plaka çerçevesi iptal etme

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: plaka çerçevesi iptal etme

MuratS link' Alıntı:
Harun hocam bant kesinlikle bu aşağıdaki marka olacak üst koruması kırmızı ancak içi şeffaf.. Zaten bantın kendisi reaksiyona geçiyor ve eriyor.. Silikon sıkmışsın gibi... Ben kendi aracıma ve mücahit in aracına uyguladık hatta mücahit in aracına az geldi bant ona rağmen çok sağlam tuttu.. Dikkat etmen gerekenler:

Plakalığı sökerken parçala abi.. ֖nce alttaki reklam kısmını kanırttır parçala ama dikkat et tornavida falan sokarken plakayı çizme.. Ve en önemlisi plakalar çok dandik olduğunda çekerek çıkartmaya çalışma tamamen alt kısmı parçala o kendisi aşağıya gelir zaten.. Sonra 2 vida çıkıo ortaya onları sökeceksin.. Plakanın arkasını güzelce sil ıslak bezle ve sonra kurut.. Aynı şekilde tamponu da sil ve kurut.. Bu bantı kullanırken arka tamponda 2 tane çıkıntı var vidaların olduğu bu yüzden bant seviyesini yüksek tutman lazım gerekirse üst üste 2 tane bant yapıştır plakaya.. ֖n tamponda ise dikkat etmen gereken hafif bir kavis vermen lazım tampona uyması için yoksa plaka atar.. Diz çök dizine yerleştir plakayı çok hafif güç uygulamadan 2-3 yerden plakayı esnet.. Sadece ortadan esnetmek bi işe yaramıyor kenarlarddan da biraz esnetmen lazım.. Yine dikkatli davranman lazım çünkü plaka zaten aliminyum mudur nedir çok dandik yamuluyor :)

Bu dediklerimi uygula silikona bile gerek yok çünkü zaten bu bant silikon bazlı kendi dükkanımda satıyorum 15 tl :) Dışarda da daha fazla verme sakın...

֖nemli not: Hava yağmurlu olmaması lazım en az 2-3 gün yağmur yağmayacak şekilde ayarla.. Ve kesinlikle 20 derecenin altındaki havada deneme çünkü bu bant o sıcaklıklarda uygulanabilir sadece...

cift-tarafli-silikon-montaj-bandi-3m-scotch-4010.jpg
Murat kardeşim bu ayrıntılı ve ince açıklama ve uyarılar için teşekkür ederim. E bu kadar anlatmaya yaparım heralde. Ancak o marka bant bulabilir miyim bilmiyorum, bakacağız artık, garanti olsun diye ben yine silikonda kullanacağım. Hep fobimdir plakası düşmüş araçlar. ևukrların içinde plakalar olur hami, o duruma düşmek istemem, tekrar teşekkür ediyor hatta bunu sayısal verilere dökerek bir tık atıyorum sana  kahka536

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
Murat kardeşim bu ayrıntılı ve ince açıklama ve uyarılar için teşekkür ederim. E bu kadar anlatmaya yaparım heralde. Ancak o marka bant bulabilir miyim bilmiyorum, bakacağız artık, garanti olsun diye ben yine silikonda kullanacağım. Hep fobimdir plakası düşmüş araçlar. ևukrların içinde plakalar olur hami, o duruma düşmek istemem, tekrar teşekkür ediyor hatta bunu sayısal verilere dökerek bir tık atıyorum sana  kahka536

Tekzenlerde satılıyor hocam. Fiyatı çok fazla da değil. Ama gerçekten iyi tutuyor.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Silikon ile bant mutlaka olmali. Bant dik yapismazsa hem toz biriktiriyor hemde yagmur yada yikama suyunu tutuyor zamanla deformasyona ugruyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün koçtaştan aldım malzemeleri, bantı gözüm tuttu, silikon da aldım. Haftasonu operasyona olacak diye düşünüyorum. Ben evlat da yardım edecek anlaştık. dancee önceki ve sonraki resimler diye paylaşacağım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
Dün koçtaştan aldım malzemeleri, bantı gözüm tuttu, silikon da aldım. Haftasonu operasyona olacak diye düşünüyorum. Ben evlat da yardım edecek anlaştık. dancee önceki ve sonraki resimler diye paylaşacağım.

Hocam yapıştırma işlemini yaptıktan sonra kağıt bant ile de üzerinden yapıştırın. 1 gün üzerinde kalsın. Hem tozdan hem sudan koruyacaktır :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam yapıştırma işlemini yaptıktan sonra kağıt bant ile de üzerinden yapıştırın. 1 gün üzerinde kalsın. Hem tozdan hem sudan koruyacaktır :)
Bir de kağıt bant mı lazım şimdi? Masraf gittikçe artıyor  011zaa . Modifiye zor iş bre  kahka536

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

harunhoca link' Alıntı:
Bir de kağıt bant mı lazım şimdi? Masraf gittikçe artıyor  011zaa . Modifiye zor iş bre  kahka536

֖yle maalesef, modifiye zor iş yaptıkça da yapası geliyor insanın. Silikon tabancanız var mı  011zaa  011zaa

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben kagit bant kullanmadim. Cokta bir trasi yok acikcasi. İcin rahat olsun istiosan kullan hocam.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
֖yle maalesef, modifiye zor iş yaptıkça da yapası geliyor insanın. Silikon tabancanız var mı  011zaa  011zaa
Bir de silikon tabancası mı lazım? Ben iade edeyim malzemeleri? kurtulayım.  kahka536

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:

+1

hatta aşama aşama da fotolarsanız kendisi uygulayacak olan arkadaşlara faydası dokunur  dft012