Pedallarda hissedilen tıkırtı

Gokhanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.1.4 astra classic aracimda ayağım pedallarda iken direksiyonu çevirdiğimde ayağımın altında tıkırtı hissediyorum.Ses yok, ama sanki bir şeye tık tık vuruyor gibi hissediyorum pedallardan.Daha önce başına gelen ve nedenini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.tesekkurler

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel anlamda direksiyon ve pedallarda yoldaki pürüzleri hissettiren bir yapısı var.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Paspas ı kontrol edin o takılıyor olabilir

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gokhanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar.Ama yol ya da paspas ile alakalı değil, kontrol ettim.dururken ya da giderken, ayağımı pedala hafifçe koydugumda direksiyon dönerken gtik tik diye birseye vurma ya da sürtme gibi birşey hissediliyor.cozemedim

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z rotlar yoprandığı zaman direksiyonu çevirince kıtır kıtır şeklinde sesi duyarsınız,
ses ve titreşim ön alttan geldiği için pedallardan geldiğini sanabilirsiniz,ihtimallerden biri bundan olabilir.Araç haraketsiz ve çalışır durumdayken direksiyonu sağ veya sola uzun süre döndürüp deneyebilirsiniz.

Gokhanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z rotlar yoprandığı zaman direksiyonu çevirince kıtır kıtır şeklinde sesi duyarsınız,
ses ve titreşim ön alttan geldiği için pedallardan geldiğini sanabilirsiniz,ihtimallerden biri bundan olabilir.Araç haraketsiz ve çalışır durumdayken direksiyonu sağ veya sola uzun süre döndürüp deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.Dediğiniz gibi dururken ve hareket halindeyken direksiyonu çevirdiğimde durum aynı.Dün bir ustaya sordum, dediğiniz gibi z rotalardır dedi.Kışı atlat, yaza kadar idare eder dedi.Sorun olur mu, daha büyük iş çıkarır mı acaba şuan yaptirmamak

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun oysa, fazla para tutmaz yaptırın gitsin kafanız rahat eder derim.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal z rot pahalı,2ad yan sanayi delphi yada benzeri alıp taktırabilirsiniz tanesi 25/30tl civarı,diğer ismi pek duyulmamış yan sanayiler çok çabuk boşluk yapıyor,yazın ön takım vs maliyeti yüksek bakım yaptıracaksanız ustanızın dediği gibi bekleyin tek seferde yaptırın fakat yaz aylarını beklemenin özel bir nedeni yoksa şimdi yaptırın gitsin.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Delphi veya BSG zrot alıp taktırın. Alt takımda eskiyen parçaları çok geçmeden değiştirmek lazım. Görevini yapamayınca diğer parçaların üzerine ağırlık biniyor bu sefer onlar da daha hızlı eskiyor

Gokhanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim.Bu sorunun direksiyon pompasından oluşma durumu nedir ? Böyle bir yorumda bulundu arkadaş