philips zenon farlar...

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba, enjoy p.p aracıma bugün philips marka zenon taktırdım. serviste yaptırdım bu işlemi ve servis olduğu için bir hayli tuzlu. ama çok yakıştı gerçekten tavsiye ederim. yanlız bir tek park'lar eski haliyle sarı kaldı. almanya parkların üretimine yeni başlamış. yaklaşık 1-2 ay sonra türkiyeye gelir dediler. sizin bildiğiniz zenon park yapan yada led takan bir yer varmı istanbulda? teşekkürler.

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: philips zenon farlar...

Bende geçen hafta sonu xenon far için servis ile konuşmuştum  philips xenon farlar led ışıklar ve iç aydınlatmadaki lambalar için toplam 550 tl fiyat verdiler. Hatta serviste çalışan ustada da Yeni astra  sport var kendi aracında aynı uygulamayı yapmış onu inceledim gayet güzel olmuş.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn alpayf1
hayırlı olsun xenonlar, mümkünse örnekleme açısından resimleri de paylaşabilir misiniz?
Parklar için de beyaz ampul kullanmıştı arkadaşlardan birisi
ayrıca xenon tam renk kodu nedir acaba?

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en yakın zamanda resimleri paylaşıcam.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Resim istiyoruz abi. Cosmosu olmayanlar için büuük yol gösterici olur.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mecekli xenonun tanesi 1900 küsürl diydi hüsnü öyle yazmıştı sanırım. Yani çifti yaklaşık !!!   Bunlar merceksiz bildiğimiz sanayi tipi xenondur.

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

28 ocakta resimler geliyor arkadaşlar. paylaşıcam

Yilsev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

29 ocak olmuş. merakımız devam ediyor. beklemedeyiz resimler için.

bu arada mercek konusu xenon'a has birşey değil bildiğim kadarıyla. yani yeni arabaların farlarında genellikle mercek oluyormuş. xenon uygulamasında da mevcut merceği xenon kite adapte ederek mercekli bir xenon sistemine sahip olunabiliyormuş.

detaylı bilgi isteyenler için bir site buldum. http://www.xenonmercek.com/

hepsiburada.com da philips in bi-xenon kiti vardı 700 küsür tl. muhtemelen piyasadaki en kaliteli kitlerden birtanesi.  http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-h4-uzun-kisa-6000k-xenon-kit-011273/ProductDetails.aspx?productId=otm011273&categoryId=271585

bu kiti merceksiz kullanmak ziyanlıktır zaten bana göre. bir de trafikte sıkıntı oluyormuş merceksiz xenonlar. sonradan taktırma yasakmış ceza kesiliyormuş. ama özellikle aracınız yeni ise ve mercek uygulaması da yaptırdıysanız ve karşıdan gelen bir polis sürücünün gözlerini almazsa o zaman çok da dikkat çekmeyecektir diye düşünüyorum. ama merceksizler kesinlikle karşıdan gelen için işkenceden başka birşey değil.

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar xenon far olan bi araçta far yıkama + mercek olması zorunludur.trafik bunu istiyor ki çokta haklılar çünkü bildiğiniz üzere xenon ampullerin ışık geri verimi çok yüksek ve bu ışık hüzmeleri bir noktaya toplanmadığı sürece dağlara taşlara gidiyor e haliyle karşıdan gelen aracın şoförünün gözlerini alıyor.sırf araç güzel görüncek diye bencillik yapılıyor gibi geliyor bana merceksiz xenon.