Pejo Partnır 2.0HDI

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, arabaya takas teklifi geldi de 2006 model pejo partnır 2.0HDI veriyorlar. Bu arabaların piyasası nasıldır? Takaslasak kolay satabilir miyiz, satmasak kullanımı nasıldır. En son çıkan dobloları seviyorum, onun haricinde bu tip arabalardan pek haz etmiyorum.

Combo,Doblo,Connect gibi arabalarla içli dışlı olmuşluğum var, bu modeli tanımıyorum, bilen fikri olan beni seven sevmeyen herkes yorum yaparsa sevinirim, saygılar efenim :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert, kardeşim öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun diyeyim..Senin opeller üzerinden otomobil okumalarına güveniyorum..Bu yüzden klişe olacak ama içine siniyorsa değiştirmenizde sakınca görmüyorum...2.0 HDI motor ve ticari araç olması tutarlılık ve çelişikliliği bir arada sunuyor gibi...Yani yakıttan ekonomi sağlatırken her yıl vergisi ve muaynesi yüzünden de pek alışkın olmadığınız yaşam tarzı sunar sınıfı itibariyle de :) yani vectra b den sonra bu araç muhakkak uçaktan inip kayıkçı sandalı etkisi bırakır...

Ancak km sini hesaba dahil etmediğimizde 10 yıl daha genç bir araç kullanıyor olacaksınız..Onun dışında size ne getirir sizden ne götürür açıkçası net tarifler veremiyorum..Tekrar hayırlı olsun kardeşim :good:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bir işarettir diyerek belki kaderimiz partnır olabilir diye dedim, çünkü 3 ayrı partner teklifi geldi :D Bizzat kullanıcısı olanlara danıştım, yakıtı bile fazlaymış, "geneli hor kullanılmış olmakla birlikte partner+ 4bin gibi bir para alırsan verirsin, arabanı da galeriye verirsin ki araban 16-17bin gibi bir rakama tekabül eder" sonucuna vardık. Gönlümde yatanı zaten sen biliyorsun, hayırlısı demekten başka birşey gelmiyor elden, neticede aileye ortakçı konumundayız :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hiç gerek yok partner gibi ticari araçlara,vectra iyidir :) Satmayı düşünme sebebin ne bu arada ?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümle kurmadan izah edeyim selo :D

sqplox.jpg

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düzelttim, click for full size denen zırvalık işte :D

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
2.0 modeli tutulmadı yakıt ve vergi yönünden. O grubun en iyi modeli 1.6hdi motorlu olanıdır. 1.9 u bile berbat ötesi. Ayrıca benzinli arabadan sonra partnerin çalışması traktör gibi gelebilir çünkü opelin en eski dizeli bile o araçlardan daha sessiz çalışıyor. Eski şirketimizin tüm binek araçları partner 1.9 motordu rampalarda 5 kişiyle adamı kanser ediyordu. Ama 1.6 iyidir, 2.0 piyasada çok yoktur söylediğim gibi vergi dilimi bir üst segmentte oluyor örneğin. 1.9 motor 300 ödüyorsa 390 ödüyor bu araç ve traktör gibi.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bence de pek yanaşma partnere opelden inince serdarında dediği gibi at'tan inip eşeğe bineceksin ha desen ki wolsvagen caddy, connect o zaman bişey demem ama partnere hiç gerek yok.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisi farklı sınıf araçlar. Ticari bir işle ilgilenecek, hafif yük taşıyacaksanız işinizi elbette görür ama arkadaşların dediği gibi 1.6' ları daha makbül. Yoksa otomobil sınıfı vectra ile ticari sınıf bir araç niye takaslansın ki? Kullanım şekli farklı, vergisi farklı, muayesi farklı, konforu farklı yani herşeyi farklı bir araç. Binadaki bir komşumda 2010 1.6 hdi beyaz renk olanı var ve hususi kullanıyor çünkü eşi, 3 çocuğu ve annesi var ve aynı evde kalıyorlar(bu arada ev dublex). Vectrayı yaş itibariyle yenilemek istiyorsanız otomobil sınıfında 2005-2010 arası bir C sınıf araçla değiştirin yeterlidir bence.