Opel Tigra 1998 Yıgılma

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim Tigramda ateşleme bobininden kaynaklıydı bir silkeleme problemi vardı, arızayı ararken başka bir problem keşfettim, Tigranın depo içi benzin pompası hortumları çürümüştü. Pompa çıkışındaki hortum yarılmış,benzinin yarısını deponun içine basıyordu. hortumu kesip tamir etmiştim. Yakıt basıncı düzelince, aracın ivmelenmesi baya farketti. Bi kontrol edin derim. Ayrıca egsozuda kontrol etmenizde fayda var. LPG nin bakımı en son ne zaman yapıldı, filtre değişimi yapılalı kaç km oldu?

Son düzenleme:

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin bakımını bilmiyorum acıkcası . baktırıcam goturup bakımı yapılsın. tabikiii. yabi gaza bastımı boguluyor böle narin olmak gerekiyor. 140 tan yukarıda cıkmıyor . yokuş yukarı 2 nci viteste cıkmanız imkansız. daha ne diimki. ateşleme bobini yeni sıfır takıldı bujiler sıfır. gaz hepsini denedim. aynı . benzine alınca bir nebze duzelme oluyor tabiki. ama hala istedigim gibi olmuyor oda ayrıo konu belkide ben mi cok şey istiyorum anlamadım gittim. ya kalkışta brodway beni gecti gecti ya hesab edin yani :):

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu sen niye tigra alırsın keyif için demi o zaman niye gider buna lpg takarsın bunu bi açıklaması yok senin arabanın arızası için bişey deyemeyecem arkadaşların dedikleri üstüne ama şunu biliyorum bu araca lpg takılınca artık iflah olmuyor ...
çoğu arkadaşta benzer sorunlar oldu bikaç şanslı kardeşimizde var sıkıntı çıkmayan ama ekseri böyle ...
benim makina 114. 000 de lpg yok .ikinci viteste bile arabayı yolda tutmakta zorlanıyorum kafa atıyor resmen amirim dediği gibi 5. vites yarım gazda 170 i buluyor süspansiyon sistemi müsait değil kökliyemiyorum ...
sen o aracı elden çıkar git benzinli temiz bi makine bul keyfini çıkar ... ha diyecen benzin olmuşbeş lira onada diyecek bişey yok yani ...

Son düzenleme:

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
anlamıyorum ...
yahu sen niye tigra alırsın keyif için demi o zaman niye gider buna lpg takarsın bunu bi açıklaması yok senin arabanın arızası için bişey deyemeyecem arkadaşların dedikleri üstüne ama şunu biliyorum bu araca lpg takılınca artık iflah olmuyor ...
çoğu arkadaşta benzer sorunlar oldu bikaç şanslı kardeşimizde var sıkıntı çıkmayan ama ekseri böyle ...
benim makina 114. 000 de lpg yok şerefime ikinci viteste bile arabayı yolda tutmakta zorlanıyorum kafa atıyor resmen amirim dediği gibi 5. vites yarım gazda 170 i buluyor süspansiyon sistemi müsait değil kökliyemiyorum ... :)
sen o aracı elden çıkar git benzinli temiz bi makine bul keyfini çıkar ... ha diyecen benzin olmuşbeş lira onada diyecek bişey yok yani ... :9

Ben Tigraya 3 yıl bindim, ilk yıl benzinle sonraki 2 yıl LPG ile inan LPG ile zerre sorun yaşamadım.. Alır almaz taktırmadığıma da pişman oldum.. Simit depo ile bagajdan kayıp yaşamadım hiç. LPG de 190km görüyordu.. 5000 devirden sonra benzine geçiyor ondada 200 görüyordu zaten. 0-100 da belki 1 sn fark eder son hızda 10km..

3 yılda 50.000 km yol yapmışım. 40.000 i LPG ile. Aracın yarı parasını kar etmişim neredeyse..

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli değil ya Türkiye burası soru sorarsın maalesef hep muhalefet olmuştur. aksine dur ya yardım etmeye çalışalım acaba sundanmı bundanmı diye yorum yerine ego tatminleri, emin olun tigra degil ne alırsam alayım hep illaki cıkıcaktı birisi. bu zevk bunu anlatamam hep en istedigim arabaydı zamamnında ve yeni sahip oldum gecte olsa simdide yardım istiyorum ama direk eleştiri yok ya böleleri oldugu sürece biz den bir cacık olmaz. üzgünüm...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli değil ya Türkiye burası soru sorarsın maalesef hep muhalefet olmuştur. aksine dur ya yardım etmeye çalışalım acaba sundanmı bundanmı diye yorum yerine ego tatminleri, emin olun tigra degil ne alırsam alayım hep illaki cıkıcaktı birisi. bu zevk bunu anlatamam hep en istedigim arabaydı zamamnında ve yeni sahip oldum gecte olsa simdide yardım istiyorum ama direk eleştiri yok ya böleleri oldugu sürece biz den bir cacık olmaz. üzgünüm...

erkan bey hassasiyetinizi anlıyorum ama öfkenizi bu aracı size satan şahsa yöneltseniz daha hakkaniyetli olurdu gibime geliyor. :confused:
umarım sorununuz en kısa sürede çözüme ulaşır ...üzgünüm ...:(

Son düzenleme:

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada yazını tekrar okuyunca ok bana olmadıgı belli kelimenizi birazda sinirliydim dun . tab,iiki keyif için aldım fakat şuda var emin olun yine lpg taktırıdım cunki mersinden adanaya gidip geliyorum hergün hesaplı da olması lazımdı. neyse boşverelimde tatsızlıgı ben bu siyah spıayı yapıcam yapıcamda kazıklanmak istemiyorum, yani önce nerelerine baktırayım önem sırası kimi katalitik diyor egsoz diyor herşey deniyor. araba motorun sesi gayet iyi motora baktıgında millet iyi diyor ama işte gidişi öle değil maalesef, gaza bastımı fırlıyor milletin lpg li arabaları buda benim şansım maalesef. :(

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
edit

Son düzenleme: