opele devammı etsem meganemi ?

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş vazgeçti daha fazla yermeyelim de renoculara ayıp olmasın:)

ugureser

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
ben opelden şaşma derim megan kagıt araba gibi arabamdan bi ara tiksiniyodum ama basima gelen olay arabanin iyi secilmesinin verdigi avanjatı gösterdi.

aydin272

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim şirkettte megan 1 de vardı 2 de vardı işimiz gereği çorlu tekirdağ çok git gel yapıyoruz.. meganlar yüksek hızda ki benim için bu hız 120-140 dır bunun üstü gereksiz hızlardır ecele gitmeye gerek yok.. ha 5 dakka erken ha 5 dakka geç.. kaldıki yasal sınırlar bu rakamlar bile değil 110km..

neyse kısaca uzun yolda o kadar sıkıntı vermeyen bakımını yaparsan sorun çıkartmayan parçası aşırı ucuz araçlar.. yani meganın hakkını yemeyelim..

şimdi gelelim vectra b ye açıkcası meganın ne 1 ini nede 2 sini vectra ile takas yapmazdım neden yapmazdım olay yol tutuş yada üstündeki teknoloji değil olay tamamen sağlamlık dayanıklılık meganın her yeri plastik bir zaman sonra o plastik parçalar kalitesizliğini ortaya koyuyor oynuyor düşüyor kopuyor falan filan yani araba kendini dökmeye başlıyor saçma sapan yerlerinden ufak tefek kıytırık masraflardan servisden çıkamaz hale geliyorsun çok titiz bir kullanıcı isen.. alman dayanıklıdır temiz güzel bakımını yaparsan ne akar ne kokar ömürlük araçlardır.. yeterki masrafdan kaçma..

bizde gsi var 7 bin tl masraf yapdık sinyal ampülü patladı geçen gün onu değiştirelim dedik sinyali bir açdık duyumu ne kopmuş önceki sahiplerinden biride o duya para vermemek için ampülü lehimlemiş. duy ne kadar 3 tl yanlış duymadınız 3tl lik duyu almamak için gitmiş lehim yapmış.. biz gittik bir ampül artı bir duy aldık olması gerektiği gibi takdık ampülü yani 3 tl lik masrafdan kaçan insanlar var bu memlekette böyle insandan araç alırsanız elinizde masrafdan kıçmaz araca su gibi parada akar..

aynen öyle benim aracı aldığımdada bozulan çoğu parçayı çin ve uydurma tamir yapmışlardı 2,500 tl veya daha fazla masraf edip toparladım arabann motor aksamındaki elektrik kablolarını bile değiştirtirdim şuan tek yapacağm inş debriyaj balatası fren ve el freni balatası değişcek yaza girerken hakan abiye götürmeyi düşünüyorum yada para olursa opel hb almayı düşüğnüyorum hepinize tektek teşekkr ederim gercekten kararsızlığıma ışık tuttunuz :D sizin fikriniz benim için önemli tabi bu söylediklerinz sizin opel e bindiğiniz için söylediğinizi düşünmüyorm çünkü söylediğinz şeyleri bende yaşadım biliorm ama işte kararsızdm :)

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
pişman olacağın bir alışveriş olması muhtemel opeli sat sonra peşin para araç ara bence..

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda 99 model çok elektronik problemi vardı elimden gelir hepsini çözdüm eksozuna kadar hep yeniledim amortisörler lastikler balatalar triger şanzuman yağına kadar daha sayamayacağım bakımları özenle kendim yaptım şimdi tadından yenmeyecek seviyede 1 kuruş masrafı kalmadı , piyasada her tarafı dökük satılan araba çok işin aslı bende vectra c ye geçmeyi istiyorum ama kıyamıyorum bu kadar sorunsuz hale gelmiş bir aracıda başkasına devretmek istemiyorum

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de kullandım zaten 3 sene vectra c aracımda vardı yakın bir arkadaşımın babasında vectra c 2.2t vardı onuda çok sık sürdüm şnu diyim bence benim fikrim vectra c yayvan çok güzel bir aile aracı vectra b ise daha çok derli toplu biraz daha spor daha genç ruhlu insanın biniceği araba..

vectra b bana göre alınırsa nasıl alınır hani emekli falan olursun alırsın bir tane vectra in en üst versiyonunu misal 2.5 ini aracı op orjinal tutucaksın sadece ve sadece modernize günümüz araçlarının donanımına getiriceksin park sensörü tmps yağmur sensörü deri koltuğu elektrikli koltukları ısıtmalı koltukları xenon mercekli farları far sensörü. kendinden kırılan iç dikiz aynası elektirkli aynaları gırtlağına kadar modernize edip donanıma boğucaksın v.b :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane 1'e bindim. 2003 modeldi bindiğim.

Net olarak söyleyebilirimki Megane 1'in dengi ne astra g'dir ne de astra f'tir. Olsa olsa rakibi kadett olur.Kısacası çok kalitesiz.

Hele vectra b'yi verip o aracı alırsanız asrın hatasını yapmış olursunuz..

Not: Kadett bile daha kaliteli olabilir . :D

Son düzenleme:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O kadar da abartmayalım :D

Dedemin 98 Megi var, benim Vectra 97.

Meg 30bin kmde bile değil ama verseler binmem, satarım. Ne debriyajını seviyorum, ne vites geçişlerini. Bir de şimdi garip gelecek ama eski reno kokusu vardır, Reno 9 lara binen varsa bilir belki (dedemin önceki arabası), o kokuyu da oldum olası sevmemişimdir. Meg 1'ler de kaporta dışında Reno 19 ile aynı olduğundan kullanılan iç materyaller aynı. Gerçi 2000 ise makjaylı oluyor galiba, onların içleri farklı.