Öyle bir çukura düştüm ki...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Öyle bir çukura düştüm ki...

kaanrevan link' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-opel-astra-jantlari-2013-model-107722008/detay

Arkadaşlar bu linkteki 7 kollu jantlar hangi modellerle geldi. Araç üzerindeyken hiç göremedim. Hep 5 kollu jantlar var. 2013 lerde bu jantlar mı geliyor?

Ben bu jantı yanılmıyorsam bazı insignialarda görüyorum. Benim de önümüzdeki sene jant alma planım var. Makyaj öncesi enjoy/sport 5 kollu jantı veya da cosmo jantlarından birini almayı düşünüyorum. Sıfırı için bayinin verdiği fiyat tanesi 550-600...
O yüzden temiz ikinci ele yönelmeyi düşünüyorum.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-opel-astra-jantlari-2013-model-107722008/detay

Arkadaşlar bu linkteki 7 kollu jantlar hangi modellerle geldi. Araç üzerindeyken hiç göremedim. Hep 5 kollu jantlar var. 2013 lerde bu jantlar mı geliyor?

Bu jantı bende birçok kez İnsignialarda gördüm. Astra'da hiç rastlamadım.  ::)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, Çorlu'nun neresinde bu yol tam olarak
Çorlu ara sokaklarda o kadar çok çukur var ki inanılmaz, belediye bu konuda çok yetersiz bence
İlerleyen zamanlarda sport jant almanızı tavsiye ederim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Geçmiş olsun, Çorlu'nun neresinde bu yol tam olarak
Çorlu ara sokaklarda o kadar çok çukur var ki inanılmaz, belediye bu konuda çok yetersiz bence
İlerleyen zamanlarda sport jant almanızı tavsiye ederim.

Hakan hocam bu yol tam siteye dönmeden 100 m geride. Yani armadanın otobüs durağının orası. Yalnız öyle bir çukur yoktu orda. 1 günde o çukur oluştu. Nasıl bir asfalt anlamadım. Gerçi bugün anladım nasıl bir asfalt olduğunu...

Sabah o sinirler belediyeye şikayet maili yazdım, inanın Orion un oradan armadanın oraya kadar gelişi full dümdüz asfaltlamışlar. Yahu 1 şikayetle adamlar 1 km yolu akşam 4 e kadar bitirmişler, yolun karşısına geçip armadanın ordan yukarıya doğru çıkıyorlardı. Bravo dedim. Bu ne hız... Son dedim içimden, bu asfalt 3 gün sonra yine atar.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Ayrıca bugün hallettiim problemi. Sağ taraftaki 2 lastikde çukura girmiş. O hızla benim aklıma tek ön girmiştir düşüncesi oluşurken, az önce eleman söktü ve acı gerçek meydana çıktı. Sağ önde 2 jantta yamulmuş. Çok şükür ki lastiklerde bir problem yok. Makine ile düzeltti ikisini de. Tam yola çıktım yeni bir savaş alanına girdim... Allahım o nasıl bir yol, asfalt yok, çamur var.... çukur çukur üstüne... çukurdan kaçıyım diyemiyorsun, şu çukur daha iyi bundan geçiyim diyorsun tam 500-600 m. belki ama 10 km gitmiş gibiydim, balanstan jant düzeltmeden çıkınca insanın dikkat edesi geliyor tabi... Anlıyacağınız ya araba kullanmayacaksın, ya da basacaksın gaza... Arabayı kullanırken tüm hevesi kaçıyor insanın...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Ayrıca arkadaşlar bugün aracın jantlarını söktüler sonra düzelttip taktılar. Krikodan indirdiler kontak anahtarını çevirdim, ESP Servis şeklinde bir uyarı verdi bilgi ekranı. Nedir bu falan dedim, indim kapattım anahtarla tekrar, bir daha bastım yok değişme. ESP tuşuna bastım tekrar aktif ettim yok devam etti. Geri çıktım 50 m. ilerledim kayboldu. Eve geldiğimde stoptan sonra tekrar baktım yoktu o hata. Acaba ön tekerlerde sensör falan mı var?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Hakan hocam bu yol tam siteye dönmeden 100 m geride. Yani armadanın otobüs durağının orası. Yalnız öyle bir çukur yoktu orda. 1 günde o çukur oluştu. Nasıl bir asfalt anlamadım. Gerçi bugün anladım nasıl bir asfalt olduğunu...

Sabah o sinirler belediyeye şikayet maili yazdım, inanın Orion un oradan armadanın oraya kadar gelişi full dümdüz asfaltlamışlar. Yahu 1 şikayetle adamlar 1 km yolu akşam 4 e kadar bitirmişler, yolun karşısına geçip armadanın ordan yukarıya doğru çıkıyorlardı. Bravo dedim. Bu ne hız... Son dedim içimden, bu asfalt 3 gün sonra yine atar.
tamam bugün gördüm o kısımları kesip asfalt yapıyorlardı. Suyun gideceği logar vs olmadığı için
tekrar yağmur veya karda aynı yerden çöküyor oradaki çoğu yol maalesef

Esp ışığı da krikoya kaldırıldığı için oldu sanırım, şu an yanmıyorsa herhangi bir sıkıntı yok

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Şu an yanmıyor, geri geri çıktım 1 e taktım hemen söndü sanırım. Daha önceki konularda aracın dengesiyle alakalı olabilir denmiş, ben de öyle düşündüm bir an. Liftle kaldırsalar belki problem olmayabilir ancak tekrar tarafa yüklendiği için, diğer tarafta ağırlığı üzerine aldığı için belki sensör algıladı bu dengesizliği... Sonra düzeldi.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Jant sorununun hemen çözülmesine çok sevindim, tekrar geçmiş olsun. İnşallah tekrarı olmaz.