Rölanti araba iyice ısınana kadar 1200 devir ve gazı bıraktığımda devir çok yavaş iniyor. Sanki kendi kendine gaz alıyormuş gibi. Bazende çok hızlı inip toparlayamıyor ve stop ediyor. Artık ya arabayı değiştireceğim ya da ustayı :) Ama arabama kıyamam :)

astra g elegance larda rolanti ayarlayıcı yok bildigim kadarıyla gaz kelebeği elektronik oldugu için kendi ayarlıyor diye biliyorum yanlıssam düzeltin.. sorun muhtemelen egr valfindedir. temizletmeyi deneyin yada iptal etmeyi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:50 ----------

Aşağıdaki adresteki benim araca uygun rölanti ayarlayıcı değil mi?
http://www.ebay.com/itm/IDLE-MOTOR-C95166-OPEL-17108187-17111946-17113196-/150540309421

Bir de Gaz Kelebek Potansiyometresi var ne işe yarıyor bilmiyorum.

Son düzenleme:

ibrahim.karakus.10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Benim astra g kasa aracim var ayni sorun bendede var gaza geçince tekleme yapoyor gaz ibresi 2-2,5a yükseliyor kendi kendine. Rolantide de öyle. Isinmayinca gaza hafif basinca ibre geriye iyice düşüyor 1in altına sonra 1e xikana kadar tekliyor sonra 1de durup düzeliyor 2dk sonra Rolantide tekrar ibre bi anda 2ye yukselip iniyor tekleme yaparak. Birsürü ustaya goturdum lpg nin heryerini söküp söküp denediler hiç biyerinde sorun bulamadilar. Egr yi söküp temizlettim 4gun oldu tekrar hafif hafif ayni sorunlar başladı ne yapmaliyim artık bunaldim

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr boğaz kelebeğini temizletin. birde hava filtresi borusunun üzerinde ön camla arada bir fiş var o parçayı temizletin...