Öyle bir çukura düştüm ki...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün her zaman  geçtiğim yolda bir sürprizle karşılaştım. Yanımda eşim öyle sarsıldı ki Allah Korusun sanki kaza yapmış gibi olduk. Nasıl bir çukur olduğunu bilmediğim bir çukura düştü ön sağ teker. Kar suları eridiği için hem su birikintileri rampa olduğundan akıntı vardı, hem de sular tüm çukurlara dolmuş puslu havada aydınlatmayan farın da yardımıyla düz yol düşüncesiyle en az 40 km hızla girdim ve çıktım çukura.

O nasıl bir kütlemedir, eşim yanımda bağırış çağırış... 100 m gittim durdum karanlıkta bir şey göremesem de çok şükür ki bir şey yoktu tampon, çamurluk vs. ևukur en az 40 cm derinliğinde 1.5 m2 genişiğinde falandır. Nasıl anladım bunu ben karşıya geçtim aracı durdurdum, ekmek alıyım derken marketten, öyle bir ses geldi ki karşıdan, girdiğim çukura meğerse sadece ben değil geçen tüm arabalar düşüyormuş. ևünkü kapkara bir su birikintisi asfaltla bütünleşmiş...

şunu sormak istiyorum aslında, böyle durumlarda jant vs. lastik balance ayarlarında bir problem olup olmadığını nasıl tespit edebiliriz? 3000 kontrolüne azz kaldı, acaba o kontrolde bunu da yaparlar mı? İşin kötüsü kartel muhafazam henüz yok.... Acilen taktıracağım bu olaydan sonra... Ayrıca eğer hızım daha fazla olsaydı direksiyon kontrolünü bile kaybedebilirim. O drece sarsıldı araba.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Öyle bir çukura düştüm ki...

balance yada rotta anormallik olduğunu sizde anlarsınız araç sağa yada sola çekme yapıyormu.süratte direksiyonda titreme varmı varsa gösterin servise gittiğinizdede alt takımıda bi yoklatın her ihtimale karşı geçmiş olsun

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
balance yada rotta anormallik olduğunu sizde anlarsınız araç sağa yada sola çekme yapıyormu.süratte direksiyonda titreme varmı varsa gösterin servise gittiğinizdede alt takımıda bi yoklatın her ihtimale karşı geçmiş olsun

Teşekkürler. Onu denemek için vaktim olmadı. 3 km daha kullandım ama hız yapıp boş yolda deneme şansım olmadı. Onu ben de merak ediyorum. Lastik havalarına bile bakmadım. Sabah kalktığım lastiğe bile bakmam gerekiyor sanırım.

punta324

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun..peki 3000 kontrolü nedir acaba?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler. Ben de forumdan öğrenmiştim. Ücretsiz kontrol ediliyormuş araç sanırım. 3000 km de kontrol ediliyormuş. Neleri kontrol ediyorlar bilmiyorum. Acaba bu kontrolllerin içinde neler var? Onu bende bilmiyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.ben geçen gün 55 tlye aldım 10 tlye de taktırdım kartel muhafazayı.65 lira için karteli dağıtmaya değmez.en kısa zamanda taktırmanızı tavsiye ederim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
geçmiş olsun.ben geçen gün 55 tlye aldım 10 tlye de taktırdım kartel muhafazayı.65 lira için karteli dağıtmaya değmez.en kısa zamanda taktırmanızı tavsiye ederim.
eketen link' Alıntı:

Teşekkürler arkadaşlar.

Ve beklenen son. Sabah gündüz gözüyle bir bakıyım dedim ki, edition klasik demir jant biliyorsunuz, ön sağ jant eğilmiş. Nasıl iş anlamadım. Tamam çukur derin, sarsıldık, hızım 30 maks. 40 km. Bu mu yani diyesim var opele. Hız daha yüksek olsa lastiği kesin patlatırdı. Çünkü lastik kenarları eğilen janttan görünüyor. Bunun için servise mi gitmeliyim arkadaşlar? Yoksa jant düzelten herhangi bir yerde hallettirsem diyorum... Aslında serviste en azından diğer mekanizmalara bakarlar onlarda da bir problem varmı diye...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Ayrıca dün gece konuyu bu problem yokken tam da yerine açmışım sanırım içime doğmuş... Gece gece nazar değdirdik araca. Benim gördüğüm 70-80 km ile o çukurdan geçen araçları düşünemiyorum gerçekten. Şehiriçi trafikte yaşadığımıza bak. Yazık gerçekten şu ödediğimiz vergilere yazık.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Cok gecmis olsun. Yollar gercekten mayin tarlasi, bizde potansiyel kurban olarak geziyoruz ustlerinde. Arabayi servise goturmenizi oneririm, en azindan yuruyen aksami da duzgun bir sekilde kontrol ederler.

Allah beterinden saklasin.