Panaromik Sunroof...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki komik ama sormadan yapamayacağım. Aracımı almadan önce Panoramik sunroof'lu 3 kapı sport corsa alacaktım. Ama 2 ay için sipariş aldıklarından dolayı vazgeçip enjoy aldım. Ama şu panoramik sunroof olayı aklıma çok takılıyor. Bunu sonradan yaptırmak mümkün mü?

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki mümkün,aracın tavanını kesiyorlar,sonradan ona göre tekrar tavan kaplaması hazırlanıyor ya da orjinal tavan döşemesi ona göre kesilip biçiliyor,ayarlanıyor.Ama sonradan yaptırırsan (ki zatten maliyetli bir olaydır) pek de memnun kalmazsın.Su girmeme olayına kimse tam bir garanti veremez.Girmezse de sızıntılar olacaktır.İyi bir fitilleme de yapılsa,başka bir yerden bir problem olacağını zannediyorum.

Panoramik dediğin orjinaldir zaten senin aklındaki gibi.Ama sonradan cam tavan yapılamıyor her yerde.Büyük bir suroof yapılır.Orjinal eğimde bir cam bile yapılsa fırında,yine de en küçük bir durumda,kaza ya da benzeri bir problemde aynısını tekrar yaptırman gerekecek.Gözün kapalı 3 milyar'dan çıkarsın cam tavan için :)

Çok düşünüyorsan sunroof yaptır sadece,işçiliğine güvenilir bir yerde,güzel bir montajla minimum 750-800ytl'den başlar fiyatlar...

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonradan yapmalar ilerki zamanlarda su sızdırıyor dıyorlar en iyisi sifirken yaptırmakmıs boyle birsey duydum

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en garantisi orjinal halindeyken yani sıfırken sunroof lu alacaksın sonradan yapılanlar için pek garantili olmuyor deniyor

Armada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sunroof bende yaptırdım 2 yıl garanti veriyolar, şuana kadar gayet memmunum en ufak bi sorun cıkarmadı.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sunroof bende yaptırdım 2 yıl garanti veriyolar, şuana kadar gayet memmunum en ufak bi sorun cıkarmadı.

peki nekadara yaptırdın? Ve kullanım manuel mi? otomatik mi?

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki mümkün,aracın tavanını kesiyorlar,sonradan ona göre tekrar tavan kaplaması hazırlanıyor ya da orjinal tavan döşemesi ona göre kesilip biçiliyor,ayarlanıyor.Ama sonradan yaptırırsan (ki zatten maliyetli bir olaydır) pek de memnun kalmazsın.Su girmeme olayına kimse tam bir garanti veremez.Girmezse de sızıntılar olacaktır.İyi bir fitilleme de yapılsa,başka bir yerden bir problem olacağını zannediyorum.

Panoramik dediğin orjinaldir zaten senin aklındaki gibi.Ama sonradan cam tavan yapılamıyor her yerde.Büyük bir suroof yapılır.Orjinal eğimde bir cam bile yapılsa fırında,yine de en küçük bir durumda,kaza ya da benzeri bir problemde aynısını tekrar yaptırman gerekecek.Gözün kapalı 3 milyar'dan çıkarsın cam tavan için :)

Çok düşünüyorsan sunroof yaptır sadece,işçiliğine güvenilir bir yerde,güzel bir montajla minimum 750-800ytl'den başlar fiyatlar...

can hocam verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Yaptırmak istiyorum ama bu en az 2 yıl alır. İnşallah o zamana daha orjinal bir iş yapılabilir.

en garantisi orjinal halindeyken yani sıfırken sunroof lu alacaksın sonradan yapılanlar için pek garantili olmuyor deniyor

evet en iyisi orjinal almak. Ama dediğim gibi 2 ayda insanın fikirleri çok değişir. 2 ay beklerken başka araçta alabilirdim. Bu arada orjinal sunroof'lu araç içinde 2 yıl garanti veriyorlar.

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide zaten servis yapmıyomu panaromik farkını ödediğimizde yoksa fabrikadanmı öyle geliyor.ayrıca panaromik sanroof opyionunun yanında ve bazı opsiyonların yanında neden (essentia hariç) yazarlar?bilen varsa anlatırsa sevinirim.essentianın sacı dahamı incede yapamıyolar :)